توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 387705
عکسی قدیمی از آلبوم شخصی یک بازیگر/ گریم سنگین انتظامی، مشایخی و نصیریان در 51 سال پیش
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۰
جمشید مشایخی، علی نصیریان و عزت‌الله انتظامی در عکسی قدیمی، زیر گریم سنگین یک نمایش در کنار هم دیده می‌شوند.

 

 

در هفته گذشته، با درگذشت داود رشیدی، بار دیگر نام این جمع پنج نفری که به مدت شش دهه است در آسمان بازیگری تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران می‌درخشند، بر سر زبان‌ها افتاد و اهالی و علاقمندان به هنر، با پاسداشت یاد و خاطره داود رشیدی، برای دیگر بزرگان این عرصه آرزوی سلامتی کردند.

در عکسی که جمشید مشایخی از آلبوم شخصی خود در اختیار خبرآنلاین قرار داده است، سه نفر از آن جمع پنج نفری دیده می‌شوند؛ عزت الله انتظامی، علی نصیریان و جمشید مشایخی که پس از گریم سنگین یک نمایش، جلوی دوربین ژست گرفته‌اند.

در پایین یک عکس دیگر از این موقعیت، تاریخ چهارم فروردین 1344 قید شده است؛ یعنی 51 سال و پنج ماه و هفت روز پیش. در آن زمان، هنرمندان تئاتر در قالب چند گروه نمایشی، در اداره هنرهای دراماتیک وقت (اداره تئاتر) به فعالیت هنری می‌پرداختند.

علی نصیریان و عزت‌الله انتظامی، پیش از آمدن به اداره هنرهای دراماتیک، کار را از صحنه دیگر تئاترهای تهران آغاز کرده بودند، جمشید مشایخی نخستین نیروی استخدامی آن اداره به شمار می‌آمد، محمدعلی کشاورز دانش‌آموخته دانشکده هنرهای دراماتیک بود و داود رشیدی پس از تحصیل در اروپا، به ایران بازگشته و به این جمع پیوسته بود.

این دو عکس برای نخستین بار است که منتشر می‌شوند. 
کلمات کلیدی : علی نصیریان، مشایخی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.