توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448004
واکنش بورس به تصمیمات ترامپ درباره نقض برجام
یک دکتری اقتصاد گفت: تصمیمات رئیس جمهور آمریکا درخصوص نقش برجام، چراغ بورس را قرمز می‌کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۱
مسعود سعادت‌مهر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نوسانات بازار سهام اظهار کرد: ویژگی اجتناب‌ناپذیر بورس نوسانات آن است اما این نوسان باید منطقی باشد.

وی با اشاره به علل نوسانات غیرمنطقی بازار سهام، ادامه داد: عدم شفافیت در بورس از عمده علل نوسانات غیرمنطقی در بازار سهام است. اطلاعات مالی شرکت‌ها و برنامه‌های آتی آنها معمولاً در اختیار افراد خاصی بوده و عده‌ای آگاهی از این اطلاعات ندارند و از این رو تصمیم‌گیری بسیاری از اشخاص نه بر مبنای اطلاعات بلکه براساس شایعات انجام می‌شود.

سعادت‌مهر اضافه کرد: به عبارتی یکی از عواملی که باعث نوسان غیرمنطقی در بورس و هیجانی شدن آن می‌شود، شایعاتی است که از نبود اطلاعات دقیق و شفاف دهن به دهن می‌چرخد.

این عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور لرستان یادآور شد: فعالیت برخی سهامداران بزرگ در بورس از دیگر علل ایجاد نوسانات غیرمنطقی در بازار سهام است.

وی خاطرنشان کرد: برخی از سهامداران بزرگ با خرید و فروش سهم خود می‌توانند سهام یک شرکت را کاهش یا افزایش دهند.

این مدرس دانشگاه افزود: در برخی از ساعات روز چراغ بورس اوراق بهادار رنگ سبز را دارد و این در حالیست که بعد از گذر چند ساعت رنگ آن قرمز می‌شود، در حالی که در این فاصله هیچ اتفاقی رخ نداده، بلکه تنها سفته‌بازی در بازار سهام باعث ایجاد این نوسان شده است.

وی گفت: وقایع و اتفاقات بین‌المللی نقش بسیار مهمی در بورس اوراق بهادار دارند به عنوان مثال تصمیمات رئیس جمهور آمریکا و یا اتحادیه اروپا می‌تواند بازار سهام را دچار نوسان کند.
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۷ ۱۱:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۷ ۱۳:۱۴
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ ۱۱:۰۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۴ ۱۳:۰۰
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۳ ۱۱:۳۰
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۲ ۱۱:۵۸
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ ۱۱:۴۶
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ ۱۰:۴۳
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ۱۲:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۰ ۱۲:۱۹
 
 
کلمات کلیدی : بورس+برجام+اقتصاد ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.