توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 372233
افزایش ۸۰ برابری صادرات به آمریکا در پسابرجام
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۹
در سه ماهه نخست سال جاری۳۰ میلیارد تومان صادرات کالا به کشور ایالت متحده آمریکا انجام شده است که این میزان ۸۰ برابر صادرات ۳۸۰ میلیونی کالای ایرانی به آمریکا در مشابه سال قبل است.

به گزارش ایسنا، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی گمرک ایران در سه ماهه نخست سال جاری صادرات ایران به آمریکا معادل ۲۵۶ تن بوده است. این حجم از صادرات معادل ۳۰ میلیارد و ۸۷۱ میلیون تومان ارزش داشته است.

عمده‌ترین کالاهای صادراتی ایران به آمریکا به این شرح هستند:

کف پوش پشمی به میزان ۱۹۱ تن به ارزش ۲۹ میلیارد و ۵۳۲ میلیون تومان، خیار و خیار ترشی به میزان ۱۶ تن به ارزش ۹۶ میلیون تومان، مربا، مارمالاد و ژله به میزان ۴.۵ تن به ارزش ۴۷ میلیون تومان، سبزیجات خشک شده به میزان ۳ تن به ارزش ۴۱ میلیون تومان، رب گوچه فرنگی به میزان ۴.۷ تن به ارزش ۲۱ میلیون تومان، بیسکوئیت به میزان ۴ تن به ارزش ۲۹ میلیون تومان.

همچنین بر اساس اطلاعات گمرک ایران، وزن کلیه محصولات وارد شده از آمریکا در سه ماهه نخست سال معادل دو هزار و ۵۸۹ تن به ارزش ۴۲ میلیارد و ۷۱۰ میلیون تومان بوده است.

مکمل غذایی معادل ۱۴۱ تن به ارزش ۱۳.۶ میلیارد تومان، خمیر چوب معادل دو هزار تن به ارزش ۵ میلیارد و ۱۲۸ میلیون تومان، افزودنی خوراک دام معادل ۱۳۳ تن به ارزش ۱.۸ میلیارد تومان.

بر مبنای آنچه گفته شد تراز تجاری ایران و امریکا معادل منفی ۱۱ میلیارد تومان است.

همچنین بر اساس اطلاعات گمرک ایران، در سه ماهه نخست سال گذشته صادرات ایران به ایالت متحده آمریکا معادل ۲۴ تن بوده است که معادل ۳۸۲ میلیون تومان ارزش داشته است.

واردات کالا در دوره زمانی گفته شده از ایالت متحده آمریکا نیز معادل ۹ هزار و ۱۹۱ تن به ارزش ۸۷ میلیارد تومان بوده است و به این ترتیب تراز تجاری ایران در سال گذشته با کشور آمریکا معادل -۸۶ میلیارد تومان بوده است.

در سه ماهه نخست سال جاری صادرات ایران به آمریکا ۸۰ برابر شده است.
 
کلمات کلیدی : صادرات، آمریکا ، پسابرجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.