توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500104
در واکنش به اظهارات ترامپ
کره‌شمالی: مشغول بررسی طرح حمله به پایگاه آمریکا در گوام هستیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۰
کره شمالی اعلام کرد، طرحی را برای انجام حمله موشکی به پایگاه آمریکا در گوام به دقت بررسی می‌کند.

به گزارش رویترز، ساعتی پس از آن که دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد، کشورش به تهدیدهای کره‌شمالی پاسخ‌ خواهد داد، دولت‌ پیونگ‌یانگ به این اظهارات واکنشی جدی نشان داد.

یک سخنگوی ارتش کره‌شمالی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، این حمله در هر زمانی که کیم جونگ اون، رهبر این کشور تصمیم مربوطه را اتخاذ کند، عملی خواهد شد.

یک سخنگوی دیگر نظامی کره شمالی اعلام کرد، در صورتی که آمریکا هرگونه حرکت تحریک‌آمیزی از خود نشان دهد، پیونگ‌یانگ دست به عملیات‌های پیشگیرانه خواهد زد.

پیش از این، رییس‌جمهوری آمریکا گفته بود که اگر کره‌شمالی واشنگتن را تهدید کند، با آتش و خشم روبرو خواهد شد.

اظهارات ترامپ پس از آن مطرح شد که واشنگتن پست به نقل از مقام‌های اطلاعاتی آمریکا گزارش داد، پیونگ‌یانگ یک کلاهک اتمی کوچک که در موشک‌هایش قابل نصب بوده، تولید کرده است. این بدان معنی است که کره شمالی با سرعتی فراتر از انتظار درحال توسعه‌های سلاح‌های اتمی با قابلیت رسیدن به آمریکا بوده است.

مبادله شدید لفظی میان مقام‌های دو کشور پس از آن تشدید می‌شود که کره شمالی دو موشک قاره‌پیما را در ماه ژوییه آزمایش کرد که اعلام کرد توانایی رسیدن به خاک آمریکا را دارد.

به گزارش ایسنا، آمریکا در قلمرو خود در گوام مجموعه‌ای نظامی تحت عنوان «منطقه مشترک جزایر ماریانا» در اختیار دارد که متشکل از پایگاه‌های هوایی و دریایی است.
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۹:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۰۸:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۰:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۶:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۱۴:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۰۹:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۰۰:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۰۹:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۰۷:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۱۱:۲۱
 
 
کلمات کلیدی : کره‌شمالی+ترامپ+حمله به پایگاه آمریکا +گوام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.