نظر منتشر شده
۱۶۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 358130
پزشکان زیر باز افزایش 10 درصدی تعرفه ها نمی روند/ دولت تعهد دهد تا به تعرفه‌ها تمکین کنیم
بخش اجتماعی الف، 11 خرداد 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۵
دکتر علیرضا زالی رئیس سازمان نظام پزشکی در برنامه زنده تلویزیونی اعلام کرد پزشکان حاضر نیستند با افزایش ۱۰ درصدی تعرفه ها کار کنند و مصوبه اخیر دولت در این باره را اجرا نخواهند کرد.

 دو روز پیش در جلسه هیات دولت افزایش ۱۰ درصد تعرفه های پزشکی تصویب شد. رئیس سازمان نظام پزشکی در این باره گفته این افزایش مانند تیر خلاص بر نظام سلامت است.

علیرضا زالی رئیس سازمان نظام پزشکی و ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت به صورت حضوری در گفتگوی ویژه خبری حضور داشتند و در این باره به اظهار نظر پرداختند. اینطور که پیداست پزشکان به شدت از تعیین افزایش تعرفه ۱۰ درصد برای خدمات درمانی ناراضی هستند. به طوری که رئیس سازمان نظام پزشکی در آنتن زنده رسما اعلام کرد این تعرفه ها را قبول ندارد و پزشکان آن را اجرا نمی کنند.

در این میان، وزارت بهداشت و درمان نیز جانب پزشکان را گرفته و با وجودی که در جلسه هیات دولت، حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت حاضر بوده، در نهایت تعرفه های درمانی تنها ۱۰ درصد افزایش یافت ولی نماینده وزارت بهداشت در برنامه تلویزیونی هم اعلام کرد که با افزایش ۲۰ درصدی موافقتر بوده اند. حریرچی، قائم مقام وزارت بهداشت که در بحث دیشب سیاست یکی به نعل و یکی به میخ را ادامه می داد در مقابل اظهارات رئیس سازمان نظام پزشکی در خصوص عدم رعایت تعرفه های تصویبی، با لبخندی معنی دارد گفت: از همکاران پزشک انتظار داریم تعرفه ها را رعایت کنند، البته نهادهای نظارتی هم نقش خود را ایفا می کنند.

با این وجود، زالی رئیس نظام پزشکی صراحتا گفت دولت باید تعهد بدهد مالیات پزشکان، تعرفه برق مطب ها و بیمارستانها، نرخ مجوز ورود به طرح ترافیک و سایر هزینه های بخش درمان نباید ۱۰ درصد بیشتر افزایش پیدا کند، وگرنه پزشکان نیز به تعرفه های دولتی اعلام شده، تمکین نمی کنند.

در ادامه مشروح این میزگرد را می خوانید:

چرا شما مخالف تعرفه ها هستید؟
زالی:
این برنامه تزئینی است. به هر حال بازتاب نظرات جامعه پزشکی را داریم. بنده نیز از طریق رسانه ها نظراتم را گفته ام. دو سه اتفاق در سال گذشته افتاد و باید مسیر مطلوبتری رقم می زد. در سالهای قبل اعلام تعرفه ها زمانی می شد که مبانی بودجه ریزی تمام شده بود و بحث سلامت اعلام می کرد بعد از تعرفه ها با این مسئله مواجه شده ایم. اعلام این تعرفه ها قبل از تکمیل اعلام بودجه سنواتی کشور جای تشکر از وزارت بهداشت دارد. ما پیشنهاد دادیم که ۲۰ درصد رشد تعرفه داشته باشیم. چند بسته سیاستی هم پیشنهاد دادیم که با وزارت بهداشت همراهی بود تا پرداخت از جیب مردم افزایش نیابد.

یعنی شما برخی بخشها را رشد کمتر و بیشتر از ۲۰ درصد در نظر گرفته بودید؟
زالی:
بله، توافق ما در شورای عالی نظام پزشکی و کمیسیون تعرفه بر اساس این پیشنهادها بود. پیشنهاد خود را به دکتر هاشمی وزیر بهداشت دادیم و بدون فوت وقت، پیشنهاد مشترک نظام پزشکی و وزارت بهداشت برای اولین بار به شورای عالی بیمه در آبان سال گذشته تقدیم شد. انتظار می رفت بار مالی مترتب بر این نیز پیش بینی شود. متاسفانه با اتفاق دیشب نشان داد همان مسیر روشن و مترقی که پارسال شروع کردیم، قطع شد.

نظر نهایی شما ۲۰ درصد است؟
زالی:
چیزی که در کمیسیون تعرفه تصویب شد و به وزارت بهداشت اعلام شد همان میانگین ۲۰ درصد بود. سال گذشته مشکل داشتیم و در اسفندماه ۹۳ که رشد بخش خصوصی را ۲۵ درصد پیشنهاد داده بودیم تا ۱۵ درصد تقلیل یافت.

نظر وزارت بهداشت در این افزایش تعرفه ها به کدام سمت بود؟
حریرچی: وزارت بهداشت نقش تولیت و حکمرانی خوب دارد. کلیه ارائه کنندگان خدمت باید راضی و مردم نیز که موضوع اصلی هستند راضی باشند. از آبان ماه این بحث را داشتیم و آذرماه نامه رسمی پیشنهاد مشترک را به شورای عالی بیمه دادیم. از این نامه ۳ سناریو به دولت رفت. طبق بند هـ ماده ۳۸ قانون برنامه پنجم و ماده ۹ قانون دائمی شدن احکام برنامه های توسعه ای، دولت مکلف شده قبل از تصویب بودجه، تکلیف تعرفه را روشن کند. باید قیمت واقعی خدمات مشخص شود. در تمام مسایل، وقتی دولت حضور دارد، قیمت تمام شده مشخص می شود. اگر کسی مقروض شد، تعدیل می خورد و اثر تورم در این قیمت اصلاح می شود. متاسفانه در ۳ دهه اخیر، تورم حوزه سلامت چند درصد بیشتر بوده. قیمت تمام شده، الزام مهمی است. قیمت تمام شده نیز امسال محاسبه شد. مثلا محاسبه کردیم چهار بیمه کمیته امداد، نیروهای مسلح، خدمات درمانی و تامین اجتماعی نیز امضا کرده اند. تعرفه یک خدمت را ۱۸۰ هزار تومان تعیین کردند و بعد قیمت تمام شده را ۲۳۰ هزار تومان تعیین کردند. یعنی تعرفه ها بسیار کمتر از قیمت تمام شده بود. اقتصاد سلامت باید واقع بینانه شود تا اجازه سرمایه گذاری مردم و بخش خصوصی داده شود.

پس چرا اعداد محاسبه شده، یک دفعه متفاوت شد؟
حریرچی:
بیمه ها تاکید داشتند این افزایش تعرفه فشار به جیب مردم وارد نکند و بیمه ها متقبل شوند. متاسفانه بودجه مناسبی در بیمه ها از بودجه عمومی، بودجه درآمدی و حق بیمه ها تعیین نشد. در ۳۰ سال اخیر عقب افتادگی در تعرفه را داشتیم. در ۲ سال اول دولت تدبیر و امید، ما بالاترین افزایش تعرفه نسبت به ۱۰ سال را داشتیم ولی امسال این میزان ۱۰ درصد شد.

هر سال این داستان را داریم. مگر مسئولان در یک جلسه تصمیم نمی گیرند؟
زالی:
این به ترکیب شورای عالی بیمه خدمات درمانی برمی گردد. بازنگری در تعرفه ها در شورای عالی بیمه سلامت شکل می گیرد. عملا این شورا شکل نگرفته. به دلیل اختلافات دولت قبل، مجلس باید تصمیم می گرفت. الان شورای عالی بیمه خدمات درمانی تصمیم می گیرد. شورای عالی بیمه سلامت وظیفه توازن در آرا را داشت. ما و وزارت بهداشت در این شورا در اقلیت مطلق هستیم. ۷ رای در مقابل ۲ رای، ما در اقلیت در مقابل بیمه های درمانی، وزارتخانه ها و سازمان مدیریت و برنامه ریزی هستیم. قیمت تمام شده خدمات از سال ۷۴ مطالبه جامعه پزشکی کشور است. این اتفاق از سال ۷۴ نیفتاده و قیمت خدمات درمانی بر خلاف همه قیمتها، به روز نشده و این عقب ماندگی تاریخی به وجود آمده. محاسبه هتلینگ بخش خصوصی ما نشان می دهد روزانه ۴۸۰ هزار تومان است ولی الان ۳۲۰ هزار تومان تعرفه تعیین شده. این فاصله وجود دارد و نتیجتا در بخش خصوصی انگیزه برای سرمایه گذاری نیست. بازگشت به قانون به عنوان تعیین قیمت تمام شده، راه حل این مشکل است. ما آبان ماه این کار را کرده ایم. در سنوات گذشته اعتراض می شد که چرا دیر پیشنهاد تعرفه دادید. ما پارسال این مشکل را حل کردیم.

چرا سال های گذشته نظام پزشکی به قدری تعرفه ها را بالا برد که تعرفه گذاری بخش خصوصی را از نظام پزشکی گرفتند؟
زالی:
اینطور نیست. ۷ کا در سال ۸۳ پیشنهاد ما بود که در سال ۸۳ به ۱۰ کا افزایش یافت.

