توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424398
خرید پرتقال درجه یک باغداران مازندران کلید خورد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۰
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم پرتقال درجه یک را 834 تومان اعلام کرد و گفت که شرط خرید پرتقال به این قیمت صدمه ندیدن از آفت و سرمازدگی است.'دلاور حیدرپور' چهارشنبه شب در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار ایرنا افزود : از فردا پنجشنبه 25 آذر خرید تضمینی مرکبات آغاز می شود.

وی ادامه داد: برای خرید تضمینی مرکبات باغداران مازندران با هماهنگی تعاون روستایی ، مراکز خرید در شهرستان ها تعبیه شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت که در هر شهرستان استان یک مرکز خرید تضمینی مرکبات درجه یک فعال می شود و این مراکز مجهز به انبار و باسکول هستند تا درحین خرید مرکبات از ایجاد صف های طولانی جلوگیری شود.

وی افزود: تعیین قیمت تضمینی مرکبات از بازار ؛ از التهابی که دلالان ایجاد کرده اند، می کاهد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت که سهمیه درنظر گرفته شده برای ذخیره سازی مرکبات شب عید در مازندران بیش از 30 هزار تن است.

به گفته حیدرپور ، با توجه به سرما و بارش برف امسال و خسارت بخشی از محصول مرکبات مازندران اما مشکلی در تامین مرکبات شب عید در این استان وجود ندارد.
مازندران 110 هزار هکتار باغ مرکبات دارد و پیش بینی شده است امسال دو و نیم میلیون تن محصول از آنها برداشت شود.

براساس برآورد اولیه کارشناسان ، 30 درصد مرکبات مازندران براثر سرما آسیب دید.
خرید پرتقال های سرمازده و درجه 3 باغداران مازندران پیش از این از سوی سازمان تعاون روستائی به قیمت هر کیلوگرم 550 تومان آغاز شده بود.

دولت تدبیر و امید در مجموع بیش از 300 میلیارد تومان برای جبران خسارت باغداران مازندران اختصاص داد که از این مبلغ 2 هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات کم بهره 10 درصد پرداخت می شود.
 
کلمات کلیدی : خسارت برف+مرکبات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.