توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405498
زنگنه: روسیه در نشست نوامبر اوپک شرکت نمی‌کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۲
وزیر نفت با اشاره به اجلاس 30 نوامبر اوپک گفت: این یک نشست عادی است و روسیه در آن حضور ندارد همچنین برای میدان فرزادB هم منتظر پیشنهاد جدید هندی‌ها هستیم.

به گزارش فارس، وزیر نفت در حاشیه «همایش بررسی الزامات و چالش‌های قراردادهای مشارکت و ابزارهای مالی سرمایه‌گذاری» در صنعت نفت در جمع خبرنگاران گفت: امیدوارم وزرای انرژی روسیه و عربستان در دیدار خود بتوانند به تفاهم برسند و کشورهای غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت  روسیه با اعضای این سازمان همراهی کنند.

زنگنه در پاسخ به این سوالی مبنی براینکه آیا در نشست عادی ٣٠ نوامبر اعضای اوپک در وین، روسیه نیز شرکت می کند، گفت: نوامبر نشست عادی اوپک با حضور وزیران نفت و انرژی این کشور در محل دبیرخانه دائمی این سازمان برگزار می شود و روسیه در این نشست حضور نخواهد داشت.

وزیر نفت در پاسخ به سوال دیگر درباره فرصت یکماهه به شرکت‎های زیرمجموعه قرارگاه خاتم الانبیا برای حضور در میدان آزادگان خاطرنشان کرد:آن ها از ما درخواست کردند برای حضور در این میدان سه ماه به آنها فرصت دهیم و ما موافقت کردیم که این فرصت سه ماهه دی‎ماه به پایان می رسد.

وزیر نفت در پاسخ به سوال دیگری درباره این که آیا متن قراردادهای جدید نفتی نهایی شده است و چه زمانی  آن را اجرایی می کنید، اظهارکرد: هنوز این متن نهایی نشده است و مراحل پایانی را می گذراند و هم اکنون در حال بررسی تایید صلاحیت شرکت های خارجی هستیم.

زنگنه در واکنش به این که وزارت نفت تنها شرکت‎های خارجی را تایید صلاحیت می کند، گفت: تایید صلاحیت شرکت‎های داخلی پیش از این انجام شده و ١١ شرکت تایید صلاحیت شده اند و در این مرحله نوبت شرکت‎های خارجی است.

وزیر نفت درباره حضور هندی‎ها در میدان فرزاد B نیز خاطرنشان کرد: پیشنهاد مدل مالی آنها قابل قبول نیست و منتظر پیشنهاد جدید هندی ها هستیم.

زنگنه در پاسخ به این سوال که برخی‎ها معتقدند قیمت خوراک گاز اتان گران است اما شما از این قیمت دفاع می کنید تصریح کرد: اگر قیمت این گاز گران است چرا برای یک تن اتان چهار تن تقاضا وجود دارد.

وی ادامه داد: شرکت هایی که از خوراک اتان استفاده می کردند سال گذشته به ترتیب ٤٨ و ٥١ درصد سود خالص دریافت کرده اند.
 
کلمات کلیدی : نفت + نشست اوپک + روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.