صدای جهانگیری رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه پخش شد.
جهانگیری گفت: ما از مشروح مذاکرات دکتر هاشمی وزیر بهداشت و دکتر ربیعی وزیر کار خبر نداریم. مبنای افزایش ۱۲ درصد و ۲۰ درصد کارشناسی و منطقی داشت. الان ۱۲ درصد در بخش دولتی تعیین شده و الان مبنای رشد تعرفه بر اساس تورم و حقوق و دستمزد بوده. وقتی ۱۴ درصد تورم رشد می یابد در حوزه بهداشت و درمان ۲۰ درصد رشد خواهیم داشت. یعنی حقوق و دستمزد ۱۲ درصد رشد و بار مالی دارد. بقیه هزینه ها را بگذارید، این بالاتر می رود. چه می شود کرد؟ باید حقوق و دستمزد را رشد داد تا نیروی انسانی باقی بماند. از آن سو نیز ارتقا و بهره وری داریم و حقوق و دستمزد باید تعدیل شود. نباید پرسنل خدمات درمانی چند شیفت کار کنند تا کیفیت پایین نیاید. بار مالی نیز باید تقبل شود. برای بیمه ها باید تامین منابع شود، دولت با همه ابزار، به این موضوع فکر می کنند.

دکتر جهانگیری گفتند در جلسه هیات دولت وزیر بهداشت و رفاه بوده، چرا دکتر هاشمی امروز اعلام کردند دلم میخواست تعرفه بیشتر افزایش یابد؟
حریرچی:
بحث اصلی چهارشنبه گذشته انجام شد. دولت یک ترکیب جامع و تشکیل شده از وزرای مختلف است. یک تدبیری نیز با توجه به کل منابع پی گرفته می شود. برخی سالها رشد خیلی پایین بوده برخی سالها رشد افزایش داشته. دولت با مکانیزم رای گیری تصمیم می گیرد و این ماههای اخیر وجهه اصلی همت وزیر بهداشت این بود که تعرفه اصلاح لازم داشته باشد. اشکال از سال ۷۴ شروع می شود که در بخش دولتی تمام نظام پرداختی دولتی بود و تعرفه ربطی به پزشک نداشت. الان نیز در دنیا پرداخت به پزشک بر اساس حقوق است. حتی در ۹۰ درصد بخش خصوصی پرداخت حقوق کادر درمان بر اساس حقوق است. نحوه پرداخت به بیمارستان نیز بر اساس گروه های همگون است. در سال ۷۴ قانون بیمه همگانی تصویب شد و نظام پرداخت عوض شود. اشتباه اینجا رخ داد که همه بیمه نشدند. ۲۳ میلیون روستایی و ۱۶.۷ جمعیت شهری بیمه نبودند. نحوه پرداخت عوض شد ولی بر اساس نحوه پرداخت، این پرداخت را نداشتیم. الان می بینیم هر سال وابسته به نرخ تورم هستیم. جامعه پزشکی پایمردی و وفاداری می کند و تعرفه را رعایت کردند. اگر تدبیر مناسب در تعرفه انجام نشود، برخی بداخلاقی ها که دودش به چشم مردم و پزشکان می رود، دیده می شود. اول دست تک تک آحاد جامعه پزشکی را می بوسم. اکثر پزشکان عاشقانه خدمت می کنند و برخی جاها دیده ایم همکاران مجلس و سیاستگذاران هم اعتراض کرده اند. چون وقتی می بینند در مطب، پول مازاد گرفته می شود یا دریافت غیرقانونی داشتند. این باعث می شود دچار مشکل شویم. ما مطمئنیم با درایت جامعه پزشکی، حتما قانون رعایت می شود. البته دستگاه های نظارتی هم نقش دارند.

چرا شما به دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نوشتید افزایش ۱۰ درصد تعرفه ها را نمی پذیرید؟
زالی:
ما اصل این تعرفه را نپذیرفتیم و جزئیاتش هم مورد قبول ما نیست.

یعنی اجرا نمی کنید؟
زالی:
این حرف منطقی نیست. هنوز قانون اجرا نشده. چرا اجرای قانون را باید فقط از جامعه پزشکی انتظار داشته باشیم؟ از فردا دولت بخشنامه کند، کل مالیات جامعه پزشکی ۱۰ درصد افزایش نیابد. از تسهیلات بانکی با چه سودی استفاده می کند؟ ۲۵ تا ۳۷ درصد سود می گیرند. از فردا بانکها از پزشکان بیش از ۱۰ درصد سود نگیرند. در تهران به ۶۷۰۰ پزشک در ساعات اداری و بیمارستانهای دولتی طرح ترافیک باید داده شود. رشد نرخ طرح ترافیک چقدر بود؟ ۱۰۰ درصد افزایش یافت. آیا دولت در مطب پزشک تعرفه برق را بر اساس ۱۰ درصد افزایش تعرفه های درمان می گیرد؟ من به نامه به معاون اول رئیس جمهور گفتم اگر قرار است ۱۰ درصد رشد تعرفه داشته باشیم چه نیازی بود از آبان گذشته اینهمه کار کارشناسی کنیم.

این بی قانونی درست است؟
حریرچی:
من وقتی در کلاس شلوغ می کردم، معلم می گفت نفرین می کنم معلم شوید! من درک می کنم دکتر زالی چقدر فشار را تحمل می کند. دکتر زالی سمبل جامعه شریف پزشکان هستند. امروز دکتر هاشمی وزیر بهداشت علی رغم گلایه خود، گفتند ما پیشنهاد ما دیگر بود ولی دولت چون تصویب کرد ما تابعیم و اجرا می کنیم. این جلسه خیلی زود برگزار شد. باید ۲-۳ روز دیگر اجرا می شد. پیشنهاد نظام پزشکی ۲۰ درصد بود. توجه کنید آقای دکتر زالی، تعرفه ۱۰ درصد تصویب شد و انشالله با نرخ تورمی تک رقمی توام می شود. سالی نیستیم که ۳۵ درصد هزینه ها افزایش می یابد. ممکن است سال بعدی در بودجه بیمه ها گشایش حاصل شود. اصل مشکل بودجه نامناسب بیمه هاست. در سال ۹۴ بیمه ها با کسری مواجه شدند. مطمئنیم و خواهش می کنیم همکاران رعایت کنند.

بدهی بیمه ها چقدر است؟
حریرچی:
آخرین رقم ما بیش از ۸ هزار میلیارد تومان است و با محاسبه اسناد ارسال نشده به ۱۰ هزار میلیارد تومان می رسد. دکتر زالی اگر در بیمارستان دولتی بودند چه می گفتند.

بیمه ها اینقدر بدهکارند، بدهی روی بدهی نمی آید؟
حریرچی:
در بدنه تکنوکراسی دولت و سازمان مدیریت و برنامه مطرح می شود بودجه ای را فرض کنید و بر اساس بودجه فرضی، سقف ببندید. اگر به واقعیت موجود توجه نکنیم، تاخیر در پرداختها، بی سامانی و مشکل پیش می آید. البته تیر خلاص و غیرمنطقی و بی مبنا بودن را نباید به کار ببریم. دولت وقت زیادی را روی این بحث گذاشته و جامعه پزشکی این انتظار را دارند عقب افتادگی امسال سال آینده جبران شود.

زالی: صیانت از دستاوردهای دولت در بحث درمان، باید با تغییر تعرفه همراه باشد. نباید این حرف غیرمنطقی را بزنیم. مقام معظم رهبری در سیاستهای ابلاغی نظام سلامت فرمودند تعیین تعرفه های درمانی بر اساس مبانی متقن باشد. کدام بخش فرمایش ایشان در افزایش ۱۰ درصدی متبلور است؟

بالاخره همه ملزم به رعایت قانون هستند.
زالی:
این کار مفهومش پرداخت سوبسید از جامعه پزشکی است. بخش پنهان تعرفه ها را باید جامعه پزشکی بپردازد. قانون برای همه است. باید همه مقید به قانون باشند. افرادی که باید قبل از سال تعرفه را در دولت اعلام کنند و نکردند، جوابگو هستند؟ الان چند وقت از آبان ماه گذشته؟ مصوبه هیات وزیران چیست؟ عملا تاخیر در اعلام تعرفه ها فرآیند اداره بخش درمان را مختل می کند. این دستاورد دولت است که دچار اختلال می شود. صدا و سیما مراجعه کنند. باید همه افرادمقید به اجرای قانون باشند. شورای عالی سلامت تشکیل شده؟ نشده، خلاف قانون شده. کجاست این شورا؟ باید دولت شورای عالی بیمه سلامت را تصویب می کرد. این عین قانون است. الان در اجرای قانون هستیم؟ اجرای قانون نشده. قانون بازنگری در قیمت تمام شده خدمات درمانی اجرا شده؟ نشده. مبانی قانونی باید اجرا شود.

