توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500807
بیش از 50 درصد رقه از کنترل داعش خارج شده است
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۵
سخنگوی ائتلاف ضد داعش اعلام کرد که بیش از 50 درصد شهر رقه از کنترل داعش خارج شده و اکنون در اختیار نیروهای سوریه دموکراتیک است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، رایان دیلون، سخنگوی این ائتلاف تحت رهبری آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی گفت: بیش از 50 درصد شهر رقه تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک است و درگیری‌ها بین داعش و این نیروها محله به محله ادامه دارد.

وی گفت که نیروهای سوریه دموکراتیک در دوره اخیر به دلیل مقاومت شدید داعشی‌ها پیشروی کندی داشته‌اند.

در همین راستا، هوال جبار، یکی از فرماندهان نیروهای مدافع خلق کرد سوریه که ستون فقرات نیروهای سوریه دموکراتیک محسوب می‌شوند نیز اعلام کرد که نیروهای سوریه دموکراتیک نیمی از بخش قدیمی شهر رقه را آزاد کرده‌اند و در حال پیشروی از تمامی محورها هستند.

به گفته جبار، تروریست‌های داعش در مرکز شهر رقه محاصره شده‌اند و نیروهای کرد در حال پیشروی در مناطق المنصور و الرشید هستند.

جبار تأکید کرد که عملیات رقه احتمالا سه تا چهار ماه دیگر به طول می‌انجامد.

وی گفت که تروریست‌های داعش بمب و مین زیادی در مسیرها و کوچه‌ها کار گذاشته‌اند و زمانی که نیروهای کرد در این شهر پیشروی می‌کنند برای مقابله با آنها خودروهای بمب‌گذاری شده را منفجر می‌کنند.
 
کلمات کلیدی : داعش، رقه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.