توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507198
باند آدم‌ربایی و جعل و کلاهبرداری در البرز متلاشی شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۸
جانشین فرماندهی انتظامی استان از دستگیری ۸ نفر از اعضای باند آدم‌ربایی و جعل و کلاهبرداری با اعتراف به دو میلیارد ریال کلاهبرداری و سرقت خبر داد.

به گزارش پلیس البرز؛  سرهنگ محمد کریم بیات اظهار داشت: در پی ارجاع یک فقره پرونده آدم‌ربایی از شعبه 22 دادسرای عمومی و انقلاب کرج به پلیس آگاهی استان البرز، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جرائم جنایی این پلیس قرار گرفت.

وی افزود : در تحقیقات اولیه از شاکی پرونده مشخص شد که در روز حادثه جهت خرید مایحتاج روزانه از منزل خارج می‌شود که ناگهان سرنشینان یک دستگاه خودروی پراید با زور و تهدید وی را سوار خودرو کرده و پس از ضرب وشتم و درگیری وی را به جای نامعلومی انتقال داده و او را در یک اتاق تاریک با دست و پا و چشم بسته زندانی می‌کنند.

وی اضافه کرد: متهمان پس از گذشت چند روز از گروگان‌گیری، از وی اثر انگشت‌های زیادی را روی برگه‌های سفید گرفته و با توجه به اینکه به صورت مجردی زندگی می‌کرده با استفاده از دسته کلید به منزل وی رفته و کلیه اسناد و مدارک هویتی و مالکیتی او را به سرقت برده و پس از یک هفته او را رها می‌کنند.

 سرهنگ بیات افزود: با توجه به برداشت مبلغ یک میلیارد و 230 میلیون ریال به شیوه برداشت از حساب و ارائه وکالتنامه جعلی، استعلام از بانک‌های مربوطه انجام و مشخص شد که حساب‌های شاکی توسط دو نفر برداشت و به حساب فردی به نام «م-پ» واریز شده است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان البرز با بیان این که متهمان پس از انتقال وجوه بلافاصله حساب خود را خالی و کلیه آدرس‌های اعلامی آن ها به بانک نیز واهی بوده است، اظهار داشت: این فرضیه که متهمان آدم ربایی با یک باند جاعل در اعمال مجرمانه خود همکاری می‌کنند قوت گرفت.

 وی افزود: در تحقیقات تکمیلی ماموران مشخص شد که، در واقع باند مذکور متشکل از افراد آدم‌ربا و جاعل مدارک  هستند که با استفاده از کارت ملی و شناسنامه شاکی با جعل کارت ملی وی و تصویر فردی همسن و سال او اقدام به تنظیم وکالتنامه‌های جعلی کرده و اموال وی شامل پول نقد، زمین و آپارتمان  وی به مبلغ دو میلیارد ریال به نام متهمان ثبت شده است.

سرهنگ بیات افزود: با تلاش شبانه روزی ماموران دفترخانه‌ای که اقدام به ثبت اسناد جعلی می‌کرد شناسایی و از طریق متصدی دفتر یکی از افراد جاعل در تهران شناسایی و در چند عملیات پلیسی به همراه دو نفر دیگر از همدستانش دستگیر و اذعان داشتند که از هویت افراد آدم ربا اطلاعی ندارند.

این مقام انتظامی گفت: در ادامه تحقیقات جهت شناسایی افراد آدم ربا آغاز شد تا اینکه با اقدامات پلیسی و رد زنی‌های اطلاعاتی فردی به نام «م – پ» شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و طی اعترافات نامبرده سه نفر از همدستانش در تهران و دو نفر دیگر نیز در شهر مشهد دستگیر شدند.

 سرهنگ بیات اظهار داشت: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر دو فقره آدم ربایی و کشف پیش‌دستانه آدم ربایی اعتراف کرده و گفتند که نقشه آدم ربایی صاحب خانه یکی از اعضای باند را نیز طرح‌ریزی کرده بودند و با بدست آوردن اسناد و مدارک مالکیت صاحب منزل  وکالتنامه جعلی تنظیم کرده و قصد داشتند تا در همان شب اعضای خانواده‌اش را با نقشه یکی پس از دیگری به سر قرار کشانده و پس از حبس در منزل و گرفتن اثر انگشت با همان وکالتنامه جعلی، آپارتمان را به نام خود ثبت کنند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان البرز با بیان این که متهمان با قرار بازداشت موقت جهت روشن شدن زوایای پنهان و اعمال مجرمانه خود در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند، گفت: شهروندانی که به این شیوه مورد کلاهبرداری و یا آدم‌ربایی قرار گرفته‌اند خواست  جهت طرح شکایت خود به پلیس آگاهی استان البرز مراجعه کنند.
 
کلمات کلیدی : کلاهبرداری + جعل + پلیس آگاهی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.