بفرمایید شما اجازه زیرمیزی گرفتن را به پزشکان می دهید؟
زالی:
اصلا اینطور نیست. انتظار داریم از دولت که در تعرفه ها تجدید نظر کند. از وزیر بهداشت تشکر می کنم و فشار همکاران می تواند تاثیرگذار باشد. ما مبانی خود را برای تعیین تعرفه اعلام کردیم. سال گذشته بخش عمده ای از نگرانی ها تمام شد. مفهوم بحث ما این است که اصرار داریم اگر تعرفه به شکل منطقی با ۲۰ درصد پیشنهادی که عدد تند و غیرمنطقی نبود، با این سناریوی تلخ روبرو نبودیم. امکان بازنگری در تعرفه ها وجود دارد. مصوبه هیات وزرا که آیه قرآن نیست فرصت بازنگری هست. در دولت که فرصت داشتیم نظرات خود را اعلام و از آن دفاع کردیم.
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۱۰:۱۵
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۹ ۱۷:۳۶
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۴ ۱۵:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۳ ۱۵:۵۹
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۳ ۱۴:۱۹
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۵ ۱۱:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۲۱:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۱۴:۲۰
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۰ ۱۵:۲۸
 
۱۳۹۵/۰۲/۳۱ ۱۳:۵۶
 
 
کلمات کلیدی : تعرفه پزشکی+زیر میزی+زیرمیزی+پزشکان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۳۴:۱۲
همان تعرفه ها ي قبلي را هم بيمه ها اصلا پرداخت نمی کننند!!!!این ها زور میزنند,تعرفه را زیاد کنند,بیمه ها اصلا توجه ندارند و کار خودشان را می کنند, (3734870) (alef-3)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۵۳:۲۲
واقعا متاسفم....من منطقه محروم جنوبم.... تعرفه پزشکان نباید هیچگونه افزایشی داشته باشد....من معلم با مدرک دکترا دانشگاه تهران 2 میلیون می گیرم شاگرد من دکتر شده 12 میلیون آخر چرررررررررا؟باید برای همین تعرفه ها هم سنجش های سختی گذاشته شود هر ساله........ (3735019) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۰۲:۴۳
من دکتر نیستم ولی برات متاسفم این که اغلب دکتر ها درآمد بسیار بالایی دارند درست
ولی شما ناراحت درآمد 12 میلیونی شاگردات هستی؟؟
خب من هم همسایمون لیگ برتر توپ میزنه سواد دانشگاهی هم نداشت باید هی بگم "آخر چرررررررررا"؟
راست میگن برخی معلم ها کار دیگه ای بهشون ندادند وگرنه اصلا معلم نمی شدند شاگردی که با این طرز تفکر تربیت کنی همون سواد خوندن نوشتن یاد بگیره هم خیلی هنر کرده (3735131) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۳۶:۲۱
چرا حقوقارو زیادمیکنن میشه نرخ تورم ۱۲درصدی اما این پزشکا ۲۰ درصدوست دارن تعرفه هاشون زیادبشه مگه چه فرقی بامردم دارین ؟ (3735178) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۳:۱۶:۳۳
یک پزشک مجرد هستم دو برادر بیکار و مادر بازنشسته دارم از ترس اینکه یارانه آنها قطع نشود به دفتر دولت الکترونیک رفتم تا یارانه خود را قطع کنم اما اعلام داشتند باید یارانه کل خانواده قطع شود؟! این چه تدبیری است؟ انتظار می‌رود دولت تدابیری اتخاذ کند که اعضای خانواده‌ها به‌ویژه افراد مجرد و بیکار بتوانند یارانه خود را از خانواده خود جدا کنند. (3735590) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۹:۴۹:۵۶
شما هم این مشکل دارید پس؟
من و خواهرم دانشجوی پزشکی هستیم و یارانه کل خانواده رو به همین خاطر قطع کردن و توی فرم اعتراض نوشته بود بدلیل اینکه در چند سال اینده فرزندان شما پزشک خواهند شد. (3736001) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۳:۵۷:۱۷
بله ناراحتیم که ایشان 12 یا 20 یا 50 یا ... بیشتر درآمد داشته باشد. چون از جیب ما باید این پول پرداخت شود. چون پزشکان در لایه های سیاسی نفوذ زیادی دارند و پوست ما را می کنند. به نظر من باید حقوق پزشکان هم مثل بقیه با یک ضریب یک و نیم بالاتر باشد مثل همه دنیا. هر کسی دوست داشت پزشکی بخواند. اجبار که نکرده اند. از امکان تحصیل رایگان استفاده می کنن درامد نجومی از جیب ما دارند دو قورت و نیم شان هم باقیست. (3735633) (alef-11)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۲:۲۸:۱۶
الان هم همینطوره عزیزم، حرص نخور، یه فوتبالیست معمولی حداقل سالی500میلیون میگیره، 1/5برابرش میشه 750میلیون، بعید مدونم متخصص ها اینقدر درامد داشته باشن، یا یه مثال دیگه، الان یه مدیر بانکی باهفته ای55ساعت کار حدود 10میلینکرو حداقل داره(کاری به تسهیلاتی که گیرش میاد نداریم)،با این حساب پزشکی که حداقل ماهی 70ساعت تو بیمارستانه نباید 20 میلیون براش غیرعادی باشه، هر دوتا مثال همح حقوقشون از بیت الماله،مثال هم خیلی زیاده
اگر هم نظرتون اینه که اونا هم زیاد میگیرن، اونا رو درست کنید من قول میدم پزشک ها هم دریافتیشون روکم کنن (3735730) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۲۲:۴۳:۲۸
پژشک محترم اگه در برابر20 میلیونی که از بیت المال می گیری تمام ساعات ماهانه ات در بیمارستانی و به بیماران خدمت مکنی نوش جونت اما اگه فقط سری می زنی و در مطب خصوصی طبات هم می کنی این پول حرامه (3739906) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۷:۵۲:۵۴
قیاس شما قیاس مع الفارغ است می گویید چون در لیک برتز فلان بازیکنفلان مبلغ می گیرد باید دکترها ها پدر مردم را در بیاورند .. مگر چند فوتبالیست داریم که همیشه آنها را علم می کینید ؟ مگر فوتبالیست ها با بهداشت مرذم سر و کار دارند ؟ جرا در جمع آوری مال و ثروت و بیچاره کردن قشر ضعیف جامعه مسابقه گذاشته اید د مگر پزشکان از زیر میزی و انواع بساز و بفروشی کم درآمد دارند؟
من جای دولت باشم به این زیاده خواهان می گویم ما را به خیر و شما را به سلامت از روز جزا بترسید و مردم را اینقدر اذیت نکنید (3735824) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۲۵:۳۲
ما منطقه محروم با،تخصصً6 ميليون میگیریم,,شاگرد شما مطمینی این قدر میگیره,؟!! (3735161) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۰:۲۹:۱۸
گفتی و ما باور کردم (3735373) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۲۲:۴۴:۴۸
اگه راست می گی مثل مرد هم فیش و هم کارانه ات را بگذار تا سیه روی شود دروغ گو (3739910) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۹:۲۵:۰۰
منطقه محروم دست نخورده شما غصه الكي نخور (3735256) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۱:۲۹:۱۳
چقدر شما حسودی واست متاسفم مثلا معلمی؟؟
من متخصصم سالها پیش زمان کنکور یه معلم فیزیک داشتم که اون تشویقم میکرد قبولیم مدیونشم هر وقت میرم دیدن ایم معلم عزیز از خوشحالی اشک شوق میریزه.
منم دستش میبوسم مخلصشم هستم. (3735462) (alef-11)
 
دکتر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۳:۲۸:۵۶
فک نکنم وقت ندارید 4 تا 4 تا ویزیت کنی عموووووووووووووو (3735608) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۷:۵۳:۵۵
حسادت با احقاق حق فرق دارد اگر دکتری باید تا الان این را متوجه شده باشی (3735825) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۰:۰۴:۱۰
حسادت؟! یعنی ان همه بیماری که توان پرداخت ویزیت نجومی، هزینه ازمایش های غیرضروری اختصاصا در ازمایشگاهی که سهامش را داری ... ندارند نمی بینی؟ این درامدها از خون، درد و رنج بیماران یعنی مردم حاصل می شود جناب پزشک کاسب! (3736026) (alef-3)
 
من
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۳:۳۱:۲۱
امروزه اقامت در هتل های سه ستاره با اتاق اختصاصی دو تخته با امکانات پذیرایی و فضای شخصی کمتر از هزینه تخت روز بخش خصوصی است و اگر تعرفه ها اضافه می شود مطمئنا درجه ارزشیابی و کیفیت بیمارستان ها و خدمات نیز به همان نسبت باید ارتقاء داده شود. توجه شود که هزینه خدمات ویزیت و... در بیمارستان ها جدا از هزینه تخت روز محاسبه و در صورت حساب درج می گردد. از طرف دیگر وقتی تورم در دولت ۱۱ درصد اعلام می گردد و حقوق کارکنان دولتی ۱۲ درصد افزایش می یابد پیشنهاد افزایش تعرفه های بستری به ۱۵ درصد ناعادلانه و غیر منطقی جلوه می کند. (3735612) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۹:۲۹:۴۴
پزشکها شنیدن قراره یارانه 24 میلیون نفر را قطع خواهند کرد, برای همین دندون گردی میکنند (3735270) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۰:۰۷:۴۸
کجای دنیا همه چیز رو با نرخ تورم افزایش میدن؟ یه چندتا پزشکو که پروانشون رو لغو کردن همشون مجبور میسن حتی با قیمت ده سال قبل کار کنن. مگه کارگر و کارمند صداشون در اومده تو این شرایط که آقایون میلیاردر اینقدر از کمی پول ناله می کنن؟ (3735347) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۰:۲۹:۰۵
حالا یک دکتر خواست تخفیف بدهد باید چکار کند ؟ (3735372) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۰:۳۹:۰۰
خوب پول ساخت و ساز رو از کجا بیارن این دکتری ساختمان ساز... (3735380) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۳۵:۵۶
با سلام
لطفا گزارشی از میزان تغییرات تعرفه این گروه از سال 1380 به بعد تهیه نمایید و آن را با افزایش های کارمندان در همان بازه مقایش نمایید تا مشخص گردد حداقل در اعداد و ارقام چه می گویند (3734872) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۳۶:۵۳
آقا جان باید به یه راه حل رسید که همه راضی باشن.ما همه ی مردم تعهد می دیم اصلا پزشکان دولتی 40 درصد افزایش تعرفه داشته باشن و وزارت بهداشت و صنف پزشکان و غیره هم مرزهارو باز کنند تا پزشکان هندی و پاکستانی و بنگلادشی و چینی و ... بتونن داخل طبابت کنند و مردم آزادانه حق انتخاب داشته باشند. جناب زالی مرد باشین و این درخواست رو ارائه بدین. (3734873) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۴۲:۴۳
با سلام ،من پزشک عمومی هستم و درامد 5/5میلیون دارم, و در مقایسه با سایر هموطنان زحمت کش درامد خوبی است و راضی ام .متاسفانه در جامعه پزشکی اقلیتی هستند نگاه مادی به این حرفه دارند,که اكثرا فارغ التحصيل دانشگاه ازادن و میخواهند, هزینه تحصیل خود در گدشته را,الان از مردم بگیرند, بً (3734882) (alef-3)
 
