نظر منتشر شده
۸۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 359706
بخیه‌های میلیونی بر صورت آدرین کوچولو
بخش اجتماعی الف، 17 خرداد 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۲
 آدرین نوزاد یک‌ساله‌ای است که بر اثر بر خورد با لبه میز شیشه‌ای از ناحیه بینی دچار جراحت کوچکی ‌می‌شود. صورت آرمین به‌اندازه دو سانت زخم بر می‌دارد و پدر و مادرش بلافاصله او را به یکی از نزدیک‌ترین بیمارستان محل سکونتشان در غرب تهران می‌رسانند.

ساعت حدود ۲ بعدازظهر است که نوزاد را به اورژانس بیمارستان می‌رسانند؛ پس از پذیرش عنوان می‌شود که جراح در اورژانس حضور ندارد و باید چند ساعت صبر کنند.

مادر این نوزاد در این باره به فارس گفت: «پزشک اورژانس بعد معاینه اعلام کرد که انجام بخیه در حالت هوشیاری نوزاد امکان ندارد و برای اینکه بتوانند بخیه بزنند باید نوزاد بخوابد و برای این‌کار از داروی خواب‌آور استفاده کردند.»

این مادر ادامه داد: «بعد از ۳ ساعت جراح در اورژانس حاضر شد و صورت آدرین را بخیه کرد و دو ساعت پس‌ازآن نیز از بیمارستان ترخیص شد.»

آدرین ساعت ۱۴ وارد بیمارستان می‌شود و کمتر از ۶ ساعت بعد با ۴ بخیه از بیمارستان ترخیص شده و پزشک جراح اجازه می‌دهد که به خانه برود. نکته قابل‌توجه دراین‌بین صورت‌حساب ۱ میلیون و ۵۰۰ هزارتومانی است که حسابداری این بیمارستان خصوصی برای آدرین صادر می‌کند.

صورت‌حسابی که نقاط پر ابهام بسیاری مثل هزینه اتاق vip و هزینه بیهوشی و هزینه همراه و... در آن به چشم ‌می‌خورد و باید دید با چه استدلال و منطقی ۴ عدد بخیه آن هم با استفاده از دفترچه بیمه سلامت و کسر سهم بیمه، مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزارتومان می شود؛ وقتی در بخیه کردن خبری از استفاده از ابزار یا لوازم مصرفی گران قیمت نیست و بیش از ۹۹ درصد مبلغ دریافتی حق الزحمه جراح یا بیمارستان است.


«آدرین و بخیه‌هایی که ۲ سانت بیشتر نیست»


«صورتحساب ارائه شده از سوی بیمارستان که موارد غیر واقعی در آن درج شده است»


این درحالی‌که مسئولان وزارت بهداشت دائم از ارزان شدن خدمات حوزه سلامت خبر می‌دهند؛ چند هفته پیش بود که ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در ارتباط با ارزان شدن خدمات در طرح تحول سلامت گفت: «با اجرای طرح تحول سلامت پوشش بیمه‌ها و دولت به ۵۱ درصد افزایش‌یافته یعنی به مردم فشار کمتری آمده و در خدمات بستری پرداخت از جیب مردم ۳۳ درصد کاهش‌یافته است.»

در همان زمان که سخنگوی وزارت بهداشت دم از ارزان شدن خدمات بهداشت و درمان می‌زد، طریقت منفرد وزیر سابق بهداشت با رد این ادعا گفت: «در حال حاضر همه عدد و رقم‌ها نشان می‌دهد که پرداختی از جیب مردم نه‌تنها کاهش نیافته، بلکه افزایش‌یافته است. همه فاکتورهایی که برای این طرح در نظر گرفته‌شده بود، محقق نشده است؛ لذا حتماً باید تجدید نظر کلی در طرح تحول صورت گیرد.»

تعرفه‌های واقعی بازهم گران‌تر از این‌هاست!
هزینه بخیه‌های آدرین با تعرفه سال گذشته محاسبه‌شده است و هنوز در تاریخ جراحی او، مصوبه افزایش ۱۰ تا ۲۲ درصدی تعرفه‌ در سال ۹۵ تصویب و ابلاغ نشده بود.

همچنان که بار هزینه‌های درمان بر دوش مردم سنگینی می‌کند، وزیر بهداشت ازپایین بودن تعرفه‌ها و واقعی نبودن آن گله کرد و گفت:«تعرفه‌های مصوب سال ۹۵ برای بخش خصوصی کم است و امیدوارم که این مشکل در مصوبات سال آینده حل شود.»

هاشمی همچنین در واکنش به مصوبه افزایش ۱۰ درصدی تعرفه‌های پزشکی سال ۹۵ و اعتراض سازمان نظام پزشکی، گفت:«به نظر من انتظار بخش خصوصی منطقی بوده و ما و سازمان نظام پزشکی از آذر سال گذشته برای تعرفه‌ها رقم ۱۵ درصد افزایش را پیشنهاد داده بودیم.»

حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت هم با بیان اینکه جامعه پزشکی پایمردی می‌کند، گفت:« اکثر آن‌ها در این مدت وفاداری کردند و علی‌رغم همه تلخی‌ها، تعرفه‌ها را رعایت کردند که از آن‌ها تشکر می‌کنیم اما اگر تدبیر مناسب بر تعرفه‌ها انجام نشود، ممکن است برخی بداخلاقی‌ها ایجاد شود و دود آن‌هم به چشم مردم و هم به چشم جامعه پزشکی می‌رود؛ البته اکثریت جامعه پزشکی که در شهرستان‌ها و تهران ارائه خدمت می‌کنند عاشقانه و با تعرفه‌های پایین خدمات می‌دهند.»

این واقعیتی است که هر کدام از افراد جامعه بارها و بارها در مراجعه به مراکز درمانی با آن روبه رو بوده و هستند؛ مشکلات فراوانی از قبیل کم بود نیرو یا نبودن پزشک متخصص، مناسب نبودن خدمات و همچنین افسار گسیختگی قیمت ها که همه نشان از ضعف بزرگ نظارت در نظام سلامت کشور دارد که امیدواریم با تدبیر مسئولان وزارت بهداشت در چند ماه باقی مانده دولت یازدهم، بخشی از این موارد حل شده و با رعایت حقوق افراد جامعه، عدالت در حوزه سلامت برقرار شود.
۱۳۹۶/۰۵/۰۸ ۱۴:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۱۵:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۱۲:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۰۸:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۰۸:۴۲
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۶ ۱۸:۲۲
 
۱۳۹۵/۰۴/۲۰ ۱۳:۳۷
 
۱۳۹۵/۰۲/۲۰ ۱۳:۳۳
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۸ ۱۳:۴۸
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ۱۴:۱۲
 
 
کلمات کلیدی : زیرمیزی پزشکان+نظام سلامت+نظام پزشکی+نظام سلامت
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۲:۲۰
ااین مشکلات تا کی ادامه داره؟ با این همه پول که صرف این حوزه شد و همچنان در صدر اعتراضات عمومی قرار داره (3743498) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۲۶:۰۳
جه گویم که ناگفتم بهتر است زنده سر حال فقط با کمی خستگی از دست بجه ها خواهرم را به بیمارستان در همدان منتقل کردیم سه روز بعد نعش ایشان را تحویل گرفتیم عزیز من
رئیس بخشی که هفته ای یک بار و انهم از دور به خاطر رابطه ای که داشته رئیس بخش شده
و اصلا هم نمیداند در بخش جه خبر است جه انتظاری دارید از پزستاری که بیمار از درد فریاد میزند
و خود من به پرستارها که شورا تشکیل داده و راجب نمیدونم جه مسئله شخصی حرف میزدند گفتم خانمها مریضی در فلان اتق دارد درد میکشد مسکنی جیزی میگویند اینجا آخرش است
مهم نیست بگذار فریاد کند جه انتظاری میشود از این نوع بیمارستان داشت (3743638) (alef-13)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۵:۳۵:۵۳
آقا جدیدا مشهور شدن چه راحت شده. می خوام بزنم به اندازه یکی دو میلی متر خودم رو زخم و زیلی کنم بعد عکسم میره تو رسانه ها یه کم مشهور میشم! فقط بفرمایید حتما باید از ناحیه صورت باشه یا انگشت و اینا هم قبوله؟ (3743921) (alef-13)
 
كمالي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۷:۴۳:۰۷
لطفا از وضع بيمارستانهاي همدان گزارش تهيه كنيد (3744122) (alef-3)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۱:۳۶:۰۷
اگه حقیقت داشته باشه باعث تاسفه، ولی عزیز جان بیمارستان که محل رفع خستگی نیست که شما همشیره کمی خسته خودت رو بردی بیمارستان؟؟!؟!؟
باید اون خدا بیامرز رو میبردی پارکی ....
به هرحال اشتباه از خودت بوده، خون اون مرحوم گردن شما هم هست.... (3744829) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۲۶:۱۷
پدر بنده هم همچین مشگلی براش پیش اومد ، دو روز در بیمارستان دولتی در جنوب شهر بستری شد و حدود 2 میلیون گرفتن . و بعد فهیمدیم که اصلا احتیاج به بستری شدن نداره،
از این پولها از جیب مردم زیاد میره ، اما چاره ای جز این نیست، چون اگه بخوایم شکایت کنیم یا پیگیری کنیم از مبادی قانونی باید ماهها دنبال پولمون بدویم. (3743639) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۹:۳۳:۱۱
نهایت شکایت شما اینه که شکایت در یک کمیسیون دورهمی بررسی میشه و مسلما حق با بیمارستان یا پزشک متخلف تشخیص داده میشه! اگر هم موضوع خیلی رسانه ای شود و یا خیلی دیگه اشتباه تابلو باشه اون پزشک و یا بیمارستان نهایتا محکوم به پرداخت یک جریمه خیلی سبک خواهند شد، همین! (3744316) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۵۴:۵۷
بیمارستان خصوصی ها.اشتباه نکن
البته نظارت در پرداخت کارانه بیمارستانها خیلی ضعیفه (3743710) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۴:۳۱:۰۳
آقا این وزیر بهداشت نابود کرد ملت رو.برا هر کاری میری بیمارستان میخوان بسترید کنند و هیچ چیزی رو بیمه پوشش نمیده. فرررررررررررررررررررررررریاد از دست پزشک جماعت...لطفا این ها رو بفرستید خارج کشور ما نمی خواهیمشان (3743797) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۹:۳۴:۰۲
مجبوری بخواهی چون سرگردنه هست (3744320) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۲:۳۷:۲۵
شما احتمالا از اون افرادی هستی که مریض با سکته قلبی میاری وقتی میخوایم بستری کنیم میگی نمیخواد دگزا بزن خوب شه بریم. (3745480) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۰:۵۳:۰۸
بهتر بود به کودک 5 ساله ای میمرداختین که توی پمپ آب پارک در پایتخت کشور رنده شد


