نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 197508
رابطه اسلامی
بخش تعاملی الف - ایمان کریمی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۱۶
از چند روز پیش که مطلب "تاملی پیرامون خدمت سربازی" را روی سایت قرار گرفت و کامت های زیرش را می خواندم به فکر افتادم تا به نوبه خود این مقاله را از یک بعد دیگر ادامه دهم باشد تا دیگران هم این رویه در پیش گیرند تا ابعاد خدمت سربازی از زویای مختلف روشن تر شود شاید فرجی حاصل شود.

دلایل مسئولان محترم را که نگاه کنید به چند دسته تقسیم می شود:
۱- نیاز امنیتی کشور ؛مهمترین نکته مطرحه نیز همین است : خیل عظیم تهدیدات متوجه کشور ماست و این مهم این نیاز را ایجاد می کند که هر نیروی جوانی سهم خود را در دفاع از کشور ادا کند.
در این مجال همین بس که چند درصد از سربازان کشور بعد از دوره آموزش مستقیما به یگان های رزمی وارد می شوند و یا چند درصد از آنان در این بازه دوساله ۲۵ درصد زمان شان را به آموزش نظامی می گذرانند و یا بکارگیری نیروها در یگان های رزمی واقعی است مثلا بخش پدافند هوایی، نیروی رزمی را برای چند درصد از اقدامات نطامی نه خدماتی اش نیاز دارد؟
۲- استفاده از نیرو در بخش های دیگر کشور با عنوان امریه که بزرگترین لطفی است که مسئولان قصد دارند در آینده برای بهبود سربازی انجام دهند
واقعا نمی فهمم معنی نیروی امریه چیست ، استفاده از جوانان برای کمک به ارگان های دولتی مرتبط ، خب اولا این موضوع که کاملا نافی توجیه سربازی است ، اگر قرار است هرکس که در این کشور زندگی می کند به دلیل زندگی در این کشور به دولت خدمات مجانی و ارزان ارائه دهد خب چرا مالیات می دهد قبلا سربازی انجام داده است چرا عوارض می دهد و چرا هزار پول دیگر به همین مناسبت پرداخت می کند آیا وقتی مالیات میگیریم همین را نمی گوییم و...
۳- سربازی باعث می شوند جوانان ما از نظر اجتماعی رشد کرده بعضی از توانایی های اجتماعی را فراگیرند و به قول قدیمی ها مرد شوند!!!
من در این مورد حرفی ندارم یادم هست یکبار در الف دیدم جوانی کامنت گذاشت من به خودم که نگاه می کنم در مرد بودنم مشکلی نمی بینم مسئولان اگر در مورد جوانان خویش مشکلی می بینند بقیه را عفو بفرمایند ؛ آیا جوانی که سالها درس خوانده دکتری و کارشناسی ارشد و.. گرفته در بهترین دانشگاه کشور آیا باید برود زندگی کردن را از مسئولان محترم یاد بگیرد؟
۴ و ۵ و ۶ و...


گذشته از تمام موارد بی دلیل بالا دلم می خواد یک سوال کنم امروزه همه فریاد اسلامی سازی سر می دهند از دانشگاه و معماری و هنرو...گرفته تا پزشکی وبهداشت ولی کسی هست که یک بار بگویید فرهنگ سربازی با چه فرهنگ اسلامی سازگار است افرادی که داد وا اسلام هایشان گوش فلک را کر کرده می توانند برایم بگویند جوانی که بخاطر سد سربازی سالها ازتوانایی شاغل شدن دور می ماند چگونه باید به فکر تشکیل زندگی بیافتد آیا این همه آسیب اجتماعی از همین ناحیه ناشی نمی شود روزی به یکی از مسئولین گفتم که
به فرض جامعه را از ناهنجارهای مورد نظ شما بخواهیم پاک کنیم منظور شما این است که به جوانان بگوییم غریزه جنسی شان را کور کنند یا چیز دیگر
فرمود در اسلام هدف این است که هر غریزه از مسیر درست آن ارضا شود نه به هر نحو غیر شرعی

پرسدم خب چطور به جوانی که امکان این کار را ندارد می خواهیید بگویید به راه درست برود به عبارتی شما جلوی راه درست را گل گرفته اید آنگاه مردم را به کجا راهنمایی می کنید؟

ما فکر می کنیم پسران اجتماع ما همه یوسف پیامبرند و دختران ما مریم مقدس
آیا وقتی صحبت از اسلامی سازی می کنیم قائل هستیم می توان مشروب فروشی و...راه انداخت و اسلام را ترویج کرد خب سربازی کنونی به نظر برخی( می گوییم برخی که نگویند ناصحیح است والا..) کارشناسان آسیب این چنینی دارد بگذریم از هزار و یک آسیب دیگر آن.

بنده سالهای سال از زبان بسیاری از فرماندهان این سرزمین شنیدم آنچه که ملت ما را در جنگ پیروز کرد ایمان رزمندگان ما بود عجبا که همه این را فراموش کرده اند و آنچه می کنند دقیقا خلاف آن حرف را نتیجه می دهد چند شب پیش در یادواره شهیدی از فرمانده ای شنیدم در کربلای پنج چیزی حدود سی نفر رزمنده در مقابل گارد ریاست جمهوری عراق مقاومت کرد خب امروز ما دنبال تربیت این نیروها هستیم یا با نیروی بیشتر تهدیدات را پس میزنیم.

دوستان مسئول همانگونه که با دستمال کثیف نمی توان به مبارزه با مفاسد پرداخت با اینگونه رویه ها هم امنیتی حاصل نمی شود و بگذریم چه می شود
گندم از گندم بروید جو ز جو
از مکافات عمل غافل مشو
 
کلمات کلیدی : ایمان کریمی
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۰۷:۲۲:۴۳
فارغ از مسائل موجود در اصل خدمت سربازی، وضع پادگان ها اصلا مناسب نیست. بنده حدود 3 سال پیش خدمتم را به پایان رساندم و باید بگویم که در آسایشگاه ها همه جور ... اعم از سیگار و .... دیگر اتفاق میافتد ... (1610545) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۲ ۰۷:۳۴:۲۵
ممنون از مطلب بسیار متین شما ای کاش که مسئولان یادی ازین سرمایه های اجتماعی بکنن (1610555) (alef-15)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.