پزشک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۴۵:۰۱
اگر این حرفه اینقدر خوب و پولساز است چرا بیمارستان و موسسات پزشکی خصوصی فقط در تهران درست می شود ؟چون به جز تهران که بر آن نظارتی نیست در جاهای دیگر اصلا صرفه اقتصادی ندارد .الان یکسال است که بیمه ها همین مبلغ کم مورد توافق خود را هم نداده اند و می گویند نداریم .من و همکارانم به جان آمده ایم بیمه ندارد و نمی دهد برای مردم هم که دیگر رمقی نمانده که ما به التفاوت بدهند .به خدا هر روز که می خواهم به مطب بروم از خدا طلب مرگ می کنم . (3734997) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۵۳:۱۹
خب باید از مردم بگیرن دیگه، پس از کی بگیرن؟! پزشکی یک شغل هست؟ می فهمید؟ شغل! یعنی ارایه کالا و خدمات میکنن تا پول بگیرن. چرا نباید تلاش کنن که حداکثر درآمد را کسب کنن؟ طرف تا 30 سالگی 35 سالگی درس خونده یعنی کارش را 20 سال دیر تر از یک لوله کش که بعد از دیپلم و سربازی شروع به کار کرده آغاز کرده، ضمن این شان و جایگاه بالاتر اجتماعی هم داره و باید درآمد خوبی داشته باشه. شما با 5 میلیو درآمد ماهی 2 تومن بابت اجاره خونه بدی، یک ماشین قسطی هم خریده باشی، با هزینه های زندگی و تحصیل فرزندان و ... در سن 70 سالگی هم نمیتونی یک آپارتمان برای خودت داشته باشی... (3735018) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۹:۵۶:۱۵
همون دکتر هم با پرداخت مالیات همان لوله کش رایگان تحصیل کرده و دکتر شده و گرنه (3736014) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۲۲:۵۲:۱۵
اون لوله کش از دانشگاه دولتی بدون تعرفه استفاده نکرده برای تحصیل امثال جناب عالی میلیونها تومن از جبیب این ملت و از بیت المال هزینه استاد و دانشگاه شده جناب دکتر (3739915) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۰:۴۸:۵۷
تقصیر شما نیست جناب پزشک
اگر مثل رشته حقوق و و مهندسی و سایر رشته ها ظرفیت جذب متخصص و فوق تخصص را زیاد می کردند و قطره چکانی جذب نمیکردند الان انحصار و رانت برای شما درست نمیشد تا مدعی باشی و طلبکار از مردم بدبخت...
شما تا 30 سال درس خوندی دوستان ما تا 33 سالگی درس خواندند دکتری تخصصی گرفتند استادیار دانشگاه شدند دارند ماهی 3 میلیون میگیرند
با پول بیت المال خوندی از بیت المال هم حقوق میگیری از ملت طلبکاری مگه دیگران زحمت و سختی نکشیده اند؟
اگر دست در طبابت زیاد شود دکان کاسبان و زیاده خواهان طمکاری چون شما بسته خواهد شد یک بار برای همیشه... (3756537) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۷:۵۷:۰۵
بنده مهندس نفت ناظر در محل عملیات هستم گرچه این رشته نیز مانند بسیاری از رشته های مهندسی اشباع است و هزاران فارق التحصیل بیکار از دانشگاه های خوب دارد ولی درآمد ماهیانه بعد از یک سال تجربه بالای 3 تومن دارد چرا که پول زحمت و تلاش خود را می گیرند و حتی اگر یک میلیون فارغ التحصیل و نیروی کار با تجربه در این زمینه داشته باشیم این حقوق پایین نمی آید برای پزشکان نیز یک حد معقولی از حقوق وجود دارد که مثلا برای پزشک عمومی شاید بتوان 5-6 تومن در نظر گرفت و برای فوق تخصص با تجربه 20-40 تومن در ماه
مشکل اینجاست که سیستم درمان کشور فارغ التحصیلان این رشته را بسیار پایین نگه داشته تا سوء استفاده کند و هر طور خواست نرخ تعیین کند که این وجدانا کار صحیح وپسندیده ای نیست (3735121) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۱:۰۹:۵۴
خداوند به شما برکت بده (3735419) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۰:۲۷:۵۷
اولا من بعید میدونم شما پزشک باشی چون اصل اول پزشکی تخریب نکردن شخصیت سایر اطباست.
ثانیا من خودم عمومی و تخصص دانشگاه تهران خوندم و برای امتحان فوق خودم اماده میکنم و برای همکارانی که دانشگاه ازاد درس خوندن هم احترام قایلم چرا که خیلیهاشون در مقطع تخصص رشته های عالی اوردند و مقامی بالاتر از شما که پزشک عمومی هستی دارند.
ثالثا شما جناب دکتر اصلا بحث متوجه نشدی.به حال شما که پزشک عمومی هستی تقاوت زیادی ندارد.اما برای افرادی که در بیمارستان خصوصی شاغلند و سهام دار این امر باعث دلسردی و کناره گیری از بخش خصوصی میشه.چرا که هزینه هاشون افزایش پیدا کرده و تعرفه همونه و بیمه ها هزینه رو پرداخت نمیکنند و تمایل مردم به سمت خصوصی کم میشود.
خصوصی سازی از اهداف دولت بوده چرا که بیمارستانهای دولتی توان ارایه خدمات به این همه بیمار را ندارند.
هزینه ها در بیمارستان خصوصی عمدتا بر عهده بیمه تکمیلی است. (3736067) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۲۲:۵۰:۰۳
دوست من پزشکهعمومی هستش ماهنه 12 میلیون درامد خالص داره خیلی هم راضیه و بسیار منصف به بسیاری از بیماران هم پول داروشون را هم می ده خدا بهش برکت بده (3739911) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۰۹:۵۵:۴۷
آقا درود به شرفت که حداقل راستش را گفتی (3756398) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۴۸:۱۳
آقایون یه مافیای قوی پزشکی ایجاد کردن. پذیرش هارو محدود کردن.ورود پزشکای کشورای دیگه رو هم محدود کردن. بعد خیلی راحت هم می گن زیر میزی میگیریم.خلاف قانون عمل می کنیم و ..... واقعا دیگه شورش دراومده.رییس جمهور و دولت هم انگار هیچ توانایی برای رفع این مشکل ندارن.واقعا شرم آوره (3734887) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۲:۰۳:۱۵
شما لیاقتت همین پزشکای پاکستانی و هندی و ارمنستانی و آذربایجانی هست، برو همونها درمانت کنن، چی فکر کردی؟ فکر کردی دکتر از آمریکا میان اینجا طبابت کنه؟! در مورد مافیا هم شما دچار توهم عمیق هستید و باید یه فکری برای خودتون بکنید. در مورد زیر میزی هم اول که پزشکان ایرانی هم قبل پزشک بودن ایرانی هستن، مثل بقیه مشاغل نه اینکه تو بقیه مشاغل به کارمند و مدیر و کارگر رشوه نمیدید! (3735504) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۳:۲۹:۳۵
بسیار هم پزشکای خوبی هستن همه ملت همونها رو میخان هند بیش از یک میلیارد جمعیت داره پزشکانش هم بسیار عالی عمل می کنن (3735609) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۰:۲۹:۴۳
باشه شما زنگ بزن برات بیارن بالاسرت.
درهای دانشگاه به روی همه بازه.
ایرانی و خارجی.
فقط یه ذره هوش و ذکاوت میخواد که قبول بشی! (3736068) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۷:۵۷:۲۱
پزشکان پاکستانی و بنگلادشی به پر رویی و پر ادعایی بعضی از پزشکان داخلی نیستند ، چرا اگر درآمد پزشکان کم است به قول خودشان نمی روند خارج از کشور طبابت کنند راه باز است بفرمایید (3735830) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۱۰:۰۳
مرد حسابی نکنه خودتون هم باورتون شده که پزشکان هند و فیلیپین ضعیفتر از شمان. بهترین پزشکان دنیا هندی و فیلیپینین. شما اصلن در برابر اونا به حساب نمیاین. (3735851) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۲۷:۵۵
شما پزشکا یه عده آدم خودخواه و خودبین هستین که آنقدر دولت الکی هواتونو داشته که هوا برتون داشته و خصوصیات خوبتون هر روز داره بیشتر میشه.می دونین جاهای دیگه این حرف به عنوان یه حرف صد در صد نژاد پرستانه محسوب میشه و مجازات داره؟منتها شما چی رو درک می کنید که این موضوع رو درک کنید. (3735877) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۰:۰۸:۳۶
خدا کنه این پزشکان در ایران کار کنند و شما بروی کشورهای دیگر! (3736034) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۵۳:۱۲
وزير بهداشت با وعده اصلاح زير،ميزي و پرداخت های خارج از عرف,امد, برای این منظور تعرفه ها را چند برابر کردند و بدین ترتیب بیمار مجبور شد, همان زیر میزی و هزینه های زیاد را در غالب تعرفه های جدید بدهد,بعد اقایان الان مدعی اند که دیدید, مشکل زیر میزی را حل کردیم,لذا ان اقليت در جامعه پزشکی راضی شدن و سر و صدا شان کم شد,و این تصور غلط به وجود امد که طرح تحول موفق بوده!!!این وزیر وزیر همان اقلیت است,به سایر رشته ها کاری ندارد,متخصص عفونی هستم با درامد و کا رانه مجموع 7/400 تومان,اقای وزیر به فکر همکاران جراحش است, (3734899) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۵۶:۳۱
خجالت نکشید 88% اضافه کنید کی به کی هست آخه تو کشور
هرچه دلتان میخواد بکنید
اینقدر دولت ضعیفه که هرکسی براش شاخ و شانه می کشه و باج میخواد و جالت اینه که موفق به گرفتن هم می شود و فقط این مردم مظلومند که باید تاوان این باج خواهی های صنوف گردن کلفت را در قالب افزایش قیمتها ÷رداخت کنند حتی در آب و برق و گاز و تلفن و
ولی این زور گیری در بخش درمان واقعا ظلم و دیکتاتوری مضاعفی هست که هم مردم را تحت فشار قرار می دهد و هم نا کار آمدی و نا توانی دولت را نشان می دهد و مردم را نا امید می کند (3734905) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۰۰:۲۹
در اقتصاد به این وضعیت انحصار گفته میشود در این وضعیت قیمتها را انحصارگر تعیین می کند برای حل این مشکل:
1-وارد کردن پزشک از دیگر کشورها و اجازه طبابت به اونها دادن
2-افزایش چند برابری ظرفیتهای کنکور
این دو راه حل مشکل را حل خواهد کرد و کیفیت کار هم در اثر رقابت بالا میرود. (3734910) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۰:۳۰:۵۷
چقدر زیاد بکنند خوبه که توام قبول شی؟ (3736070) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۰:۴۱:۵۱
ببخشید استاد اقتصاد در حال حاضر نصف پزشکان عمومی بیکار هستند و به مشاغا غیر پزشکی رو اوردند.هر وقت کم اومد چشم. (3736100) (alef-3)
 
