توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472331
هدف ملک سلمان از نشست عربستان و آمریکا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۲
پادشاه سعودی در سخنانی اعلام کرد هدف از برگزاری نشست عربستان و آمریکا در ریاض، تقویت روابط بین المللی، امنیت و ثبات است.

به گزارش مهر به نقل از العربیه، پادشاه سعودی در سخنانی بر اهمیت نشست عربستان-آمریکا تاکید کرد.

«ملک سلمان» پادشاه سعودی گفت: هدف از برگزاری نشست عربستان-آمریکا تقویت روابط جهانی، امنیت و ثبات است.

وی بدون توجه به نقش ریاض در گسترش تروریسم مدعی شد: این نشست برای مشارکت در مقابله با افراط گرایی و گسترش تسامح و گذشت تشکیل می شود.

عربستان در تلاش است تا در زمان حضور ترامپ در ریاض با جمع کردن رهبران کشورهای مختلف خود را به عنوان رهبر جهان اسلام معرفی کند.

در همین رابطه عربستان بطور رسمی از سران بیش ار ۱۷ کشور دعوت کرده تا در زمان سفر رئیس جمهور آمریکا به ریاض آنها نیز در عربستان حضور داشته باشند.

وزیر خارجه عربستان سعودی اعلام کرد که ریاض از رهبران ۱۷ کشور عربی و اسلامی دعوت به عمل آورده است تا در کشورش با رئیس جمهوری آمریکا دیدار کنند.

گفتنی است دیدارهای ترامپ در عربستان به ۳ قسمت دیدار با سلمان بن عبدالعزیز، نشست با سران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و دیدار با سران کشورهای عربی و اسلامی تقسیم خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : عربستان+آمریکا+ملک سلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.