توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431598
محمدحسین لطیفی :
تلویزیون از دوران طلایی‌اش جا مانده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵

محمد حسین لطیفی می‌گوید: تلویزیون برای برگشتن به دوران طلایی‌اش راه طولانی پیش‌رو دارد و زمانی می‌تواند به آن دوران بازگردد که از همین امروز در بودجه، مدیریت و جذب متخصصین خود تجدید نظر کند.

این کارگردان سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این که باید در مدیریت تلویزیون بازنگری کاملی انجام شود، بیان کرد: به نظرم وضعیت تلویزیون اینگونه است که گویی با تانک به ما حمله شده و از روی ما رد شده‌اند و تازه بلند شده‌ایم و می‌خواهیم حمله کنیم اما رقبا جلوتر از ما هستند.

لطیفی که این روزها کارگردانی مجموعه اینترنتی «پیکسل» را بر عهده گرفته، درباره‌ی نحوه نمایش این سریال گفت: الویت ما برای پخش مجموعه «پیکسل»، نمایش اینترنتی است. ابتدا این سریال از اینترنت به نمایش درمی‌آید و شبکه‌های مجازی نیز می‌توانند محل عرضه‌ای برای این کار باشند.

او با بیان این که نقش یک کارگردان سینما را در مجموعه «پیکسل» بازی می‌کند، یادآور شد: من علاقه زیادی به بازیگری ندارم و تنها دلیلم برای تجربه بازیگری در «پیکسل» این بود که نقش یک کارگردان سینما را در این مجموعه بازی می‌کنم. تمامی بازیگران نیز با اسامی خودشان در این سریال نقش‌آفرینی کرده‌اند.

او با بیان این که انجام دادن کارهای بزرگ شجاعت و ریسک‌پذیری بالایی می‌خواهد، گفت: تمامی عوامل مجموعه «پیکسل» ریسک‌پذیری و شجاعت داشتند و هدف ما از ساخت این داستان معمایی این بود که خود بیننده انتخاب کند که چه پایانی به داستان بدهد تا پایان‌های متفاوتی داشته باشیم. معتقدم فضای مجازی احتیاج به قصه‌هایی مانند پیکسل دارد زیرا سینما، تلویزیون و رسانه تصویری کار متخص به خود را انجام می‌دهند و ما نیز با آن‌ها تعامل می‌کنیم.

لطیفی درباره‌ی تبلیغات مجموعه «پیکسل» گفت: عوامل مجموعه زحمت زیادی برای تبلیغ این سریال اینترنتی انجام دادند و کار تبلیغات خوب پیش می‌رود اما به این دلیل که من وظیفه‌ای در این حوزه ندارم، دخالتی نکردم.

او درباره انتخاب نام این مجموعه هم گفت: پیکسل معناهای متفاوتی دارد. پیکسل به معنی کنار هم قرار گرفتن اجزای مختلف است. با توجه به معمایی بودن داستان این مجموعه، نام «پیکسل» را انتخاب کردیم.

او درباره زمان عرضه این مجموعه و نحوه‌ی تماشای آن توسط بینندگان، گفت: «پیکسل» در ۳۲ قسمت ۲۰ دقیقه‌ای تولید می‌شود و قبل از پایان سال ۹۵ به صورت اینترنتی عرضه خواهد شد. بینندگان برای دیدن این مجموعه باید هزینه‌ای به صورت اینترنتی پرداخت کنند اما نکته قابل توجه این است که برای تماشا و دانلود «پیکسل» حجمی از اینترنت بینندگان مصرف نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمد حسین لطیفی، کارگردان سینما و تلویزیون که این روزها مشغول ساخت سریال اینترنتی «پیکسل» است، همچنین تجربه ساخت سریال «قلب یخی» را برای شبکه نمایش خانگی دارد. مجموعه‌های تلویزیونی «نردبام آسمان»، «پادری»، «صاحبدلان»، «وفا»، «دودکش»، «تنهایی لیلا» و ... از دیگر کارهای لطیفی است.
 
کلمات کلیدی : محمد حسین لطیفی+تلویزیون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.