توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505893
انهدام باند آدم ربایی و تجاوز در اصفهان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۵
فرمانده انتظامی استان از انهدام باندی سه نفره متشکل از سه جوان 18 تا 20 ساله که به آدم ربایی و تجاوز اقدام می‌کردند در عملیاتی همراه با تعقیب و گریز و تیراندازی خبر داد.

به گزارش ایسنا، مهدی معصوم‌بیگی امروز (یکشنبه) در نشست خبری اظهار کرد: اخیرا مطلع شدیم باندی متشکل از سه جوان 17 تا 20 ساله در اصفهان شکل گرفته است که عرصه فعالیت آنها ایجاد مزاحمت برای بانوان و تجاوز بوده است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی بر روی موضوعاتی که موجب کاهش امنیت عمومی می‌شود و به صورت باندی فعالیت می‌کنند، حساس است، به همین خاطر 5 تیم کامل مجرب برای کشف و انهدام این باند وارد عمل شدند و با رصدی که صورت گرفت نهایتا در روز پنجشنبه در حالی که این افراد در سطح شهر برای به دام انداختن طعمه‌ای جدید پرسه می‌زدند مورد هجوم نیروهای پلیس قرار گرفتند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: این باند در یک تعقیب و گریز طولانی در نهایت با شلیک گلوله زمین‌گیر و دستگیر شدند. نیروی انتظامی نسبت به اوباشگری و موضوعات این چنینی بسیار حساس است و این موضوعات خط قرمز نیروی انتظامی محسوب می‌شود.

معصوم‌بیگی با اشاره به طرح موسوم به "تقاضای صفر" که در هفته گذشته با هدف قطع چرخه سرقت اجرا شده است، ادامه داد: چرخه جرم از سه ضلع تشکیل می‌شود که اولین بخش آن اموال رها شده و مستعد سرقت است. خودروهایی که در پارکینگ نمی‌گذاریم و تجهیزات ایمنی ضدسرقت را ندارند، معمولاً بیشتر مورد توجه سارقین قرار گرفته و نخستین ضلع سرقت را ایجاد می‌کنند.

وی ادامه داد: ضلع دیگر چرخه سرقت مال‌خرها هستند که به عنوان حلقه واصل میان سارق و خریدار عمل می‌کنند و حتی برخی از آنها از این که وارد حلقه سرقت می‌شده‌اند بی اطلاع هستند. به همین خاطر تمام اصناف که خرید و فروش اموال دست دوم را انجام می‌دهند باید از مسروقه نبودن اموال خرید و فروش شده اطمینان حاصل کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: ضلع سوم سرقت خود سارقان هستند. نیروی انتظامی باید برای موفقیت بر هر سه ضلع سرقت اشراف کامل داشته باشد. به همین خاطر نیروی انتظامی با اطلاع رسانی به مردم و اصناف در مرحله اول تلاش می‌کند از وقوع جرم پیشگیری شود.

معصوم‌بیگی با اشاره به طرح تقاضای صفر گفت: این طرح تلاش می‌کند با اشراف بر روی خرید و فروش اجناس دست دوم تقاضای اموال مسروقه را به صفر برساند. لازم به ذکر است پیش از آغاز این طرح پلیس منشوری را برای خرید و فروش اجناس دست دوم با هماهنگی مقام قضا به اصناف مختلف ابلاغ کرده بود.

وی ادامه داد: همه اصناف باید در ذیل این منشور اقدام به خرید و فروش اجناس دست دوم کنند. در غیر این صورت شائبه خرید و فروش اجناس مسروقه را برای خود ایجاد می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: در این طرح از 100 واحد فروش تجهیزات صوتی خودرو که بیشترین فراوانی را در اموال مسرقه دارد بازبینی صورت گرفت و 1000 قلم کالا با ارزش 6 میلیارد ریال کشف و ضبط شد. لازم به ذکر است این طرح به همه اصناف وارد خواهد شد.

معصوم بیگی گفت: طرح‌های موثر و خوبی که در زمان فرماندهی سابق آغاز شده است با تمام قدرت ادامه پیدا خواهد کرد و در ادامه طرح‌های گذشته قرار گاه عملیاتی "اقدام و عمل" برای بهبود رصد، اشراف، پیش بینی، پیشگیری، و استفاده از ظرفیت‌های بیرون نیروی انتظامی تشکیل شده است.

فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: در گام اول این قرارگاه در مرکز استان و در گام‌های بعدی به همه شهرهای استان تسری خواهد یافت. معتقد هستیم ظرفیت خود مردم ظرفیت بسیار بالایی برای پیشگیری از جرم است به همین خاطر تلاش می‌کنیم مردم به سطحی قابل قبول از خودمراقبتی برسند.
 
کلمات کلیدی : دستگیری + آدم ربایی + تجاوز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.