پرواز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۶:۴۱:۰۳
دروغه من در دزفول پزشکان عمومی میشناسم که سه جا کار میکنند ضمنا مگر دولت در مناطق محروم تا حقوق 14میلیون به کار نمی گیرد (3736669) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۱:۰۶:۰۷
آره بیکار هستند که دارند ماهی 10 تا 20 میلیون حداقل میگیرند!!!
مردم هم لابد از نظر شما بیکار هستند که بچه هاشون هزینه میلیونی می کنند که پزشکی و دندانپزشکی قبول بشن
در کنکور 94 از 800 هزار داوطلب نزدیک به 480 هزار نفر تجربی بودند آقای زرنگ
آشنا دارم تازه دندانپزشکی عمومی از دانشگاه آزاد گرفته راحت ماهی 15 تا 20 میلیون کاسبه
الان عصر ارتباطات است لذا مردم را .... فرض نکنید
بهترین راه افزایش جذب و انحصارزدایی به خصوص در دوره های تخصص و فوق تخصص است (3756565) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۰۰:۴۱
حرفشون منطقیه ولی مردم ندارن (3734911) (alef-3)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۷:۰۵:۵۶
دقیقا...ولی نکته اینجاست که مسوولین هم اینو میدونن که مردم ندارن، ولی اصلا قرار نیست و نباید این هزینه ها رو مردم بدن، باید دولت بده(هر دولتی...احمدی نژاد یا روحانی)،درمان رایگان حق قانونی مردمه، ولی چون مسوولین کشور حاضر نیستن از خیلی خرج های بیخودی کشور کم کنن ...هرینه درمان مردم رو از جیب پزشک میدن ،میندازن گردن پزشکا و آدرس غلط به مردم میدن و مردم رو در رو پزشک ها قرار میدن تا بتونن تا اونجایی که میشه از زیر تامین هزینه های مردم دربرن.... (3735049) (alef-11)
 
محبی از قم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۷:۲۲:۵۳
وقت آن رسیده که این این مغزها ( به اصطلاح خودشون ) را از مملکت فراری داد .
پزشک باید وارد کرد به این مملکت . (3735063) (alef-11)
 
کمک بهیار 27 سال سابقه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۷:۲۴:۱۴
کاش اینقدر که پول پول میکنن ، یه ذره هم درد بیمار رو داشتند .
همه کارها رو میندازن گردن رزیدنت ها . (3735066) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۷:۲۴:۴۲
خدا عاقبت تون رو به خیر کنه ! (3735067) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۷:۵۸:۳۳
ایشان فعلا به جای عاقبت به فکر پول هستند (3735832) (alef-3)
 
کارمند دولت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۷:۲۷:۳۸
دولت که هیچ !
دادستان و مدعی العموم و سازمان بازرسی باید محکم مقابل اینا بایسته .
هر کی هم سر پیچی کرد باید بره خونشون بخوابه یا بره لبو فروشی . (3735076) (alef-11)
 
علیرضا شهیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۷:۲۸:۱۸
برای جامعه پزشکی ایران متاسفم . (3735077) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۰۱:۰۱
یاد قضیه طلافروشان افتادم که زیر بار مالیات نرفته بودند.

از نظر ماهیت هیچ تفاوتی بین این دو صنف نیست. (3734912) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۷:۵۳:۲۶
پزشکی قابل قیاس با هیچ شغلی نیست.ماهیت؟! (3735113) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۷:۵۹:۴۴
هیچ شغلی با هیچ شغلی قابل قیاس نیست عده ای فکر می کنند چون دو سه صفحه بیشتر درس خوانده اند باید همه از آنها تابعیت کنند و به هر ناز و ادای ایشان تن دردهند (3735835) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۲۲:۵۹:۰۹
جناب پرفسور اگه رفتگران زحمت کش فقط یک هفته کار نکنند تمام شهرها غیر قابل سکونت می شه می فهمی پس هر شغلی در جای خودش ارزشمنده (3739923) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۰۵:۳۳
پس چرا دائم خودتون رو با سلمونیه مقایسه میکنین؟ (3735846) (alef-3)
 
دکتر فرد
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۰۷:۲۰
متاسفانه برنامه را ندیدم، گزارش کاملی اینجا ارائه شده، دوستان زیادی در بخش درمان و سیاست گذاری ها دارند سعی می کنند، که سطح پزشکی، پرداختها، و کیفیت را بالا ببرند، بازار جهانی دارد می آید و باید آماده بود، که رقابت جهانی است. البته حکیم بازی و طبیب انگاری باقیمانده از فرهنگ قدیم، خاطره تاریخی خوبی برای ما رقم زده است. ولی با توجه به قیمت جهانی خدمات درمان و امکانات نوظهور پزشکی، کل این تعرفه ها انگار ریال است در برابر ابردلار، باید آنقدر بخش درمان توسعه یابد تا از امکانات آن جهت جذب بیمار، پزشک و توسعه علمی از خارج جذابیت ایجاد شود، بخش خصوصی که کلا خودشان باید تعرفه تعیین کنند، این اصل دموکراسی اقتصاد هست که با قیمت های صدها دلاری هزینه ویزیت و هزاران دلاری درمان در کشورهایی هم پایه ایران، مثل ترکیه و مالزی، اصلا همین تعرفه صفر هست.
بخش دولتی هم باید رایگان شود، که نتیجه این است، بخشی از یارانه ها، مالیات عمومی و سرمایه گذاری دولتی این بار به بهداشت و تامین واقعی اجتماعی واریز شود، سرانه درمان چند برابر افزایش یابد.
نظام ارزانی و دشمن سازی با تکنولوژی و خدمات نو و های تک فقط باعث تبدیل ایران به افغانستان هست نه کره جنوبی.
کارآفرین های بخش درمان جز یاس از این سیاست‌های غلط ویزیت مفت باشد حالا کوفت باشد پیدا نمی کنند و چاره ای جز مهاجرت به کشورهایی ایده آل نداد، سرمایه مالی و معنوی شان را انتقال دهند، حالا برو دنبال سرمایه گذار خارجی . الان دوره چرا من دکتر رفتم و بیست هزار تومان دادم گذشته، باید دید با چه قیمتی چه خدمتی دریافت می کنی؟ (3734919) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۱۰:۳۷
بابا شما دیگی کی هستید،بیشترین درامد رو تو کشور شما دارید باز بیشترم میخوایید،دو بار پام به مطب دکتر توی این سه سال باز شد هر بار که رفتم به غیر از کلی هزینه که روی دستم گذاشت هر بار یه درد جدی و بدترم بهم اضافه شد با خودم عهد کردم اگر بمیرم هم دیگه دکتر نرم. (3734925) (alef-3)
 
