نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 345891
توضیح بانک مرکزی درباره اظهارات سیف در خاک آمریکا / سخنان سیف کارساز بود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۴۰
مدیر روابط عمومی بانک مرکزی گفت: سفر رئیس کل بانک مرکزی به آمریکا سه ماه بعد از اجرای برجام، سفر مهمی است و طبیعی است که در داخل خاک آن کشور مباحث مربوط به موانع اجرای برجام به طور جدی تری پیگیری شود.

محمدعلی کریمی با بیان اینکه موضع اصلی دكتر سيف در اجلاس سالانه صندوق بین المللی پول این است که اقدامات طرف مقابل در جریان اجرای برجام در برابر اقداماتي كه ايران انجام داده کافی نیست، افزود: مخاطب اصلي این اظهارات، آمريكا و طرف غرب بوده و بيانات دكتر سيف با هدف وادار كردن آمريكا به انجام تعهدات حداکثری خود بوده است.

محمدعلی کریمی با بیان اینکه در اظهارات سیف در شورای روابط خارجی آمریکا، سخنی از عدم فعالیت سوئیفت نبوده است، گفت: جالب است که برخی همکاران رسانه ای از بازنشدن سوئیفت سخن گفته اند که این موضوع پیش از این روشن شده که مایه تعجب است و روشن است که سخن دکتر سیف ناظر بر عدم همکاری برخی بانک‌ها به دلیل ترس از اعمال جریمه توسط آمریکا و نیز عدم صدور مجوز آنها برای انجام معاملات دلاری با بانک های ایرانی بوده است.

سامانه جهانی سوئیفت باز است اما معاملات بر پایه دلار به واسطه تحریم‌های اولیه آمریکا همچنان ناممکن است و سخن بانک مرکزی این است که این موضوع باید به گونه‌ای حل شود. همانطور که رئیس کل هم اشاره کرد در برجام آمده است که تعاملات مالی بین‌المللی ایران باید روان و تسهیل شود و اکنون نظام مالی و بانکی آمریکا مزاحم این روند است ،کشورهای ۵ + ۱ کمک کنند این مهم زودتر حل شود.

وی خاطرنشان کرد: به فضل الهی این سفر آثار و برکات خود را بجا خواهد گذاشت و انتظار می رود کشـــورهای ۵ + ۱ در تسریــع بــرقــراری روابط بانکی و تسهیل مسیر تعاملات بین المللی بانکی تحرک بیشتری از خود نشان دهند؛ کما اینکه بلافاصله پس از سخنان دکترسیف در شورای روابط خارجی، مسئولان دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) در جلسه ای با همکاران بانک مرکزی ایران به بررسی مسائل پیش رو به صورت جزئی و عملیاتی پرداختند و در همان جلسه مقرر شد اقداماتی فوری صورت گیرد.

به گفته وی، بازتاب سخنان انتقادی رئیس کل بانک مرکزی در رسانه ها و محافل اقتصادی آمریکا اثرگذار و گسترده بوده و با توجه به اشاره ایشان به مقاوم بودن اقتصاد ایران، به این بیانات از زاویه قدرت نگاه شده است.

مدیر روابط عمومي بانك مركزي گفت: اقدام بانك‌هاي خارجي در برقراري روابط كارگزاري با بانك‌هاي ایرانی يك امر زمان‌بر و مطابق با روال بانكداري بين الملل است و تاکنون نیز بیش از ۳۰۰ رابطه کارگزاری ایجاد شده است. طبیعی به نظر می‌رسد که مقام ارشد بانکی ایران در این سفر بر پایبندی طرف مقابل بر تعهدات خود تاکید و کاستی ها ی موجود را گوشزد کنند.
وی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم رسانه‌ها و نمایندگان افکار عمومی نیز در راستای این هدف از اعلام مواضع رییس کل بانک مرکزی حمایت کرده و در انتشار تحلیل‌ها و اظهارنظرها با مراجعه به منابع معتبر، دقت کافی به عمل آورند.
 
