توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500078
مارادونا: حاضرم برای ونزوئلا آزاد علیه امپریالیسم بجنگم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۴
'دیگو مارادونا' ستاره سابق فوتبال آرژانتین در حمایت از رئیس جمهوری ونزوئلا، تصریح کرد: اگر مادورو فرمان بدهد به عنوان یک سرباز برای ونزوئلا آزاد علیه امپریالیسم می جنگم.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مارادونا امروز (سه شنبه) از نیکولاس مادرور رئیس جمهوری ونزوئلا در بحبوحه بحران سیاسی این کشور حمایت کرد.
 
مارادونا در صفحه شخصی خود در فیسبوک نوشت: همه ما تا لحظه مرگ چاوزی هستیم. اگر مادورو فرمان دستور بدهد به عنوان یک سرباز برای ونزوئلا آزاد علیه امپریالیسم می جنگم.
مارادونا 56 ساله از دوستان هوگو چاوز رئیس جمهوری فقید ونزوئلا بود.
 
چاوز به دلیل سیاست های رفاهی که برای فقرا به اجرا گذاشت، تمجید ناظران خارجی را برانگیخت. اما در دوره مادورو اقتصاد ونزوئلا دچار بحران شده و نزاعی سیاسی در کشور در گرفته است.
 
مارادونا در پیام خود در فیسبوک نوشت: زنده باد چاوز. زنده باد مادورو. زنده باد انقلاب.
مارادونا ادامه داد: زنده باد ونزوئلایی های واقعی، نه آنهایی که به دنبال منافع شخصی خود هستند و آنهایی که راستگرا هستند.
 
مخالفان مادورو وی را به نابودی دموکراسی در این کشور برای حفظ قدرت خود متهم می کنند. اما وی می گوید که قربانی توطئه سرمایه دارها به رهبری آمریکا شده است.
 
در همین حال، سازمان ملل امروز (سه شنبه) مقامات ونزوئلا را به استفاده «افراطی از زور» علیه معترضان متهم کرد.
 
وزرای امور خارجه کشورهای آمریکای لاتین و کانادا قرار است در جلسه ای درباره اقداماتی علیه انزوای بیشتر دولت مادورو گفت و گو کنند.
 
مقامات واشنگتن نیز اعلام کردند که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حال آماده شدن برای اعمال تحریم ها علیه یک گروه دیگر از مقامات ونزوئلایی است.
 
این در حالی است که آمریکا بلافاصله پس از برگزاری انتخابات مجلس موسسان تحریم هایی را علیه مادورو اعمال کرد. واشنگتن پیشتر نیز در 26 ژوئیه( 4 مرداد) تحریم هایی را علیه 13 مقام ونزوئلایی اعمال کرد.
 
این تحریم های آمریکا در حالی علیه مقامات ونزوئلا اعمال خواهد شد که مجلس موسسان در ونزوئلا روز جمعه آغاز به کار کرد. از جمله هدف این مجلس بازنویسی قانون اساسی این کشور است.
 
کلمات کلیدی : مارادونا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.