پزشک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۴۶:۵۹
بسیار فکر خوبیه، امیدوارم همبن طور که تو سایت الف از عهدت گفتی، در دنیای واقعی هم به عهدت وفا کنی، میخوام ببینم وقتی بچه ت یا هر عزیز دیگه ای تو خانواده ت مریض میشن هم سر عهدت میمونی یا میری التماس همون دکترهایی رو میکنی که تو این مدت دایم دارید متهمشون میکنید به پول پرستی، بی وجدانی، بی دانشی و بی اخلاقی؟ (3735003) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۴۵:۴۵
فقط میتونم بگم براتون متاسفم فقط تاسف برای این طرز فکر
تاسف دیگه برای مسئولان این مملکت که پزشک از کوبا و هند وارد نمی کنند تا یک پزشک برای درمان با حق ویزیت سرسام آور تازه دیگران مجبور نکنه بگن اون پزشک با وجدان دانشمند و با اخلاق و غیر مادی هست (3735203) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۵۰:۵۱
مشکل بی عدالتی است که در میزان درامد پزشکان با سایر احاد تحصیلکرده همتراز وجود دارد الان مردم ایران چون باهوشند مطمئن باشید که نخواهند گذاشت در کشور اختلاف شذید طبقاتی مابین پزشکان با سایر تحصیلکرده های همتراز بوجود اید (3735914) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۱۹:۳۱
میگن سواره از پیاده خبر نداره همینه دیگه افراد درامد پایین توی پرداخت یک ویزیت پزشکی هم میمانند وخیلیها قید دندانپزشکی و جراحیها را میزنند انوقت ایشان سر ازدیاد تعرفه چانه زنی میکند. بد نیست از نظر اخلاقی هم یک کم به فکر مردم باشید. (3734946) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۱:۳۷:۱۷
درامد پایین مردم تنها مشکل پزشکان نیست و اونهایی که درامد پایین دارند راحت به درمانگها و بیمارستانهای دولتی مراجعه نمایند تا با هزینه یک دهم مداوا شوند.
چرا متوجه نیستید؟وقتی همه چیز 20 درصد گرون شده همه خدمات وقتی تعرفه نصف باشه فقط به نفع بیمه هاست درحالی که حق بیمه مردم همونه.
اینجوری بیمه تکمیلی ها ثروتمند میشوند.
اینطوری تمام بیمارستانهای خصوصی به ورشکستگی میفتند و مردمی که با بیمه تکمیلی بیمارستان خصوصی میرفتند به بار بیمارستان دولتی اضافه میشن.
این دعوا بین پزشکان و بیمه هاست.
حرف دکتر زالی حقه.اگه تعرفه 10 درصده خوب مالیاتم باید 10 درصد باشه.
اخه به پزشک چه ربطی داره حقوق کارگر چقدره؟؟مگه الان یه وکیل و تعمیرکار و انواع و اقسام مشاغل صد برابر پر درامد همه نرح 10 درصدی دارند؟ (3735475) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۳۴:۱۹
باید تعداد پزشکان را 3 برابر کنند تا اوضاع از انحصار در بیاید و این هم محقق نمیشود مگر آنکه وزیر بهداشت یک شخص غیر پزشک باشد. (3734965) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۹:۲۷:۴۶
آخه ده برابر هم بکنن شما بازم قبول نمیشی. مشکل اینه (3735265) (alef-11)
 
mostafa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۷:۴۶:۵۴
همین که دو برابر کردن شما قبول شدی برای هفت پشتمون بسه (3735818) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۰۱:۴۲
نه مشکل از زیاده خواهی پزشکان است (3735839) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۱:۱۰:۲۷
باشه من قبول نمیشم یکی دیگه قبول میشه اما مهم اینه که بازار انحصاری از دست تو و امثال تو در میاد (3756575) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۱:۱۸:۴۶
آره بیکار هستند که دارند ماهی 10 تا 20 میلیون حداقل میگیرند!!!
مردم هم لابد از نظر شما بیکار هستند که بچه هاشون هزینه میلیونی می کنند که پزشکی و دندانپزشکی قبول بشن
در کنکور 94 از 800 هزار داوطلب نزدیک به 480 هزار نفر تجربی بودند آقای زرنگ
آشنا دارم تازه دندانپزشکی عمومی از دانشگاه آزاد گرفته راحت ماهی 15 تا 20 میلیون کاسبه
الان عصر ارتباطات است لذا مردم را .... فرض نکنید
بهترین راه افزایش جذب و انحصارزدایی به خصوص در دوره های تخصص و فوق تخصص است (3756608) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۹:۳۲:۳۹
شما كارشناس كجايي؟
بابا استعداد، ايول با اين ايده قشنگ، چشم نخوري (3735281) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۰۰:۴۳
چیه ترسیدی دیگه مردم نیان مطبیت؟ (3735837) (alef-3)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۳۵:۳۸
پزشکان زیر باز افزایش 10 درصدی تعرفه ها نمی روند/ دولت تعهد دهد تا به تعرفه‌ها تمکین کنیم
کارمندان زیر باز افزایش 12درصدی تعرفه ها نمی روند/ دولت تعهد دهد تا به افزایشها تمکین کنیم (3734966) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۳۷:۱۳
کشور کوبا هم در ابتدا مشکلات بهداشتی زیادی داشت ولی در یک دوره با افزایش تربیت پزشک الان سرامد پزشکی دنیاست. متاسفانه ایران توسط لابی پزشکان از نظر نسبت پزشک به جمعیت جز ضعیفترین کشورها نگه داشته شده است . (3734971) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۳۸:۵۵
جالبه تنها بخشی که بیشترین پولها و درامدها را دارد و رقم های عجیب و غریبی از پرداختیهایش شنیده میشود ولی هیچ فیشی از آن به بیرون درز نکرده است همین صنف پزشکان هستند. (3734977) (alef-11)
 
پزشک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۱:۱۱:۱۷
اره...واقعا جالبه،درحالیکه دسترسی به فیش حقوقی یه پزشک برای همه کارکنان قسمت حسابداری،مالی و پشتیبانی بیمارستان و دانشگاه براحتی اب خوردنه، وقسمت عمده ای از کسایی که میان عدد و رغم میدن هم جزو همین کارکنان هستن و صدالبته همه مطلع! و پزشک ها هم دایم میگن این درامدها دروغه، هیچ عکس یا پرینتی از این درامد های صد تا دویست میلیونی پزشکا تو بخش دولتی بیرون نمیاد، اونم با این وسایل مدرن افشای اطلاعات ،تلگرام و وایبر و سایت الف، سایت تابناک و....
نتیجه گیری راحته! وقتی همین سایت های محترم به راحتی به سری ترین اطلاعات و اخبار کشور دسترسی پیدا میکنن و اونا رو با مدرک فاش میکنن، عدم ارایه این فیش ها نشونه دروغ بودن این حرف هاست...هرکی میگه راسته لطفا مدرک رو کنه....لطفا!( الف جان، مرد باش چاپ کن) (3735424) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۷:۵۹:۰۲
سیسلیها هم اینقدر محرمانه کار نمیکنن که شما میکنین. (3735833) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۳۴:۰۹
lآره دقیقا منم کارمند تامین اجتماعی ام و حاضرم قسم جلاله بخورم که این قیمت ها راسته.فقط مشکل اینه که از همه ی بچه های مالی و حسابداری و غیره تعهد گرفتن که افشای فیش حقوقی پزشکان که جز اسناد فوق محرمانه حساب میشه!!!!!!!!!!!!! مجازات حبس و فصل خدمت دائم و ... داره. شما لابی های قوی دارین. (3735888) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۴۰:۳۲
درمان بخش دولتي بايد رايگان باشه مثل زمان قديم كه مردم و پزشكان رو در رو نباشن، و بخش خصوصي هم به عهده بيمه ها باشه
همه از بار مسوليت خودشون فرار مي كنن و بيمار و پزشك رو رودر رو قرار مي دن تا با هم جنگ كنن و نتيجه اش هم دودي است كه به چشم بيمار و پزشك مي ره و بقيه خودشون رو مبرا مي كنن از مسيوليت (3734982) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۴۴:۵۹
اگر آقای زالی یا یکی از مسئولان وزارت بهداشت فیش حقوقی اصلی خود را به همراه کارانه یک ماه و حق العمل ها و حق ویزیتهای یک ماه خود را به صورت سمبلیک و داوطلبانه اعلام میفرمودند یک مقداری شفاف سازی میشد. (3734996) (alef-11)
 
baram
Canada
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۱:۰۲:۳۶
سلام این پرستار محترم کاملا درست می گویند من هییت علمی علوم پایه هستم و بحثی که وزارت بهداشت واقای زالی رییس نظام پزشکی مغفول می گذارند و به عمد اینکار را می کنند دریافت کارانه از حسابداری بیمارستان است که سر به فلک می کشد کارانه ۱۰۰تا ۳۰۰ میلیونی یک امر عادیست در وزارت بهداشت . بروید و حسابدار ی بیمارستانها رادر ارتباط با پرداخت کارانه بازرسی کنید نه حقوق ماهیانه وجاری رادر دانشگاه ها . (3735409) (alef-11)
 
