توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417170
توضیحات معاون ابتکار درباره طبیعی خواندن اینورژن
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۶
از روز گذشته،‌ ویدئویی درباره سخنان معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست درباره طبیعی بودن اینورژن، آلودگی هوا و شباهت با برف و کولاک در فضای مجازی دست به دست می‌شود. او دراین باره توضیحاتی ارائه کرده است.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، فیلمی چند ثانیه ای، قطعه قطعه شده و گزینشی در سیما با نرشین منتخب، از میان یک ساعت و نیم صحبت های دکتر سعید متصدی معاون سازمان حفاظت محیط زیست در جمع خبرنگاران تهیه و پخش شده است؛ جلسه ای که همراه با ارائه آمار و ارقام و نمودارهای علمی به بیان دلایل کاهش آلودگی هوا طی سه سال اخیر و تشریح مسایل مختلف در این زمینه از جمله اینورژن اختصاص یافته بود.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست در این مورد می گوید: راهکارهایی که از ابتدای دولت یازدهم برای کاهش آلودگی هوا به اجرا درآمده، حاصل دانش علمی و تخصصی فرزندان این سرزمین است و با تلاش تمامی دستگاه های اجرایی صورت می گیرد تا روند تولید آلودگی در کشور رو به کاهش بگذارد.

در این حال اعلام برخی اخبار غیرمستند از جمله مرگ و میر٤٤١ نفر در روزهای هشدار آلودگی در تهران و یا قرارگرفتن شاخص به بیش از ١٨٠ به منزله بمب اتم و ... نه تنها واقعیت نداشته (چنانچه اورژانس تهران نیز مرگ و میرها را تکذیب کرد) بلکه تضعیف توان و تخصص ایرانی و سبب ازبین رفتن انگیزه ها برای آبادانی ایران می شود و به نظر می رسد بیان چنین الفاظی مغرضانه و بدور از واقعیت بوده و اهداف دیگری در پی آن دنبال می شود.

او گفت: در مورد طبیعی بودن اینورژن یا وارونگی هوا یا دما، این پدیده از نظر متخصصین اتمسفر در برخی مواقع سال اتفاق می افتد که طی آن جابجایی هوا متوقف می شود. در این شرایط اقدام مهم، جلوگیری از انتشار آلودگی و اعلام مقرراتی است تا از سلامت مردم محافظت شود که در دولت های قبل وقتی شاخص به 200 می رسید کمیته ویژه تشکیل می شد، اما از دو سال پیش با رسیدن شاخص به 150 کمیته تشکیل و راهکارها اتخاذ می شود. برای تایید توضیحاتم، کل فیلم جلسه موجود است و هم دوستان خبرنگاری که در جلسه حضور داشتند می توانند تایید کنند که جلسه برای توضیحات علمی بود یا توجیه عملکرد.

متصدی گفت: فعالیت سازمان حفاظت محیط زیست برمبنای اصول علمی و اجرایی است و بدون در نظر گرفتن هر گونه گرایش سیاسی، صرفا حفظ سلامت مردم وارتقا کیفیت محیط زیست، ایرانی سربلند و هموطنانی سالم و شاداب را آرزو داریم و برای آن با تمام توان در شرایط سخت کوشش می کنیم.
 
کلمات کلیدی : معاون ابتکار+آلودگی هوا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.