توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 273297
آمریکا باکتری سیاه زخم به کره فرستاده بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۱
به گفته مقامات آمریکایی ارتش این کشور «اشتباها» سال گذشته باکتری زنده سیاه زخم را به پایگاه هوایی واشنگتن در کره جنوبی و همچنین آزمایشگاه‌های ۹ ایالت آمریکا فرستاد.

به گزارش فارس، مقامات آمریکایی خبر دادند که ارتش این کشور اقدام به ارسال باکتری زنده سیاه زخم به کره جنوبی و چند آزمایشگاه در ایالتهای آمریکایی کرده است.

به گزارش «رویترز»، مقامات آمریکایی خبر دادند که ارتش این کشور سال گذشته «اشتباها و تصادفا» باکتری سیاه زخم با آزمایشگاه‌ها در ۹ ایالت آمریکا و همچنین یک پایگاه هوایی در کره جنوبی فرستاد که این اقدام ظاهرا به دنبال ناکامی در غیرفعال کردن باکتری انجام شد.

وزارت دفاع آمریکا برای کم اهمیت جلوه دادن این خبر اعلام کرد که هیچ مورد شناخته شده‌ای از سرایت سیاه زخم یا خطر برای مردم وجود نداشته است.

این اظهارنظر در حالی صورت گرفته که طبق خبرهای رسانه‌ها، ۴ آمریکایی از چندی پیش در حال دریافت مراحل درمانی بوده‌اند که این اقدامات خاصی موسوم به طب پیشگیری است. این تدابیر معمولا شامل دریافت واکسن سیاه زخم،‌آنتی بیوتیک و یا هر دو می‌شود.

ارتش آمریکا هم اعلام کرده که برای ۲۲ پرسنل موجود در پایگاه هوایی این کشور در کره جنوبی هم اقدامات و تدابیر پزشکی احتیاطی انجام شده است اما هیچ نشانه‌ای از انتقال و سرایت سیاه زخم وجود نداشته است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا هم در ادامه عادی جلوه دادن ماجرای انتقال ویروس سیاه زخم به ۹ ایالت این کشور و تحت درمان قرار دادن حداقل ۴ آمریکایی اعلام کرد که «خطر حداقلی» متوجه این افراد است و تحقیقات درباره این موضوع در حال پیگیری است.

رویترز اما ضمن رد این اظهارات درباره خطرناک بودن باکتری سیاه زخم نوشت:‌ «وقتی سیاه زخمک از طریق هوایی نقل و انتقال داده شود، می‌تواند سبب بیماری کشنده موسوم به سیاه زخم استنشاقی شود که این مورد در سال ۲۰۰۱ سبب کشته شدن ۵ نفر شد. در آن سال سیاه زخم از راه نامه برای هدف قرار دادن دولت و رسانه‌های آمریکایی ارسال شده بود».

وزارت دفاع آمریکا هدف از ارسال سیاه زخم به منظور تلاش برای توسعه و آزمایش علمی درباره مشخص کردن تهدیدات بیولوژیکی بوده است اما این وزاتخانه توضیحی درباره اینکه چرا این ویروس به کره جنوبی ارسال شد، نداده است.
 
کلمات کلیدی : باکتری، سیاه زخم، آمریکا، کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.