زنده رود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۴۷:۰۵
متاسفانه اکثریت قشر پزشکان ما دچار مرض پول پرستی شده اند و فکر هم میکنند حقشان است!!! آخر ویزیت 40-50 هزار تومنی برای 10 دقیقه برای کارگری که حقوق یک روزش همین مقدار است انصاف است. در این اوضاع کساد اقتصادی همه زورمندان و پولداران فشار را روی گرده مردم کم درامد گذاشته اند. جالب است که دولت هم بزودی کوتاه خواهد آمد (3735004) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۹:۳۳:۱۶
ميدوني بيرون از ايران چنده؟ (3735283) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۳:۴۳:۱۱
بالاترین درآمد یک پزشک متخصص در آمریکا ۵ برابر یک معلم است. البته باید اضافه کرد سواد بهترین فوق متخصص ایرانی که داخل درس خونده از بدترین پزشک آمریکا بسیار پایینتره (3735625) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۲۳:۰۲:۳۲
برو همون جا کسی جلوت نگرفته (3739926) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۱:۴۰:۰۳
بابا جون کارگری؟بیا بیمارستان دولتی.من خودم متخصص قلبم ویزیتم تو دولتی درمانگاه عصر دو هزار و هشتصد تومنه.
مابه التفاوت این ویزیت باید بیمه پرداخت کنه که تاخیر 8 ماهه داره و الانم که با کم کردن تعرفه داره شونه خالی میکنه.
فرقی به حال شما نداره نگران نباش. (3735477) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۴۷:۲۵
بهتر است مدعی العموم بر علیه سخنان این آقا وارد شود. تو روز روشن و در تلویزیون و در برنامه زنده اعلام میکنه که قانون رو اجرا نمیکنه! (3735005) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۳۸:۱۰
درسته که دکترید ولی نباید خون مردم رو تو شیشه کنید (3735184) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۴۰:۳۴
پس کهریزک رو برا چی ساختن ؟ (3735191) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۴۷:۴۵
از نظام پزشکی میگیره از دانشگاه میگیره توی مطبش میگیره !!!!
بازم میگه : کمه !!!@ (3735206) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۵۱:۰۸
باشه آقا قبول کنین بعدش صد هزار نفر پزشک از فیلیپین و هند و بنگلادش با حقوق ماهی 3 میلیون تومان بیارین. ببینن چجوری هر چی به این پزشکان پولدار بگین انجام بدن و تمکین کنن. (3735013) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۹:۲۸:۵۱
دقیقا شما همون پزشک بنگلادشی به دردت میخوره (3735267) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۷:۵۱:۵۰
چی شده احساس خطر کردی؟ (3735822) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۲:۲۳:۱۳
نه که شما خیلی با سوادید
رفتم متخصص مغز و اعصاب یه ریپورت میخواست بخونه میگفت اینو نمیدونم معنیش چیه. (3736265) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۲۳:۰۴:۳۶
خیلی هم از شما که تو دل وروده قیچی و باند جا می گذارید با معلومات ترند (3739929) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۵۴:۰۸
بايد قبول كرد كه مطب داري نوعي تجارت است ، وقتي سالانه بدون هيچ پرسشي ماليات را حداقل بيست درصد بالا مي برند و مطب را بنگاه تجاري مي دانند و تعرفه اب و برق ان را تجاري حسساب مي كنند و هر سال افزايش ميدهند ،به همان ميزان هم بايد تعرفه ها را بالا ببرند (3735020) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۱:۴۴:۴۲
مگه اين آب وبرق چنددرصدازكل درآمدتان است كه شماافزايش براي تمامي درآمدتان رامي خواهيدهزينه آب وبرق وماليات يك هزارم درآمدتان نيست اونوقت شماخواهان افزايش كل بانرخ آب وبرق هستيد (3736217) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۰۵:۴۰
عاشق درس خوندم شما دکترام، آیا 20 درصد 100 میلیون با 20 درصد 200 هزار تومان برابره؟
12 درصد حقوق 750 تومانی با 10 درصد حقوق 40 میلیون تومانی برابره؟
خدا شما رو اول شفا بده بعد هدایت کنه (3736523) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۵۷:۱۰
آقا من حاضرم همین مقدار 10 درصد افزایش تعرفه یک پزشک متخصص رو به عنوان حقوق کل بهم بدن و در عوض شبها هر جا که بخوان نگهبانی بدم و کارگری هم بکنم و هر دستوری هم که دادن انجام بدم.
همین ده درصد مبلغ خیلی زیادی میشه. (3735028) (alef-3)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۳۶:۰۸
صد در صدش رو هم بدن حاضر نيستي يك شب پاي فرد بيمار بيدا بموني.
اگر مى تونستي الان جاي اون عزيز متخصص بودي (3735177) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۲:۰۲:۵۰
ما تو عمرمون که متاسفانه زیاد پامون به بیمارستان باز شده ، شبها ندیدم متخصصی بیاد بالای سر کسی (3735720) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۹:۳۴:۳۷
مثال اشتباهي زديد (3735285) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۲:۱۱:۱۸
تفاوت همین جاست، اون متخصص دنبال این بوده که بهترین متخصص دنیا بشه حالا شده یک متخصص، شما که میخوای نگهبان بشی، همون نگهبان هم نمیشی... (3735513) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۷:۵۰:۱۴
بهترین متخصص دنیا هم از یک تکنسین برق کمتر سواد داره. تخصص یک تجربه است نه علم. (3735820) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۶:۲۶:۱۵
این ایده رو از کجا کشف کردی استاد؟؟ (3736654) (alef-11)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۷:۲۳:۲۶
متاسفانه تعداد زیادی از پزشکان کشور به واسطه محدود کردن تحصیلات تخصصی درآمدهای چند صد میلیون تومانی دارند. طمع چشم و گوش این افراد را بسته است. پزشکان قسم می خورند که درمان انسانها را به هیچ چیز منوط نکنند. آیا این طوری است!!!!!؟ وقتی پیش پزشکی مراجعه می کنی مثل بنگاهی با آدم برخورد می کنند و دوست دارند هی ببرند و بیارند تا پول بگیرند. خطاب صحبت من با آن اندک پزشکان انسان واقعی نیست که حتی پول نسخه بیماران کم بضاعت را حساب می کنند. حساب آنها جدا. (3735064) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۲:۱۰:۱۶
شما یه چیزی میگی اصلا متوجه نیستی چی میگی، اصلا میدونید آموزش تخصصی پزشکی و دنداپزشکی یعنی چی؟ میدونی فرضا اون متخصص جراحی یا دندانپزشکی یا زیبایی چند سال تو بیمارستان رزیدنت بوده و زیر دست استاد کار کرده بعد هم امتحان برد داده که شده متخصص؟ فکر کردی تخصص های پزشکی و دندانپزشکی هم مثل بعضی رشته ها است که یه استاد بیاد سرکلاس درس بده و فرقی هم نکنه 10 نفر سرکلاس هستن یا 100 نفر؟ ظرفیت بیشتر برای آموزش متخصص نداریم، پذیرش کنن بعد تو کدوم مرکز درمانی آموزش ببینن. چرا نادانسته و از روی بی اطلاعی حرف میزنید؟ واقعا جای تاسف داره... (3735512) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۷:۴۶:۰۶
چطور کوبا میتونه در حالی که هیچ امکاناتی نداره ولی ما نمیتونیم؟ کوبا از نظر نسبت پزشک به مردم بیشتر از 3 برابر ما پزشک داره. دیگه این بهانه کم شدن کیفیت نخ نما شده. حرف دیگه ای هم ندارین که بزنین. (3735815) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۷:۵۰:۳۴
شما یه ترم سر کلاس دروس رشته مخابرات برو بعد بیا حرف بزن! (3735821) (alef-3)
 
امیری
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۴۷:۵۴
از محل یارانه ها می توانستند به جای پر کردن جیب پزشکان امکانات درمانی را زیاد کنند و هر سال تعداد زیادی را برای گرفتن تخصص به خارج کشور با اخذ تعهد بفرستند ایا این راهکار سختی است یا مثلا می توانستند راه را برای تکنسینهای اتاق عمل یا پرستاران که عملا در بیمارستانها کار می کنند باز کنند تا بعد از چند سال پزشک متخصص شوند امری که مسئولان وزارت بهداشت با زرنگی خاصی مانع از افزایش تربیت پزشک شده اند کسی را که خوابیده می توان بیدار کرد اما کسی که خود را به خواب زده نمی توان بیدار کرد (3735908) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۶:۲۷:۳۱
تکنسین اتاق عمل با رتبه 50 هزار کنکور بشه پزشک متخصص؟؟؟
حالت خوب نیس شما. (3736657) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۲۳:۰۷:۳۱
بله می دانیم که با دادن پول به بعضی دگر از دانشجو ها که جا اونها وایسن عملا هیچ چیزی نمی دونید (3739936) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۹:۱۱
پزشکان گرامی احساس خطر کرده اند از اینکه مردم اصرار دارند ظرفیت پزشکی در دانشگاهها چند برابر شود (3743542) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۷:۳۳:۲۴
پزشکان مانند همه ملت حق دارند از دستمزد ها ناراحت باشند . متاسفانه کشور وثروت مملکت را دلالان و قاچاق چیان و مدیران نالایق چپاول می کنند و هم اقتصاد را از بین می برند و هم طبقه اشراف را بوجود اورده اند. البته همه این اعمال به توصیه امریکا برای ناراضی کردن ملت است (3735087) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۷:۳۹:۲۰
طرف یک دقیقه ویزیت میکنه 30 هزار تومن میگیره ناراضیه بعد ما که روزی 40 هزار تومن میگیریم چی بگیم ؟!! (3735095) (alef-3)
 
سام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۹:۴۴:۰۱
شما شغلت چیه عزیزم؟ الان پیک موتوری روزی 200 تومن کاسبه (3735308) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۲:۰۶:۳۰
خب شما هم برو ویزیت کن! شما چرا اینکار را نمیکنی؟!!! (3735510) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۷:۵۲:۰۸
دولت روحانی اینا را پررو کرده. (3735110) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۰۶:۳۷
هر کس زیر بار قانون نره رو مدرکش رو باطل کنن. پزشک هم همون پزشکای هندی!
لازم نیست پول خودمون رو تقدیم یکسری آدم بیسواد و کلاش کنیم که مدرک پزشکی هم جور کردن؟! (3735138) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۱۱:۳۶
مسئولان بهداشتی جواب بدهند چرا مبلغی را که به عنوان کارانه به پزشکان پرداخت میکنند محرمانه است؟ اعداد باور نکردنی در این باره شنیده شده است. لطفا شفاف سازی کنید. (3735144) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۰:۳۲:۱۵
كي گفته محرمانه هست؟ (3735659) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۱۸:۳۸
بابا چجوریه ما کارمندا بایدبا 12درصد افزایش حقوق بسازیم ولی این حضرات اینجوری بازی دربیارن.دولت پس چکارس.چار تا مطب را تعطیل کنه ببینیم التماس میکنن حضرات یا نه یه مقدار قاطعیت هم خوبه بعضی وقتا. (3735154) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۹:۳۵:۱۱
١٢ كه بيشتر از ١٠ ميشه.. شما ديگه چي ميگي (3735287) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۰۶:۳۹
متاسفم برای شما که پزشکید ولی چیزی از حساب و کتاب نمی دانید 10 درصد میلیونها تومان با 12 در صد یکی دو میلیون خیلی فرق داره تفهیم شد یا ساده تر توضیح بدم ؟ (3735847) (alef-3)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۲۵:۰۴
آخه بازنشسته ای که 12 درصد حقوقش اضافه شده چه جوری از عهده 40 درصد افزایش کرایه خونه 25 در صد آب و برق و گاز و تلفن و 20 درصد هزینه های پزشکی بر بیاد، حالا بقیه چیزهای دیگه از قبیا خوراک و پوشاک و قبرستون جای خودش. (3735160) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۳۲:۴۷
بیچاره ما مردم (3735173) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۳۸:۲۴
بهتره از خارج پزشک متخصص وارد کنیم تا این انحصار شکسته بشه (3735185) (alef-11)
 