واقعا متاسفم برای این سیستم ژورنالیستی غربی که حاکم بررسانه ها شده و هرجا که نفعشون باشه حرف میزنن

چرا برای کودک 5 ساله که با اون حالت وحشتناک به سمت پمپ اب مکیده شد و زجر کش شد حرف نمیزنید اونوقت هرروز یک مدل بخیه علم میکنید و برای بچه ها دلسوزی میکنید (3744781) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۰۵:۲۷:۵۰
آقای دکتر. اون موضوع جای خودش و دستمزد و پول های گزاف که میگیرید جای خودش. (3754174) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۰:۱۶:۱۷
متاسفانه این سیستم درمان کارایی لازم برای تامین سلامت مردم را ندارد.پزشکان که فقط تجارت میکنند بیمه ها چه بیمه سلامت و چه تکمیلی درحد پوششی که میدهند پاسخگوی منطقی به نیاز جامعه نیستند و در مورد نسخه ها هم که پزشکان نوشته اند داروخانه ها میگویند خیلی از اینها شامل پوشش بیمه نمیشوند وبیچاره مردم که اکثر مبلغ نسخه را هم باید بپردازند.امیدواریم این وضع که با شرایط اقتصادی مردم هم خوانی ندارد اصلاح شود چون هزینه های بخش درمان واقعا کمرشکن شده است. (3745157) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۶:۱۱
پسر 4/5 ساله ی من تقریبا دو هفته پیش از همین ناحیه دچار آسیب شد. دقیقا همین قسمت بینی. به خاطر برخورد با لب تخت چوبی.
بیرون بودم خانمم زنگ زد که مقدار زیادی خون رفته و روی زمین ریخته و ... .
تا خودم رو رسوندم خونه تقریبا به اندازه دو پیاله ماست خون ریخته بود و لخته شده بود روی زمین. ولی خون بند امده بود.
بردمش درمانگاه حجتی خیابان کامیاب مشهد. عکس گرفت شد 15 تومان گفتند شکستگی بینی نداره. برای بخیه می خواست 60 تومان بگیره. ولی گفت برو بیمارستان امام رضا ع ارزونتر میشه.
رفتم بیمارستان امام رضا ع. با 6 تومان بخی زد و چه خوب هم بخیه زد. دستش درد نکنه. گرفت بی حسی موضعی کرد و بخیه رو زد. الان الحمدلله خیلی بهتر شده و بخیه ها رو هم خودمون بعد 5 روز باز کردیم.

خیلی تأسف باره که از این بنده خدا اینقدر گرفتند. (3743517) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۰۵:۵۷
واسه اینکه شما بردی دولتی ایشون برده خصوصی.میخواست ببره دولتی پول زیادی ریخته تو جیب خصوصی (3743576) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۷:۵۸:۴۳
داستان بيمارستان خصوصي و دولتي هم داستان دانشگاه پولي و دولتي هست همونطور كه تا تونستند ظرفيت پذيرش دولتي را كم وبه جاش ظرفيت پذيرش هاي پولي را زياد كردند به زودي ظرفيت بيمارستانهاي دولتي رو هم كم به ظرفيت بيمارستانهاي خصوصي اضافه مي كنند. فقط منتظرند مردم به اين قيمتها عادت كنند. تو دانشگاه هم اول دانشگاه آزاد را راه انداختند بعد دانشگاه هاي دولتي را دوشيفته كردند پولي و دولتي بعد.... شما نمي دوني داري از كجا ميخوري اينطور نظر ميدي (3744971) (alef-13)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۳:۲۹:۲۰
حرف حق جواب نداره
دهنت گلاب (3745586) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۴:۰۰:۰۶
با سلام یعنی اگه کسی بیمه نداشته باشه کمرش شکسته و هیچگونه کاهشی تو پرداختی ها بر خلاف ادعا رخ نداده. من پارسال یه شب پسرم بستری بود اونم تو بیمارستانی دولتی، به خاطر اهمال پرستارا بطور موقت مجبور شدم علی الحساب هزینه های بستری رو آزاد پرداخت کنم که واسه یه شب نزدیک 500هزار تومن شد (البته با بیمه بیشترشو گرفتم) حالا کسی اگه بیمه نباشه واقعا قادره که این هزینه های کمرشکن رو پرداخت کنه؟ (3743718) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۲۱:۴۶:۵۰
مگه کسی هم مونده که بیمه نباشه؟ خود جنابعالی که بیمه هم نبودی به فرمایش خودت رو تخت بیمارستان پسرت رو بیمه کردی بعد حالا قر می زنی که بخاطر اهمال پرستارها یک شب رو آزاد پرداخت کردی؟ انصاف هم خوب چیزیه، مرد حسابی اهمال رو خودت کرده بودی که خانواده ات رو بیمه نکرده بودی بی خیال بودی تا ناچار شدی! (3744544) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۶:۱۸
جالب است که کل حق العمل جراحی حدود 200 هزار تومن است که کسری از آنرا (حدود 60% یعنی 140 هزار تومن) به پزشک معالج میدهند و بقیه سهم بیمارستان است و شما طوری نوشته اید که انگار کل 1 ملیون و سیصد هزار تومن به جیب پزشک جراح معالج رفته است. (3743519) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۲۵:۳۹
کاملا پیدا است مراجعه به یک بیمارستان خصوصی است که خارج حوضه طرح نوین سلامت است. البته در مورد این بیمار با این عکس من حتما شکایت میکردم. (3743635) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۳۴:۵۳
آقای دکتر 60% از 200 تومان میشه 120 تومان (3743662) (alef-13)
 
