توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 332309
چالش تازه برای زردپوشان اصفهانی؛
فشارهای بیرونی روی سپاهان/ باقریان یا استیماچ، کدامیک می‌روند؟
بخش ورزشی الف،27بهمن 94
تیم فوتبال سپاهان روزهای خوبی را در لیگ برتر سپری نمی کند و در این بین فشارهای بیرونی بر اساس سنتی دیرین در این باشگاه اصفهانی ادامه دارد که با مقاومت اصغر باقریان مواجه شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۶
به گزارش مهر، با گذشت ۲۰ هفته از رقابتهای لیگ برتر فوتبال، تیم سپاهان اصفهان مدافع عنوان قهرمانی تنها ۲۵ امتیاز کسب کرده و در رده دهم جدول جای گرفته است. سپاهان فصل را با فرکی آغاز کرد اما خیلی زود اختلافات پیش آمده بین وی و نویدکیا، جدایی سرمربی را به دنبال داشت و با آمدن ایگور استیماچ نه تنها شرایط زردپوشان در جدول بهبود پیدا نکرد که دامنه اختلافات را نیز گسترش داد.

هادی عقیلی مدافع با سابقه سپاهانی ها به ناگاه از سوی سرمربی کروات کنار گذاشته شد و بعد از آن هم نوبت به خلعتبری رسید تا از ترکیب تیم خارج شود. تصمیمی که با واکنش تند دو بازیکن یاد شده مواجه شد. این پایان همه مشکلات روزهای گذشته نبود و اعتصاب بازیکنان در تمرین را هم باید به روزهای بد سپاهان اضافه کرد.

سپاهان این روزها با چالشی مواجه شده که کمتر با آن دست به گریبان بوده و دست کم هواداران تیم اصفهانی به این شرایط عادت ندارند. تشکیلات قوی، ساختار حرفه ای و پشتوانه مالی قوی و همیشگی این تیم را متمایز از سایر باشگاه‌ها کرده بود ولی به نظر می رسد اکنون فصل تازه ای پیش روی این تیم قرار گرفته است.

اصغر باقریان مدیرعامل باشگاه سپاهان در مواجهه با این مشکلات سکوت اختیار کرده و با وجود هجمه ای که علیه وی به راه افتاد تمایلی به پاسخگویی ندارد. از طرفی فشارهای بیرونی روی مدیریت باشگاه بیشتر از قبل شده است و به نظر می رسد تصمیم ها خارج از باشگاه در حال شکل گیری هستند که با مقاومت باقریان همراه شده است.

در چنین اوضاعی البته مدیریت باشگاه همچنان از ایگور استیماچ سرمربی منتخب خود حمایت کرده و هادی عقیلی را نیز در اختیار کمیته انضباطی باشگاه قرار داده است تا تکلیف او را روشن کند. در واقع باشگاه با این تصمیم خود به نوعی در ظاهر حمایت از سرمربی را اعلام کرده است.

اینکه استیماچ با وجود نتایج نه چندان خوب متوالی تا چه زمانی دوام خواهد آورد پرسشی است که در ذهن علاقمندان به سپاهان شکل گرفته است. باقریان به نوعی تلاش دارد با انجام کارهای تشکیلاتی برنامه های خود را در این راستا به اجرا بگذارد برای همین واکنشی را در خصوص نتایج استیماچ اتخاذ نکرده اما در خارج از مجموعه باشگاه تصمیمات دیگری در راه است که با مقاومت مدیرعامل مواجه شده است.

باید دید این روند به کجا می انجامد و از بین باقریان و استیماچ کدام یک در شرایط پیش آمده قربانی خواهند شد. آیا باقریان می تواند تا پایان فصل برابر فشارهای بیرونی مقاومت کند و باشگاه را خلاف سنتی گذشته اداره کند؟
 
کلمات کلیدی : ایگور استیماچ+تیم فوتبال سپاهان+اصغر باقریان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.