نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 298308
برخورد پلیس با متلک پرانی در مقابل مدارس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۴
برخورد با فراریان مالیاتی، توضیح درباره چگونگی صدور مجوز اماکن برای خوابگاه‌های دانشجویی، تداوم اجرای طرح گشت ارشاد، تشریح تمهیدات و تسهیلات پلیس در هفته ناجا، تشکیل قرارگاه مقابله با مواد مخدر در ناجا، پیشرفت‌های اجرای طرح LEZ، لغو ۱۴ کنسرت از میان ۴۱۰ درخواست برگزاری در شش ماهه امسال و ... از جمله مهمترین محورهای سخنان سخنگوی ناجا در نشست خبری امروز است.

به گزارش ایسنا، سردار سعید منتظرالمهدی امروز سه شنبه در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌های هفته نیروی انتظامی و پاسخ به سوالات خبرنگاران رسانه‌های مختلف برگزار شد، درباره اقدامات قرارگاه مبارزه با سرقت اظهارکرد: با اقدامات انجام شده و تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت در پلیس آگاهی رشد سرقت در پایان سال ۹۳ مهار و کنترل شده و در شش ماهه اول امسال آمار سرقت کاهشی ۷.۹ درصدی داشت.

وی با بیان اینکه در نیمه نخست امسال آمار تلفات جانی در حوادث رانندگی نیز ۸.۵ درصد کاهش داشته است، گفت: این رقم در شهریور ماه امسال به کاهشی ۱۰.۹ درصدی رسید. البته این آمار تعداد جان باختگان حوادث رانندگی در سر صحنه است.

لغو ۱۴ کنسرت از میان ۴۱۰ درخواست
منتظرالمهدی با بیان اینکه در شش ماهه امسال ۴۱۰ مورد درخواست برگزاری کنسرت داده شد، خاطر نشان کرد: از این میان تنها ۱۴ مورد امکان برگزاری پیدا نکرده که ۳ مورد آن توسط خود گروه لغو شده، ۳ مورد از سوی حراست وزارت ارشاد مجوز برگزاری دریافت نکرده، ۲ مورد حکم قضایی داشته و ۶ مورد نیز توسط پلیس اماکن از برگزاریشان جلوگیری شده است.

وی درباره اینکه دلیل جلوگیری از برگزاری این کنسرت‌ها از سوی پلیس اماکن چه بوده است به ایسنا گفت: به دلیل اینکه در اجراهای قبلی موارد لازم رعایت نشده بود و مواردی که می‌بایست مورد بی توجهی قرار گرفته بود این لغو انجام شده است.

سخنگوی نیروی انتظامی همچنین از طرد ۴۷۰ هزار تن از اتباع خارجی در یک سال گذشته در کشور خبر داد.

وی همچنین درباره برگزاری کنسرت‌ها و تئاترهای زیرزمینی که مورد پرسش یکی از خبرنگاران قرار گرفته بود نیز گفت: ابتدا باید بگویم که آمار چنین فعالیتهایی بسیار اندک است؛ اما به طور کلی هر فعالیتی که بدون مجوز رسمی باشد مشمول برخورد خواهد شد.

منتظرالمهدی ادامه داد: موضوعی که نباید از آن غافل شویم بی توجهی به هنرمندان و کارگردانان به خصوص هنرمندان در سنین جوانی است. این اقدام باعث بی نظمی شده و تبعات این چنینی را نیز در پی خواهد داشت.

برخورد با فراریان مالیاتی
سخنگوی نیروی انتظامی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه آیا پلیس قصد برخورد با فراریان مالیاتی را دارد یا خیر گفت: ما همچنان منتظر تصویب لایحه تشکیل پلیس اقتصادی در مجلس هستیم؛ اما در حال حاضر نیز چنانچه که پلیس آگاهی ناجا در معاونت مبارزه با جرایم اقتصادی با موارد فرار مالیاتی و دیگر جرایم اقتصادی روبرو شود ضمن برخورد با آن موضوع را به مسئولان اقتصادی نیز منتقل خواهد کرد. در این بین ممکن است فراریان مالیاتی نیز باشند که اطلاعات آنان به سازمان‌های مالیاتی داده خواهد شد اگر چنانچه این افراد در خارج از کشور باشند نیز قطعا پلیس اینترپل با ارتباطاتی که دارد با این افراد برخورد کرده و آنان را به کشور بازمی‌گرداند. کما اینکه مواردی از این دست را در چند ماه اخیر نیز داشته‌ایم.

چگونگی صدور مجوز پلیس اماکن به خوابگاه‌های دانشجویی

منتظر المهدی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه پلیس نظارتی بر خوابگاه‌های دانشجویی و خوابگاه‌های خودگردان دارد یا خیر؟ اظهار کرد: مسئول نظارت بر خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌ها هستند.

وی درباره اینکه برخی از این خوابگاه‌ها ادعا می‌کنند که مجوز پلیس اماکن را دارند نیز گفت: پلیس اماکن در مورد این خوابگاه‌ها استعلام کرده و در صورتی که موارد لازم را رعایت کند مجوز لازم برایشان صادر خواهد شد اما اینکه پلیس بخواهد همواره بر خوابگاه‌ها نظارت داشته باشد درست نیست و این مسئولیت بر عهده خود دانشگاه‌هاست.

منتظرالمهدی در ادامه سخنانش درباره برخوردهای زننده‌ای که از سوی مسئولان برخی از خوابگاه‌ها با دانشجویان و به بهانه دستور پلیس انجام می‌شود، نیز گفت: اگر شکایتی در این خصوص وجود داشته باشد یا درخواستی در این زمینه مطرح شود پلیس با متخلفان برخورد خواهد کرد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش از تجهیز بیش از هفتاد درصد کلانتری‌ها به دوربین مداربسته خبر داد و درباره حادثه اسید پاشی چند روز پیش که در یکی از استان‌های کشور رخ داده بود نیز گفت: پدر متهم شاکی این پرونده است و اقدامات ما برای دستگیری متهم ادامه دارد و به سرنخ‌های قابل توجهی نیز در این زمینه رسیده‌ایم.

برخورد با متلک پرانی مقابل مدارس
منتظرالمهدی از برخورد پلیس با متلک پرانی به ویژه در مقابل مدارس و فضاهای آموزشی خبر داد و گفت: بخش قابل توجهی از توان پلیس راهور نیز در این حوزه صرف شده است و با مزاحمان برخورد خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : متلک پرانی، فرار مالیاتی
 
کاوه
۱۳۹۴-۰۷-۰۷ ۱۴:۵۷:۰۰
از متلک کسی نمرده، تازه ممکن است بعضی ها هم زیاد بدشان نیاید- شما بروید دکان گرانفروشان را تعطیل کنید و با تورم مقابله کنید (3223155) (alef-11)
 
نحوی
۱۳۹۴-۰۷-۰۷ ۱۵:۵۶:۲۵
. . . بخش قابل توجهی از توان پلیس راهور نیز در این حوزه [برخورد با متلک پراکنی] صرف شده است . . .
واقعاً لازم است که این همه توان برای این حوزه بگذارید؟ موضوعی که البته زشت است و بیشتر مربوط به سن و سال است و میگذرد. اولویتها چگونه تعیین میشوند؟ (3223345) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۷ ۲۱:۱۰:۵۵
کسی به متلک اهمیتی نمیدهد و ارزش برخورد و هزینه و اتلاف وقت را ندارد. (3224234) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.