نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442631
ماجرای خواستگاری و ازدواج امام خمینی(ره)
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۱
آیت‌الله لواسانی نقل می کردند که آقا روح الله وقتی به قم آمدند و حدود ۱۷ الی ۱۸ سال سن داشتند به فکر ازدواج افتادند.

آیت‌الله مسعودی خمینی در کتاب خاطراتش که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است درباره ماجرای ازدواج امام خمینی (ره) می‌گوید: اطلاعاتی که بنده در این خصوص دارم، همگی از طریق آیت الله لواسانی که از رفقای مهم حضرت امام بوده‌اند نقل شده است.ظاهرا خانواده هایی که ایشان را نپسندیده بودند به جوانی و کم سن وسالی ایشان خرده گرفته بودند. ولی من در سیمای ایشان از همان ایام نشانه هایی که حکایت از آینده درخشانش می کرد، می‌خواندم. 

تا اینکه یکی از آقایان به من گفت: آقای ثقفی از اشراف و علمای تهران و اصالتا مازندرانی است. وجهه عمومی خاصی هم دارد. بد نیست دختر ایشان برای آقا روح الله خواستگاری شود. قضیه را به اطلاع امام رساندیم ایشان گفتند برای من فرقی نمی‌کند شما می توانید تحقیق کنید و نتیجه را به من اطلاع دهید. 
 
بعد از اینکه با‌ آقای ثقفی صحبت می‌شود؛ آقای ثقفی به دخترش می گوید: سیدی آمده و از شما خواستگاری کرده است آیا مایلی او را ببنی؟ دختر ایشان موافقت نمی‌کند و می گوید من مایل به وصلت با طلبه نیستم. 

به ایشان گفته می شود که این طلبه با بقیه طلبه‌ها فرق می کند. شما به وضعیت ایشان و سن کم آقا روح الله نگاه نکنید آینده درخشانی دارد. به هر حال دوباره تلاش می شود تا دختر آقای ثقفی جواب مثبت دهد که نتیجه هم گرفته می شود. 
 منبع: مشرق
 
کلمات کلیدی : خواستگاری ، ازدواج، امام خمینی(ره)
 
Denmark
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۸:۱۵:۱۱
این مطلب به شکل تامل برانگیزی خلاصه شده است:
امام خمینی از نوجوانی به تبعیت از تفکر "سیاست ما عین دیانت ماست" به شدت در امور سیاسی دقت و فعالیت می کردند طوری که برای تمام جلسات مجلس در زمان مدرس به تهران و مجلس می آمدند و برای ازدواج هم معیارهایی داشتند و یکی از دلایلی که اصرار فراوان بر دختر آقای ثقفی داشتند، توجه به فعالیتهای سیاسی آقای ثقفی بود.
آقای ثقفی از روحانیون فعال سیاسی بوده اند و واسطه علمای تهران و آقای کاشانی با علمای قم بودند. این نزدیکی طوری بوده که در مراسم شب عقدکنان آقای کاشانی و دیگر علمای سیاسی حاضر بوده اند و آقای کاشانی به مزاح می گویند آقای ثقفی از کجا این اعجوبه را گیر آورده...
مطلب مشرق طوری القا می کند که انگار امام از 17-18 سالگی هی این در و آن در زده و خواستگاری رفته اما پسندیده نشده؟؟؟!!!
برخلاف مطلب مشرق امام نه در نوجوانی که در سی سالگی ازدواج کرده اند آن هم بعد از پیدا کردن دختر یک فعال سیاسی مقبول. (4152736) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.