کلمات کلیدی : تحریم+اجرای برجام
 
به مردم دروغ نگوئید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۰۸:۱۳:۳۷
به مردم دروغ نگوئید
چرا دروغ می گویید و برای اثبات آن هزاران دروغ دیگر؟
مردم کودک یا احمق یا نادان نیستند راست و دروغ ، راستگو و دروغگو ، خائن و خدمتکار را از هم خوب تشخیص می دهند .
شما ها هستید که سرتان را داخل برف کرده اید و فکر می کنید که همه جا تاریک است.
هر کس به مردم دروغ نگویید محبوب میشود به مردم دروغ نگوئید
به مردم دروغ نگوئید
به مردم دروغ نگوئید
به مردم دروغ نگوئید
به مردم دروغ نگوئید
به مردم دروغ نگوئید
به مردم دروغ نگوئید
به مردم دروغ نگوئید
به مردم دروغ نگوئید
به مردم دروغ نگوئید
به مردم دروغ نگوئید
به مردم دروغ نگوئید
به مردم دروغ نگوئید
به مردم دروغ نگوئید
به مردم دروغ نگوئید (3650286) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۶:۲۷:۰۹
اصلاح طلبان شکست خوردند (3651492) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۰۹:۱۳:۵۲
باسمه تعالی

از اول هم به دولت محترم تذکر داده بودیم که آقای سیف قد واندازه اش رییس کلی بانک مرکزی نیست.این بنده خدا مدیر روابط عمومی بانک هم از همه جا بی خبر یاداشتی دستش داده اند تا در جراید بخواند.بخشی از اثر داخلی اظهارات آقای سیف منجر به دو در صد سقوط قیمت سهام در بورس اوراق بها دار شد.معلوم نیست کشور تا به کی باید هزینه بی تدبیری اینگونه مسولین را بدهد.والسلام (3650450) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۴:۰۵:۴۲
یعنی می خواهی بگی بهمنی خوب بود؟! (3651120) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۰:۰۹:۲۰
خلاصه با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمی شود ! (3650575) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۰:۱۱:۱۶
ماست مالیزاسیون (3650580) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۲:۱۳:۵۶
واقعاً نیازی به توضیح نیست
آنکس که چشم و دل بینا دارد تلاش شبانه روزی دولت را برای رفع موانع داخلی و خارجی توسعه کشور می‌بیند
آنکس که ذره‌ای عقل دارد هم می‌داند که بدخواهان دولت و کشور حتی اگر از آسمان طلا ببارد و برگ درختان اسکناس شود خواهد گفت این دولت برای مردم چه کرد و این برجام چه حاصل داشت؟!
عملکرد دولت در جبران آسیبهای وارد آمده به کشور تا همینجای کار هم شگفت انگیز بوده و نشان از لیاقت و وطنخواهی عوامل دولت دارد. (3650851) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۸:۰۵:۵۲
برو اقاجون از وقتی این دولت اومده نصف بازار ورشکست شدن
چی میگی برای خودت؟؟ (3651721) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۳:۰۹:۰۹
یعنی اینهمه مسئول در مذاکرات به این مورد توجه نداشته اند که بایستی بتوانیم از پول خودمان در سیستم بانکی دنیا استفاده کنیم؟؟؟؟ (3650977) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۳:۲۱:۰۸
ولش کن برجام را همون تحریم خوبه دلار باید دوبرابر بشه تورم پایین چیه اصلا کی دنبال سرمایه گذاریه (3651009) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۳:۴۷:۲۲
هموطنان عزیز دلواپس توجه کنید .
رییس بانک مرکزی در امریکا میبایست در بیاناتش در کندی پیشرفت برجام افراطی سخن میگفت تا طرف مقابل را در عدم همکاری در موضع ضعف قرار دهد (3651072) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۱-۳۰ ۰۰:۱۱:۲۶
دوستی که آقای سیف را در اندازه ریاست بانک مرکزی نمیداند احتمالا از سوابق بانکی سیف بی اطلاع بوده که ایشان از مدیران موفق بانکی هم در بخش خصوصی و دولتی بوده . توجه داشته باشیم که سخنان ایشان در امریکا بسیار هوشمندانه بود هشداری بود بهطرف مقابل لذا افراط در بیان نتایج برجام که هیچ نتیجه ای بدای ما نداشته هوشمندانه بود . (3652366) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.