توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499404
فایده زردچوبه در مقابله با سرطان در کودکان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۵
دانشمندان دریافته اند «کورکومین» ترکیب بیواکتیو زردچوبه به درمان سرطان در کودکان کمک می کند.

به گزارش مهر، محققان دانشگاه فلوریدا مرکزی دریافته اند نانوذراتی همراه با کورکومین موجود در زردچوبه می توانند درمان جدیدی برای نابودی سلول های تومور نوروبلاستوما باشد.

نوروبلاستوما شایع ترین نوع سرطان در کودکان زیر ۵ سال است. نوروبلاستوما پرخطر در مقابل درمان سنتی مقاوم و درصد زنده ماندن بعد از آن بسیار ضعیف است.

سرطان ها معمولا در سلول های عصبی اولیه آغاز شده و در بافت غدد فوق کلیوی نزدیک کلیه ها تشکیل می شوند. آنها با تاخیر در رشد، ناشنوایی یا سایر معلولیت ها بعد از پایان درمان های قدیمی مرتبط هستند.

در این مطالعه، محققان کورکومین را به نانوذرات اکسید سریم متصل کرده و فرمول نانوکورکومین را در سلول‌های یک شکل پرخطر بر روی نوروبلاستوما آزمایش کردند.

این فرمولاسیون مرگ سلولی قابل توجهی را در سلول‌های نوروبلاستوما ایجاد می کند، در حالیکه در سلول‌های سالم یا سم تولید نمی‌کنند یا مقدار آن اندک خواهد بود.

نتایج نشان می‌دهد که کورکومین قابلیت ضدسرطانی بسیاری دارد، اما حلالیت آن کم و ثبات ضعیفی دارد و به همین علت استفاده از آن در برنامه‌های درمانی محدود است.

پژوهشگران امیدوارند که در آینده این نانوذرات بتوانند برای مراقبت از بیماران و کاهش اثرات درمان مورد استفاده قرار گیرد.

واقعیت این است که کورکومین، زمانی که به عنوان نانوذرات فرموله شود، قابلیت زیستی در آن افزایش می‌یابد و به همین دلیل توانایی درمانی خود را بهبود می‌بخشد.
 
کلمات کلیدی : زردچوبه+سرطان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.