توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 395896
اظهار نظر ضرغامی درباره شانتاژها علیه مریلا زارعی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۳
سید عزت‌الله ضرغامی گفت: دفاع مقدس بالاترین پتانسیل وحدت ملی را دارد، نباید در آن انحصاری رفتار کنیم. انحصاری بودن ظلم به دفاع مقدس است.

به گزارش روابط عمومی چهاردهمین جشنواره بین المللی جشنواره فیلم فجر، بخش سخنرانی راهبردی با حضور عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و علاقه‌مندان به این حوزه در سالن شماره ۳ پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

ضرغامی در این نشست، با اشاره به اینکه دفاع ذاتا مقدس، پاک و درست است، گفت: دفاع کردن در برابر تهاجمات امری کاملا طبیعی است. هر موجودی به صورت فطری از خود دفاع می‌کند.

وی افزود: پس تلاش نافرجامی که عده‌ای انجام می دهند تا این دفاع را نادیده بگیرند و یا این مفهوم پاک را زیر سوال ببرند، بیهوده است. انسان‌ها هر چقدر بتوانند دفاع می‌کنند و از کسانی که دفاع کردند نیز حمایت می‌کنند.

ضرغامی با بیان اینکه، نکته دومی که می‌خواهم بیان کنم درباره متولیان تولید آثار در حوزه دفاع مقدس است، گفت: دفاع مقدس ملی‌ترین موضوع کشور ما است و هر چه در انتخاب سوژه فراگیرتر عمل کنیم، آثار و تولیدات ماندگارتری خواهیم داشت.

رییس اسبق سازمان صداوسیما با بیان اینکه دفاع مقدس بالاترین پتانسیل وحدت ملی را دارد، گفت: نباید در دفاع مقدس انحصاری رفتار کنیم. انحصاری بودن ظلم به دفاع مقدس است. دفاع مقدس به همه آحاد مردم مربوط می‌شود حتی دفاعی که مدافعان حرم در سوریه و عراق نیز انجام می‌دهند مقدس است و مردم علت وجود آن را درک می‌کنند و به این رزمندگان احترام می‌گذارند.

وی افزود: دفاع مقدس یک مفهوم ملی است. هرچقدر این مفهوم را عمومی‌تر کنیم تا تمامی مردم را دربربگیرد، موفق‌تر عمل کرده‌ایم.

ضرغامی با اشاره به اینکه بعد از جنگ و بعد از دوران طلایی ساخت فیلم‌های دفاع مقدس متاسفانه گروه سازندگان فیلم دفاع مقدسی، به بازیگران، کارگردانان و تهیه‌کنندگان کمی محدود شد، گفت: ارزشمند است که عده‌ای به طور حرفه‌ای در این حوزه فعالیت می‌کنند اما ایده‌آل نیست. خوشبختانه ساخت آثار حوزه دفاع مقدس در این سال ها عمومی تر شده و خیلی از دوستانی که حتی در زمان جنگ نبوند و یا بسیار کم سن و سال بودند فیلم‌های عالی و خوبی ساخته‌اند.

وی در ادامه با اشاره به محمد حسین مهدویان که کارگردان جوانی است گفت: مهدویان در زمان جنگ نبوده است اما آثاری که خلق کرده است چه در حوزه نماهنگ، چه سریال و چه فیلم سینمایی، فوق العاده است و در سینما حرف برای گفتن دارد. آثار او آنقدر خوب هستند که هرکسی که کارهای او را می‌بیند اذعان می‌کند، این اثر فوق‌العاده است.

عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه خداوند در قرآن می فرماید، ستاره‌های زیبا را برای هدایت شما آفریدیم، اظهار کرد: اگر ستاره‌ها زیبایی نداشتند نمی‌توانستند انسان را به این زیبایی جذب کنند و در نهایت هدایتگر انسان باشند. مگر می‌شود چیزی که ابزار هدایت است زیبا نباشد؟ نتیجه این سخن من این است که اگر اثری هنری زیبا نباشد به درد نمی‌خورد، رسالت خود را انجام نداده است. هر کسی که یک اثر هنری را می‌بیند باید اذعان کند زیبا است.

وی افزود: محتوای خوب و قالب خوب مانند دو بال برای یک اثر هنری هستند. اگر هر کدام فقط یکی از این دو عنصر را داشته باشد، کافی نیست.

ضرغامی با بیان اینکه بعضی از خصلت‌های بد در جوامع جایگزین می‌شوند، گفت: تمامی جوامع حیات و ممات دارند. جامعه‌ای مرده است که نشانه‌های حیات فیزیکی را دارد اما هر آنچه که از بیرون به او بدهد بپذیرد و هیچی نگوید.

وی گفت: در طی سالیان گذشته مردم کشور ما حقارت‌های زیادی را در زمان شاه‌های قاجار و پهلوی دیدند اما با انقلاب به تمامی جهانیان اثبات کردند دیگر نمی‌خواهند تحقیر شوند و به دنبال عزت ملی هستند. دشمن به دنبال این است که این تحقیر را برگرداند. در اینجا است که هنرمندان باید ورود پیدا کنند و با ساخت آثار هنری اثبات کنند که کسی حق تحقیر مردم ما را ندارد.

ضرغامی در پایان جلسه با توجه به اینکه سخنران بعدی وی مریلا زارعی بود، با اشاره به برخوردهای تنگ نظرانه‌ای که با او شد، گفت: خانم زارعی به خاطر بازی در ۳ فیلم، «شیار ۱۴۳»، «چ» و«بادیگارد» رفتارهای بدی دید. علیه او شانتاژ و دشمنی زیادی کردند. اما او بسیار محکم و استوار است. ذره‌ای از روحیه‌اش را از دست نداد و با روحیه مضاعف کارهای بعدی‌اش را انجام داد و مقاوم بود.
 
کلمات کلیدی : ضرغامی + مریلا زارعی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.