توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509493
کره جنوبی از کشف مواد رادیو اکتیو خبر داد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۰
آژانس ایمنی هسته‌ای کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد که پیرو آزمایش هسته‌ای همسایه شمالی خود، موفق به کشف آثار مواد رادیو اکتیو (ایزوتوپ پرتوزای زنون) شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، مقدار شناسایی شده از ایزوتوپ Xe-133 در کره جنوبی 0.43 میلی بکرل در مترمربع اعلام شده است.

آژانس مذکور هنوز نمی‌تواند به طور قطعی تایید کند که وجود این ماده، نتیجه یک آزمایش هسته‌ای بوده باشد؛ با این حال این مسئله، صحت خبر آزمایش هسته‌ای کره شمالی را تقویت می‌کند.

پیونگ یانگ یکشنبه گذشته از ششمین آزمایش موفقیت‌آمیز بمب هسته‌ای این کشور خبر داد که به ادعای این کشور، قابلیت نصب بر روی موشک‌های قاره‌پیما را دارد.

این بمب هیدروژنی که زمین‌لرزه‌های حاصل از آزمایش زیرزمینی آن در چین و کره جنوبی هم احساس شد، نخستین بمب کره شمالی است که قدرت تخریبی آن از قدرت بمب‌هایی که آمریکا در جریان جنگ جهانی دوم بر روی شهرهای ناکازاکی و هیروشیمای ژاپن انداخت، بیشتر است.

تحلیلگران با بررسی لرزه‌های حاصل از این آزمایش هسته‌ای، به این نتیجه رسیده‌اند که این بمب چهار برابر قوی‌تر از هر بمبی است که کره‌‌شمالی تاکنون آزمایش کرده است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد ماه گذشته تحریم‌هایی را علیه پیونگ یانگ وضع کرده بود که درآمدهای این کشور از محل صادرات را نزدیک به یک سوم کاهش می‌داد. آمریکا رای‌گیری در خصوص تحریم‌های جدیدی را در تاریخ 11 سپتامبر (20 شهریور) خواستار شده است.
 
کلمات کلیدی : کره جنوبی+کشف مواد رادیو اکتیو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.