متنفر از تدبیر و کلید زنگ زده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۸:۲۳
طرح تحول نظام سلامت !
4 تا بخیه ؛ 1/5 میلیون
تحول تحول تحول !!!!!
کلید کلید کلید !!!!!! (3743524) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۱۱:۳۰
ماموریت طرح تحول سلامت ؛ پر کردن جیب پزشکا با کارانه ده ها میلیونی بود که انجام شد (3743588) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۲۵:۳۲
میرفت بیمارستان دولتی. همون جایی که ما ها میریم (3743633) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۵۹:۴۱
ببخشيد اقاى محترم ايشان رفته بيمارستان خصوصى متوجه شدى خصوصى نه دولتى شما به ايشان اعتراض كن كه چرا بچه اش برد بيمارستان خصوصى شما قيمت چلو كباب در رستوران معمولى با رستوران فرمانيه يكى است ميدانى يا توقع دارى در بيمارستان خصوصى كه با سرمايه گذارى ميلياردى با شما طبق تعرفه دولتى حساب كند ربطى به كليد نداره نياز به عقل و محاسبه داره يك تخت در بيمارستان خصوصى از متخصصين بپرس چند ميليون تومان هزينه سرمايه دارد (3743720) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۲۱:۲۶:۳۳
متوجه شده دلش از این پره که دولت مورد علاقش دیگه رفته وبر نمی گرده ! (3744501) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۹:۰۲
هر بخیه 500 هزار ! (3743526) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۱۶:۵۳
پریروز رفتم بیمارستان آموزشی دولت در ولنجک یه سرم وصل کردن 80 هزار تومن ازم گرفتند . (3743609) (alef-13)
 
حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۱۹:۳۴
از نتایج برجام است .
این خورشید تابان . در پسا برجام هر بخیه 400 هزار تومن محاسبه میگردد (3743617) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۲۱:۲۸:۲۲
نه قبل برجام بیمارستانهای خصوصی مجانی معالجه می کردند !! عزیز جان دلت از برجام پره همه جا می کشیش وسط ! (3744505) (alef-13)
 
مامان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۲۴:۳۳
باباهه باید 1 ماه کار کنه تا بچه اش 4تا بخیه بخوره!!!!
واقعا این طرح تحول سلامت چه قدر خوب است . 99درصد مردم از این طرح رضایت 99%ی دارن (3743632) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۲۱:۵۰:۰۲
مامان جونم این بچه رو بیمارستان خصوصی در شمال شهر برده بودند نه بیمارستان دولتی که احتمالا 10 هزار تومن هم نمی شد. ریز صورتحساب رو هم که دادن نیگا بکن یا بده بچه ها برات بخونن بعد این فرمایشات رو بفرما!!!! (3744557) (alef-13)
 
حکیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۹:۵۹
ممکنه بیشتر این مبلغ زیر میزی باشد (3743528) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۱:۳۳
زنگ بزن 1690
آخه چه قدر هم کارایی داره (3743531) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۲۵:۴۹
اگر از نظر شما تعرفه ها واقعیست پس چرا بین 84 تا 94 ثابت ماند؟
یعنی در طول این همه سال پزشکان با قیمت 10 سال پیش خدمت اراِئه میدادند و اعتراضی هم نکردند
جامعه پزشکی در ایران با وجود سالها تلاش و مطالعه و زحمت بسیار مظلوم واقع شده و امنیت شغلیشان همواره در معرض خطر بوده
باشد که با احترام به جامعه پزشکی و عدم اغراق در درامد پزشکان موجب ارامش پزشکان برای تسلی بیماران عزیزمان شویم (3743636) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۴:۳۲:۱۰
الان بیماران عزیز رو گروگشی کردی؟ چهارتا تون رو مثل مجرما ادب کنن درست می شید ولی افسوس که لابی قوی دارید، جون مردم شده گروگان شما که تهدید کنید. (3743799) (alef-13)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۵:۲۸:۵۸
پزشکان در یک روز به انداره یک یا چند ماه کار کردن در بقیه مشاغل درآمد دارن
اصلا نیازی به افزایش ندارن (3743906) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۳:۱۴
وقتی که دولت صدها مالیات و عوارض از بیمارستان میگیرد, چاره ای برای بیمارستان نمی ماند.
چرا گران شدن خدمات دولتی و عمومی را اشکار نمیکنید?یک مدرک شناسایی از خدمات دولت الکترونیک میخواهی بگیری 100 هزار تومان هزینه میگیرند
99% گرانی ها عاملش دولت است
اب, برق, گاز, مالیات, بیمه, عوارض, جریمه,همه منبع درامد دولت شده است (3743533) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۵۰:۳۰
دقیقا همینطوره. دولت بیشترین استفاده رو میکنه و مسیر دولتی بیشترین حد عدم شفافیت رو داره. واقعا کار سالم در این سیستم انجام دادن بسیار سخته (3743701) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۴:۱۹
بالاخره یه جوری باید کارانه 60 میلیونی آقای دکتر در بیاد (3743534) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۵:۰۹
دریافتی پزشک در این فاکتور ۱۷۵ تومان است که با کسر مالیلت و سهم بیمارستان با توجه به نوع قرار داد پزشک با بیمارستان در بهترین حالت حدود ۱۰۰ تومان دست پزشک را می گیرد. اگر فکر می کنیر خیلی زیاد بگم پزشکان رایگان کار کنند ! (3743536) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۲۱:۵۲:۳۰
اونی که هدفش جو سازی هست کاری به حرف حساب نداره متاسفم که اصلا کسی در این هیاهو چشمش رو هم باز نمی کنه تا صورتحساب رو بخونه، الحمدالله فارسی نوشته و سواد هم که داریم!!!! (3744560) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۸:۴۵
دولت خدمات خود را گران میفروشد, اما از مردم توقع دارد ارزان فروشی کنند
دولت از هزار تومان مالیات و عوارضش. گذشت نمیکند, انگاه توقع دارد پزشک و مهندس و بغال و ووووو صلواتی کار کنند
چرا دولت بیمه ها را درست نمیکند اما انتظار دارد پزشک مجانی کار کند
دولت ابتدا باید خود را درست کند (3743540) (alef-13)
 
حمیدی از تهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۲:۵۰:۰۰
هتلینگ بیمارستان ها 22 % افزایش پیدا کرده . اونوقت میری سرویس بهداشتی شیلنگ توالت از 13 جا سوراخه . میری توالت ولی انگار رفتی حموم دوش بگیری
همراه بیمار هم باید تا صبح کارای بیمارش رو خودش انجام بده و پرستارا هم یا با هم داستان صحبت میکنن و یا توی تلگرام و اینستاگرام سیر میکنن (3743544) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۹:۳۵
تازه اونم چی
همراه بیمار تا صبح کار بیمارش رو انجام میده و بیمارستان بابت همراه ؛ مبلغ 20 هزار تومن از همراه میگیره
خدایا
ما رو نجات بده از این طرح تحول (3744005) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۲:۵۴:۰۶
من پزشک نیستم, اما به نظرم برخی در پی ناکارآمد نشان دادن طرح. سلامت دولت روحانی هستند
درست است اشکالاتی دارد, اما برخی در پی منافع سیاسی و حزبی هستند (3743551) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۸:۳۵:۳۳
نه احمدی نژاد نه روحانی کلا مردم از دست این دو جناح خسته شده اند و انتخابات سال اینده باید یک فرد دیگه ای بیاد.
طرح سلامت هم فقط به نفع پزشک جماعت بود. (3744229) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۰۱:۰۸
شما هزینه سفرهای خارجی پزشکان بیمارستان و هزینه ی بساز و بفروشی آنها را پرداخت کرده اید حالا مالیاتش را هم می خواهند از مردم بگیرند زهی انصاف زهی تربیت دینی و زهی انسانیت (3743568) (alef-13)
 
