توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475806
گزارش یونیسف از بزرگترین فاجعه انسانی در یمن
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۸
صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد گفت که حمله ائتلاف تحت فرماندهی عربستان به یمن از بیش از دوسال پیش تاکنون باعث بروز بدترین فاجعه انسانی در یمن شده و ۱۰میلیون کودک یمنی نیاز به کمک دارند.

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد در تازه‌ترین بیانیه خود آورده است: 9 میلیون و 600 هزار کودک نیاز به کمک در یمن دارند زیرا درگیری مداوم از دوسال پیش باعث بروز گرسنگی و قحطی شده است و این کشور را در یکی از بدترین فجایع انسانی فرو برده است.

یونسف افزود: این جنگ باعث بروز سوء تغذیه شدید و گسترده بین کودکان یمنی شده است.

در بیانیه یونیسف آمده است: منابع آب‌های آلوده و عدم تصفیه آبهای جاری و انباشت زباله تخلیه‌نشده باعث شیوع بیماری وبا در یمن شده است؛ به‌گونه‌ای که فقط در طول یک ماه 323 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

در بخش دیگری از این بیانیه نیز آمده است که جنگ‌ها و ناآرامی‌ها در خاورمیانه و شمال آفریقا جان 24 میلیون کودک را با خطر مرگ روبه‌رو کرده است.

ائتلاف تحت فرماندهی سعودی از بیش از دوسال پیش با چراغ سبز آمریکا حمله همه‌جانبه خود به یمن را آغاز کرده و این کشور را در محاصره قرار داده است.

این وضعیت باعث قتل نزدیک به 10 هزار یمنی و زخمی شدن هزاران نفر دیگر و آوارگی چند میلیون نفر شده است.

ساختار زیربنایی یمن از جمله مدارس و بیمارستانها ویران شده و یمن در سایه محاصره با کمبود شدید مواد غذایی و دارو و تجهیزات پزشکی و قحطی و شیوع بیماریهای واگیردار روبه‌رو شده است.
 
 
کلمات کلیدی : یمن ، بحران یمن ، بیماری وبا ، وضعیت اضطراری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.