توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491493
بادهای ۱۲۰روزه هوای سیستان را غبارآلود کرد/ توزیع ۵ هزار ماسک در زابل
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
ایسنا نوشت: فرماندار زابل گفت: با توجه به وجود گرد و غبار ناشی از طوفان‌های زابل، 5 هزار ماسک بین مردم منطقه توزیع شده است.

هوشنگ ناظری گفت:شرایط منطقه در حد بحرانی است و بادهای 120 روزه سیستان مشکلات فراوانی را برای مردم بوجود آورده است.

فرماندار زابل در ادامه گفت: طوفان‌های اخیر خسارات زیادی را به تاسیسات منطقه وارد کرده است.

وی گفت: بسیاری از روستاهای شهرستان در محاصره شن‌های روان قرار دارند.

مدیرکل بحران استان نیز در این رابطه گفت: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه به 1،5 برابر شرایط بحرانی رسیده است.

اربابی افزود: با توجه به گرد و خاک حاکم بر شهرهای منطقه سیستان به شهروندان توصیه می‌شود از ترددهای غیر ضروری اجتناب کنند.

وی تاکید کرد: تمام دستگاه‌های عضو ستاد بحران استان از جمله هلال احمر، راه و شهرسازی، برق، آب و مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان‌های منطقه سیستان برای ارائه خدمات به خسارات دیدگان طوفان در حالت آماده باش بسر می‌برند.

همچنین رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی زابل نیز گفت: در پی گردوخاک ناشی از طوفان، 159 نفر بیمار تنفسی به مراکز درمانی زابل مراجعه کردند.

رفعت افزود: از این تعداد 38 نفر بیمار قلبی، تنفسی و ترافیکی بستری شدند و 121 نفر هم از خدمات درمانی سرپایی استفاده کردند.

وی ضمن هشدار به شهروندان در خصوص وجود ذرات معلق غبار در هوای منطقه گفت: بیماران تنفسی، کودکان و سالخوردگان بیشتر در معرض خطرات ناشی از این گرد و خاک هستند.

رفعت گفت: منطقه سیستان به دلیل وجود گرد و خاک و بادهای 120 روزه به یکی از کانون های سل کشور تبدیل شده است.

طبق پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده نگری تا روز پنجشنبه با افزایش شیب فشاری در شمال استان وزش باد شدید و گرد و خاک تداوم دارد.
 
کلمات کلیدی : سیستان و بلوچستان + طوفان + گرد و غبار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.