توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 388434
گزارش‌ جدید از خسارت‌های سیل و طوفان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۳
گزارش های اولیه منابع رسمی نشان می دهد که سیلاب و طوفان روز جمعه در مازندران ، گلستان و میامی شهرستان تابعه استان سمنان بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال به تاسیسات ، واحد های مسکونی ،تولیدی ، خدماتی ، آموزشی و کشاورزی خسارت وارد کرده است.

به گزارش ایرنا، آمار و گزارش ها بیانگر این است که بیشترین خسارت های سیلاب و طوفان در شهرستان قائم شهر و آمل بوده است که هنوز خسارت های شهرستان قائم شهر برآورد نشده است.

خسارت های آمل

طوفان و بارندگی رگباری بامداد جمعه به گفته فرماندار آمل بیش از ۲۴۰ میلیارد ریال به خانه ها ، واحدهای تولیدی ، خدماتی و آموزشی این شهرستان خسارت وارد کرده است.

احمد منفرد شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : برآورد این میزان خسارت پس از کارشناسی میدانی بخش های مختلف برآورد شده است.

سرعت طوفان در آمل حدود ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت بود و به همین دلیل سبب تخریب سقف ۹۰۳ خانه شهری و روستایی ، ۴۰۰ واحد گلخانه و مرغداری و ۴۵ واحد شالیکوبی شد و به دهها مسجد ، تکیه ، مدرسه و فضاهای ورزشی از ۳۰تا ۱۰۰ درصد خسارت وارد کرد.

طوفان همچنین به تاسیسات خطوط توزیع و شبکه های انتقال ۲ پست فوق توزیع برق خسارت وارد کرد و موجب سقوط ۱۵ دستگاه ترانس و پاره شدن سیم های انتقال برق شد.

خسارت گلستان

استاندار گلستان براساس ارزیابی های صورت گرفته اعلام کرد که بارش های پنجشنبه شب و بامداد جمعه و سیلاب ناشی از آن حدود ۱۰ میلیارد ریال به زیرساخت های استان خسارت وارد کرده است.

حسن صادقلو با اشاره به پیش بینی بروز بارش های رگباری و آمادگی استان برای مقابله با بحران، تصریح کرد: با توجه به هشدارهای مدیریت بحران پیش از حادثه آمادگی لازم جهت مقابله و کاهش خسارات حوادث وجود داشت و هم اینک مشکل زیرساختی نداریم و مشکلات در حوزه آب و برق تقریباً مرتفع شده است و تنها در بخش مخابراتی نواقصی وجود دارد.

وی افزود: بر اثر این بارش ها، آب شرب ۳ روستا دچار مشکل شد و سه میلیارد ریال در این بخش خسارت وارد شده است که با توجه به تخصیص بودجه بزودی مرتفع می شود.

استاندار گلستان از همکاری با استان مازندران در امر امداد رسانی در برخی بخش ها نیز خبر داد و گفت: ۱۰ اکیپ برق برای کمک به راه اندازی تاسیسات برق مازندران راهی این استان شده اند.

به گفته وی، براثر بارش های رگباری افزون بر ۲۰۰ منزل مسکونی در گرگان دچار آبگرفتگی شده اند، اما با توجه به اینکه کل منازل این شهر بیمه است، پس از برآورد، خسارت وارده جبران خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه متاسفانه این بارش ها و سیلاب باعث جان باختن چهار نفر در استان شده است، افزود: یک نفر بر اثر صاعقه و ۳ نفر بر اثر سیل جان خود را از دست دادند که فرمانداران، معاون عمرانی استاندار و مدیر کل مدیریت بحران استان برای دلجویی به سراغ خانواده های آنان رفتند.

خسارت شاهرود

بخشدار کالپوش شهرستان میامی تابعه استان سمنان گفت: وقوع سیلاب روز جمعه در این شهرستان ۹ میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال به محصولات کشاورزی و راه های ارتباطی این بخش خسارت وارد کرد.

مجید قاهری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا میزان خسات وارده به بخش کشاورزی را هفت میلیارد و ۶۱۰ میلیون ریال و راه های ارتباطی را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد.

وی افزود: در این حادثه طبیعی بیشترین خسارت به کشاورزان محصولات آفتابگردان، حبوبات و چغندرقند و به پل ها و جاده های روستاهای حسین آباد، کرنگ و دشت شاد وارد شده است.

بخشدار کالپوش به مسدود شدن برخی از راه های روستایی بعد از وقوع سیل اشاره و اضافه کرد : کارکنان راهداری مستقر در راهدارخانه چشمه نی در کمتر از ۲ ساعت راه های روستاهای آسیب دیده را بازگشایی کردند.

وی با اشاره به خسارت های وارده به دیگربخش های شهرستان خاطرنشان کرد: کارشناسان امر در حال برآورد خسارت های وارده به بخش های زیربنایی و خانه های روستایی منطقه هستند.

به گفته قاهری خسارت سیلاب در روستاهای دشت شاد، نام نیک و حسین آباد بیشتر از سایر مناطق بوده است.
 
کلمات کلیدی : طوفان+خسارت+مازندران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.