بابک
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۱۳:۱۱
عزیز من چرا بیمارستان دولتی نرفتی تا با حداکثر بیست تومن کارت راه بیافته . ویزیت پزشک متخصص در اورژانس با دفترچه 3450 تومان و آزاد 11500 تومان است
طرح تحول عمدتا برای بیمارستانهای دولتی و برای مردم تنگدست بود
در بیمارستانهای دولتی کارانه پرستاران و پزشکان را با هفت ماه تاخیر میپردازن وکارانه پزشک اورژانس متوسط ماهانه 7 الی 13 تومنه
شما خودتون با مراجعه به بیمارستانهای خصوصی به این دسته از پزشکان میدان میدین برای یه زخم 2 سانتی پیش اونا نرین تا مغازشونو تخته کنین
سایت الف هم که با طرح تحول مخالف است بفرماید جایگزینش چیست؟؟؟
یک مدیر بیمارستان دولتی ( با مدرک مدیریت دولتی) (3743595) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۲۱:۵۳:۴۹
سایت الف با طرح تحول سلامت مخالف نیست با اصل دولت مخالفه حالا هواپیما باشه یا تحول سلامت فرقی نمی کنه!!! (3744564) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۱۳:۴۴
الف حان!
لطفا قید بفرمایید که بیمارستات خصوصی بوده است یا دولتی!
نه اینکه فقط همه چی رو از چشم دولت ببینید!
توی بیمارستان دولتی همچین مبالغی نیست
برادر بنده دستش با سیم بکسل پارگی وسیعی داشت و تحت عمل حراحی قرار گرفت و با بیمه سلامت ووسه روز بستری در بیمارستان دولتی فقط 32 هزار تومن هزینه پرداخت کردیم.دست دولت درد نکنه ؛انصاف رو از یاد نبریم. (3743597) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۲۶:۰۲
واقعا وزير بهداشت خدمات پزشكي را متحول كرده اند و اين از نتايج آن است !!!!!!! (3743637) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۳۵:۲۷
واقعیت اینه که وزارت بهداشت برای پرداخت حقوق ۱۵ میلیونی پزشک عمومی و ۸۰ میلیونی متخصصان دچار کمبود بودجه شده است و حسابداری بیمارستان ها برای تعدیل بودجه ها دست به چنین کارهایی می زنند. (3743664) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۲:۴۶:۱۶
قطعا بی سوادی وگرنه فرق بیمارستان خصوصی و دولتی رو میدونستی (3744867) (alef-3)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۴۴:۵۵
حتما" جراحی پلاستیک شده که تحت بیهوشی بوده (3743685) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۴۶:۰۷
را بردن بيمارستان خصوصى (خصوصي) چرا بيمارستان دولتى نبردن بيمارستان خصوصى مشتريان خاص خودش داره و از تابلو درب كه نوشته بيمارستان خصوصي بايد طرف بدانند كجا بچه اش برد و حق اعتراض نداره من ماشين در بست سوار بشم تا شيراز بعدا اعتراض كنم كه اقا چرا ٣٠٠هزار تومان كرايه بدم أتوبوس ٢٠ هزار تومان كرايه ميكيرن (3743692) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۵۹:۰۵
الف جان ،راه حل این کارها راهنمایی کردن افراد جهت پیگیری شکایت است نه تیتر زدن در سایت و ایجاد نفرت پراکنی بر علیه پزشکان محترم. (3743717) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۳:۵۹:۳۹
عزیزان تا کی?

بهداشت و آموزش خصوصی در این کشور جواب نمی دهد ، دست بخش خصوصی را از این دو حوزه کوتاه کنید و تمامی امورات دیگر را به بخش خصوصی بسپارید. نفت و فولاد و راه آهن و معادن و ... را خصوصی کنید. (3743719) (alef-13)
 
