توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480071
هاشمی: رسیدگی به تخلفات انتخابات موجب تقویت نظام می شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۹
یک فعال سیاسی اصلاح طلب، رسیدگی به تخلفات انتخاباتی را موجب تقویت نظام می داند.

محمد هاشمی فعال سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با مهر، با اشاره به لزوم رسیدگی به تخلفات انتخاباتی دولت از سوی قوه قضاییه اظهار کرد: اگر تخلفات منصفانه پیگیری شود و یکجانبه نباشد، می تواند به جلب اعتماد همه جریانات کمک کند.

وی افزود: وقتی صحبت از تخلف می کنیم، باید با همه تخلفات برخورد شود نَه اینکه از برخی تخلفات چشم پوشی شود و هر روز هم تقدیر و تشکر کنند. اگر در برخورد با تخلفات تبعیض باشد، طبیعتا به اعتماد مردم ضربه می زند.

هاشمی با بیان اینکه آنچه مردم و جریانات سیاسی را آزار می دهد، تبعیض است تصریح کرد: اجرای قانون اگر با عدالت و انصاف همراه باشد، هیچ فردی ناراضی نخواهد بود و همه افراد هم تشکر می کنند.

رئیس اسبق رسانه ملی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی می گویند رسیدگی به تخلفات انتخاباتی باعث تضعیف نظام می شود؛ آیا شما این نظر را قبول دارید گفت: خیر؛ قانون، هر جایی که اجرا شود - ولو اینکه عده ای خوششان نیاید - باعث تقویت نظام می شود.  

هاشمی ادامه داد: متاسفانه برخی به گونه ای صحبت می کنند که گویا بخشی از مردم، جزء حکومت و این کشور نیستند؛ در حالیکه نظام جمهوری اسلامی و رهبری متعلق به همه مردم است.
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96 + تخلفات انتخاباتی + شورای نگهبان + محمد هاشمی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.