حسین صوفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۹:۱۲:۴۹
من ازعلمای روحانیون می خواهم جلوی این ..مافیای در قسمت پزشکی شده را بگیرند..ایا شمارمقابل اشتباهات پزشکی مثل کشورهای اروپایی پاسخگو هستید به قانون ومردم..ایا تعرفه شما نسبت به حقوق وتورم دیگر قشر جامعه هم خوانی دارد..بخدا بسته بسته بسته (3735244) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۹:۲۳:۱۰
کاری به پزشکان عمومی ندارم اما در بین جراحان ببینید بالای 80 درصد خانواده هایشان در خارج هستند و سرمایه گذاری های فراوانی در انور اب انجام داده اند و ماهانه ده ها میلیون دلار ارز از کشور خارج میکنند و......خوب حق دارند نگران شوند!!!!!! (3735253) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۹:۳۱:۱۱
بنظرت کسی راضی میشه از هند و...بیاد ایران اینجا بیگاری بکشه و دستمزدش ندن و بهش بی احترامی کنن . اینجا فقط کارگر افغانی میاد . فرزندان فرهیخته ملت وارد رشته پزشکی میشن و مورد غضب یک عده با چه نیتی می شوند . الان یک آریشگاه برای عروس چند میگیره همه بالای میلیون هست . مشاور املاک چند میگیره و خیلیهای دیگه .... آیا اینها زحمتی کشیدن .... (3735276) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۷:۳۷:۴۳
همیشه پزشکها خودشون رو با سلمونی ها وبنگاه دارها مقایسه میکنن. این هم نمونش. (3735807) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۰۷:۱۰
مجبوریم امتحان کنیم (3735848) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۰۸:۳۶
پزشکان ایرانی به خاطر پول پرستی شان مدت هاست ارزش و احترام گذشته را پیش مردم ندارند بگذارید هرکاری می توانند برای جمع آوری پول و ثروت بکنند (3735849) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۲۳:۱۴:۱۲
مافیای پزشکی و مخصوصا سازمان نظام پزشکی پدر ملت در اورده (3739947) (alef-11)
 
جناب اقای دکتر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۹:۴۷:۵۳
هزینه "مجوز ورود به طرح ترافیک" همسر و فرزندان پزشکان را هم بیماران باید بدهند؟؟
بابا عجب طلبکارن این قشر از خودراضی.... (3735316) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۹:۵۰:۳۳
همین درآمد تا ده سال هم تغییر نکنه بازهم به پادشاهی پزشکان لطمه ای نمیخوره آقا جان وضع اقتصاد خرابه فقط پزشکان باید در امنییت مالی کامل باشند؟؟؟؟؟ (3735320) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۰:۱۹:۰۲
راه کار ساده، واردات پزشک هندی و چینی و پاکستانی است
آنوقت دکترهای کشورمان قدر این کشور و درآمد در آن را درک میکنند. امیدوارم سطح درآمدی همه مردم بالا بره اما با این روش ها و مطالبات در نهایت همه بدبخت میشوند (3735361) (alef-11)
 
علی
Belarus
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۰:۵۷:۱۲
علوم پزشکی ایران تنها علمی هست که خارج از ایران هیچ حرفی برای گفتن نداره
چرا؟
چون تبدیل شده به منبع درآمد
ببینید دانشجوهای مهندسی و سایر رشته ها از ایران به راحتی در بهترین دانشگاههای دنیا پذیرش تحصیلی میگیرند
ولی پزشکان ایرانی میتونن برای تخصص از دانشگاههای مفتبر پویرش بگیرند؟ عمدتا نه
چرا؟
چون رشته پزشکی تو ایران بیزینس هست نه علم (3735401) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۱:۲۶:۱۵
عالی گفتی (3736193) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۰:۵۹:۲۴
آقای دادستان ، الان یکی ازوظائف شما ورود به این مسئله است . لطفا حق مردم

را ازاین قشر مرفه وبی درد (مرفهین بی درد) بگیرید . منتظر هستیم . (3735404) (alef-11)
 
رامین
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۱:۱۰:۳۷
شما که صحبت از قول مسولین برای افزایش هزینه مالیات و طرح طرافیک و برق و ... به میزان 10درصد می کنید ، آیا به نظر شما برای سایر افراد این تضمین وجود داره که همه چیز 10 درصد رشد کنه .این رو هم در نظر بگیرید که کارکنان دولت و سایر مردم علاوه بر این که از نظر توان مالی از شما خیلی ضیعف ترند قابلیت افزایش حقوق و خدمات رو مثل شما ندارند. شما فقط دارید به میزان درآمد خودتون فکر می کنید که کم نشه ولی خیلی از مردم هزینه درمان رو ندارن . (3735420) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۹:۲۷:۳۶
خوب برا همه باید نهایت 10 درصد باشه. (3735965) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۱:۴۲:۱۹
درامد پزشک عمومی خیلی پایین پزشکان تخصصی ای بعضی از رشته ها درامدشون ماهی 80 تا 120 م می باشد جالب انجاست که بار سلامت مردم هم روی دوشه پزشک عمومی به گفته سازمان نظام پزشکی خیلیها از پزشکان عمومی تغییر شغل دادن (3735483) (alef-11)
 
م.ا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۲:۰۰:۵۶
تعرفه دستمزد مهندسین چند سال یکبارافزایش پیدا نمی کنه ولي اقايون هرسال زودترازهمه اصناف نرخشونونو افزايش ميدن ,معمولا خودشونو با كارگران مقایسه میکنن که ما تحصیل کردیم اونا پول دراوردن...!!!!!! (3735503) (alef-11)
 
بهروز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۳:۵۶:۵۴
واقغا برای جامعه پزشکی کشور متاسف هستم در حالی که مردم توان پرداخت هزینه های کنونی پزشکی را ندارند اینها دنبال افزایش درآمد خود هستند.انسان فکر میکند اینها در حد کارگران حقوق میگیرند و محتاج نان شب هستند. (3735632) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۱:۲۱:۱۶
دولت برای جبران کسری بودجه اش راهکارهای مختلفی داره.یکی اینکه با گرون کردن حاملهای انرژی و کالاهای اساسی.دوم دست کردن تو جیب مردم از هر قشری با کاهش حقوقها !!!!:-)دولت حقوق معلم پرستار پزشک مهندس کارگر و...را بطور واقعی پرداخت نمیکند (3735696) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۹:۲۷:۰۷
حقوق پزشکها که ماشالله صدبرابر داره پرداخت میشه!!!
یاد پزشکهایی افتادم که ظرف 2 دقیقه یه چوب بستنی دهن طرف میکنن 50 هزارتومن ویزیت میگیرن!!!! (3735964) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۳:۴۵:۴۴
سخنان پزشکان و وضعیت کنونی ما رو به چند نتیجه گیری می رساند:
1-دوستان پزشک لابی قدرتمندی درست کرده اند
2- ظرفیتهای کم و مرخص کردن پزشکان هندی که در دهه 60 اینجا بودن باعث ایجاد انحصار و تشکیل یک لابی صدرتمند شده است
3- این لابی اینقدر قوی است که حتی به سمت تهدید قانون هم پیش رفته
4- افزایش تعرفه ها در حد 200 تا 400 درصد که دو سال پیش رخ داد کاملا اشتباه بوده و شکست خورده
5-مردم اگر علیه وضعیتی که پزشکان راه انداخته اند اعتراض نکنند و بصورت جدی وارد عمل نشوند وضعیت به مراتب بدتر خواهد شد (3735753) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۵۶:۲۰
تعرفه های پزشکی باید کاهش پیدا میکرد حالاده درصد زیاد شده تازه میان با گستاخی میگن اجرا نمی کنند چون چراغ سبز از وزیر که حامی منافع شان است دارند اقای روحانی این وزیر شما را زمین خواهد زد لطفا زودتر عوض اش کنید وزارت بهداشت تجارت خانه شده ومردم ناراضی هستند. (3735924) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۰:۱۱:۴۰
خون پزشکان ار کارمندها و کارگر ها رنگین تره؟
همه همین 10 ، 15 درصد افزایش رو داشتن خب
وقتی تورم 12 درصده شما چه گلی کاشتی که می خوای 20 درصد افزایش بدی‌؟ (3736041) (alef-3)
 
شهاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۱:۲۴:۳۵
کارمندها.نانواها.تاکسی ها.کارگران....همه از قوانین دستمزد تمکین میکنند بااینکه درشغل خودشون زحمات زیادی میکشند وبسیار کمتر از پزشکان حقوق میگیرند.
زیاده خواهی برخی پزشکان قابل تحمل نیست.البته بسیاری از انها زحمت کش وقانع هستند اماانهایی که درامد نجومی دارندناراضی هستند (3736191) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۲:۱۷:۳۴
ییس هیات مدیره نظام پرستاری قم با بیان اینکه ساختار سیستم مراقبت در کشور منهدم شده است، گفت: طرح تحول سلامت کمترین توجهی به وضعیت پرستاران و سیستم اصلاح مراقبت نکرده است. (3736258) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۷:۵۷:۳۵
10درصدازآنهاکم کنیدچون رقمهای آنهاازابتدازیادبوده (3736759) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.