رضا
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۴:۰۲:۳۶
بیمارستانی که ایشان رفته اند خصوصی بوده است.گفته دکتر حریرچی برای بیمارستان دولتیست.میتوانستند مانند بسیاری از اقشار مردم دولتی تشریف ببرند حالا خصوصی رفته اند و در بیمارستان خلوت و اتاق خلوت و خصوصی(حتی برای ۲ ساعت)بوده اند بعد ناراحت هستند که چرا هزینه بالا رفته.
مطمئن باشید دولتی اگر رفته بود هزینه اش بیش از ۳۰ هزار تومان نمیشد .
چرا از هزینه بیماران در هنگام ترخیص از بیمارستان دولتی گزارش نمیگیرید.
البته بعید میدانم الف چاپ کند..؟! (3743723) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۴:۰۳:۱۲
چرا به فکر پزشک بدبخت نیستید ؟
چون زندگی این بنده خداها با ماهی 100 میلیون نمی‌چرخه ! (3743725) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۴:۰۵:۳۰
این دولت محترم و متخصصان و مسئولین وزارت بهداشت بایستی سیستم بیمه درمانی در کشورهای اروپایی را برای ایران پیاده کنند تا این مشکلات پیش نیاد .
بطور خلاصه اینکه ، مردم بایستی مبلغ خیلی بیشتری در ماه به صندوق بیمه واریز کنند و در عوض تمام معالجات مجانی است و برای کم درآمدها هم دولت بایستی کمک کند .
در ایران مردم مبلغ بسیار کمی برای بیمه درمانی میپردازند و بنابراین نمیتوان انتظار داشت که تمام معالجات مجانی باشد . (3743730) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۴:۱۵:۰۱
من پرسنل اورژانس هستم این زخم سرپایی وبا بی حسی بخیه میشود در گمتر از ۵دقیقه ولی همه بدبختی ها بخاطر افزایش چهار برابری تعرفه ها بعد طرح تحول سلامت است که این بلاها سر مردم میاد هنوز مونده تا همگان مزایای این طرح را بفهمند (3743753) (alef-13)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۴:۱۹:۳۷
جاییکه شما برای جشن عروسیتان می توانید پراید اجاره کنید ولی مازراتی اجاره مینمایید طبیعی است که باید اجاره مازراتی را نیز بپردازید در اینجا بخیه ای را که یک پزشک عمومی با یک بی حسی موضعی میتوانست انجام دهد .والدین برای اینکه جای بخیه کمتر دیده شود به یک جراح مراجعه می نمایید و برای اینکه فرزندشان درد و ناراحتی کمتری را تحمل نماید ریسک بیهوشی را نیز به جان می خرید طبیعی است که دیگر با چنین سرویسی نباید توقع پرداخت 60 هزار تومان را داشته باشند چرا که علاوه بر دستمزد پزشک جراح ،دستمزد پزشک متخصص بیهوشی ، هزینه اتاق عمل و کادر اتاق عمل ، استریلیزاسیون اتاق عمل ، داروهای بیهوشی و..... سپس ریکاوری اتاق عمل و...... همه اینها به دستمزد اضافه می شود.چرا والدین این کوک به یک درمانگاه و یا بیمارستان دولتی مراجعه نکردند؟ و حالا بعد از گرفتن چنین سرویسی داد و فغان مینمایند.از ماست که بر ماست (3743759) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۴:۳۹:۴۹
آقاي دكتر دومتر كفن بيشتر به آن دنيا نخواهي برد به جاي ظلم به مردم كمي رحم داشته باش تا به تو خدارحم كند (3743821) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۳:۰۵:۱۳
شعار نده (3745542) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۴:۵۳:۲۵
بیمارستان خصوصی چه ربطی به طرح تحول داره؟ شما انتظار دارید پول بیمارستان خصوصی رو هم دولت بده؟ دیگه اینطوری کسی بیمارستان دولتی می ره، همه می رن بیمارستان خصوصی و کل بودجه کشور رو هم باید بدن بیمارستان ها.
طرح تحول نظام سلامت و کاهش پرداختی مردم، مربوط به بیمارستان های دولتیه و انصافا هم خوب شده. خدا انشااله سلامتی بده ولی الان کسی بیمارستان دولتی بره نگرانی پول نداره، فقط شلوغه و ... که اونهم انشااله بهتر می شه.
انصاف رو رعایت کنید. (3743842) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۵:۵۲:۴۹
فرزندم در مسافرت بخیه شد. در تهران بیمارستان های دولتی بخیه را نکشیدند و به درمانگاه حواله دادند که بی نتیجه بود. در یک بیمارستان خصوصی 50 هزار تومان دادیم تا بخیه را کشیدند! (3743962) (alef-13)
 
له شده زیر خط فقر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۶:۵۰:۴۱
خدایا حاضرم زنده زنده بمیرم ولی دست اینا نیفتم. (3744069) (alef-3)
 
hamid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۲۱:۰۹:۱۶
زنده زنده مردن چجوریه؟ (3744460) (alef-13)
 
کارو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۷:۰۹:۱۵
من چن هفته پیش شیشه رفت کفت پام، رفتم بیمارستان با عکس و بخیه و . . . کلا 20 تومن خرج نشد، البته با دفترجه روستائی طرح سلامت
بنده خدا تو اون لحظه حواسش به خصوصی و حساب کتاب نبوده، ولی انصافا زیاد گرفته . . . (3744087) (alef-3)
 
اکبر
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۸:۴۷:۱۸
مقصر خود دولت است هیچ کس نیست (3744245) (alef-13)
 
رستم
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۸:۴۷:۵۸
بیخیال پشتشان گرم گرم است که ای کار و میکنند (3744247) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۲۱:۳۱:۵۴
این وزیر بهداشت را زودتر عوضکنید اقای روحانی .فکر کرده وزیر دکترهاست (3744512) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۲۱:۴۸:۰۳
دكتر عمومى در يكى از كلينيك هاى تهران پيشانى دخترم را با بى حسى بخيه زدند انصافا كارشان را على رغم گريه و كم طاقتى دختر كوچكم خوب انجام دادند هزينه ١٠٠ هزار تومان شد (3744550) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۲۳:۱۶:۲۲
آدم گیر قصاب بیفته ولی گیر این دکترا نیفته. (3744691) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۲۳:۱۶:۲۳
به این حرکت سایت شما میگن تخریب پزشکا بیمارستان ربطی به پزشک نداره اتاق vip و... هم همین طور شانتاژ خبری (3744690) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۲:۰۵:۴۱
متاسفانه باز هم یک خبر مغرضانه که باعث بشه مردم به پزشکان بد و بیراه بگن. ایشون بجای اینکه بچه شون رو ببرن بیمارستان دولتی تا پزشک عمومی بخیه بزنه ،برداشته برده بیمارستان خصوصی و داده جراح بخیه زده . مشخصه که هزینه بیمارستان خصوصی خیلی زیادتر از دولتی درمیاد و اصلا ربطی هم به طرح نظام سلامت نداره و بیمارستانهای خصوصی شامل این طرح نیستند . متاسفانه مدتهاست که ازین مقالات و اخبار مغرضانه تو سایت الف زیاد چاپ میشه . ضمنا بهتره اول یک کم تحقیق کنید تا بفهمید که داروی خواب اور رو فقط بیهوشی حق داره که به بچه بزنه و برای همین هزینه بیهوشی از مریض گرفته شده. (3744850) (alef-13)
 
Slovakia
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۲:۲۲:۴۲
این درست که به بیمارستان خصوصی مراجعه کرده و تعرفه خصوصی باید پرداخت کنه.ولی مگه خود بیمارستان خصوصی تعرفه نداره ؟
آخه چهار بخیه حتی تو خصوصیش هم مگه چقدر هزینه داره؟ بعدا دکتر زالی که از همین تعرفه های کمر شکن هم ناراضی هست و میگه باید سی درصد اضافه بشه و گرنه از،مردم می گیریم.
آیا این اخلاق پزشکی هست؟
آیا ایشان نماینده شایسته ای برای جامعه خدوم پزشکی هست؟
البته طرح تحول برای مراجعه کنندگان بیمارستان دولتی واقعا نعمتی هست
دست دکتر هاشمی درد نکنه. (3744853) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۶:۱۸:۱۷
اگر تخلف بوده باید رسیدگی شود.اگر نه برید ببینید در کشورهای پیشرفته چکارکردن که همه مردم اعم از پزشک و بیمار و مکانیک و مساجر وکارمند و...راضی ان.در ایران کسانی که خودشون موجب این وضعیت شدن تازه طلبکار هم هستن جناب توکلی!! (3744921) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۰:۱۸:۲۷
پسر من هم چونش خورد به لبه میز چند جا بردمش گفتن بخیه و بیهوشی و این حرفا. آخرش یه پرستار تو اورژانس بیمارستان سوانح سوختگی یزد با چسب بخیه بدون بیهوش کردن تو دوسه دقیقه فیکسش کرد. بعد چهار رو بازش کردم وخیلی خوب جوش خورده بود. خداخیرشون بده اینطور ادمها (3745162) (alef-13)
 
فرید
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۳:۴۴:۲۲
پزشکان در ایران بالاترین دریافتی را از دولت وملت دارند .کاش پزشک تربیت نمی کردیم واز همان پزشکان هندی وپاکستانی استفاده می کردیم.برخی پزشکان فقط پول می شناسند وبس.همین چند وقت پیش برای معاینه دندانم پیش یک خانم دندانپزشک رفتم گفت باید دندانم ترمیم بشه چون نمی دونستم وپول کافی همراه نبرده بودم بعد از تزریق دو امپول بی حس کننده ،کار درمان را انجام نداد وحتی حاضر نشد قبول کنه بقیه پول را جلسه دوم بگیره (3745613) (alef-13)
 
یک پزشک
Netherlands
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۹:۵۴:۳۲
واقعا واسه شما متاسفم که تمام تلاشتون رو میذارین واسه تخریب این قشر زحمت کش، انجام بخیه در صورت بچه بدون ببهوشی عمومی عملی نیست، حالا اگه کسی بیمارستان خصوصی میره انتخاب خودشه، من خودم در بیمارستان دولتی مشغول به خدمت رسانی هستم ، برای عمل رادیکال سیستکتومی ( برداشتن مثانه ) با ۴ ساعت وقت بیمار یک ریال هم نمیده، به پرشک هم دستمزد ۷۰۰ الی۰ هزار تومان رو میدن، تمام خطرات ( اتنقال انواع ویروس های ایدز، هپاتیت..، شکایت مریض، عوارض عمل ) رو به جان می خرد، همه ناشکر نیستن، انگیزه ادامه کار هم لطف و قدر دانی مردم هست، دلیل پزشک ستیزی سایت شما رو نمی دانم، والسلام من التبع اهدی (3746264) (alef-13)
 
مدافع باوجدان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۹ ۰۰:۲۸:۲۳
اقا این تبلیغات منفی چیه ؟؟؟چرا کاری می کنید اعتماد مردم نسبت به پزشکان از دست برود. چرا خدمات زیادی که پزشکان باوجدان این مرز وبوم به بیماران ارائه میدهند را منعکس نمی کنید. باید بدانید که این تبلیغات مسموم به ضرر همه است نه فقط پزشکان.بخدا پزشکانی هم هستند که سختی های زیادی بخود راه میدهند برای تامین سلامت مردم.والله این طوری که شما می گویید والقا می کنید واقعیت ندارد (3746517) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۲۰ ۱۷:۵۷:۳۸
این هم نتیجه بازار آزاد و سرمایه داری در نظام پزشکی. (3749690) (alef-3)
 
Kjafari
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۰ ۱۸:۲۶:۳۸
سلام لطفاً گزارشی هم از بیمارستان تامین اجتماعی بهبهان تهیه کنید که برا هر دردی مراجعه کنید فقط یه نوع دارو برات نسخه میکنه خبری هم از آزمایش و غیره نیست (3749747) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۰ ۲۳:۴۹:۳۵
اگر دقت کنید حقالعمل جراح حدود ۲۰۰ تومن بوده الکی جو ندید (3750086) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.