نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484635
ابلاغ قطع اضافه‌کاری و کارانه کارمندان با هدف کاهش وزن
بخش سلامت الف، ۲۹ خرداد ۹۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۰
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بانه گفت: ابلاغ "قطع اضافه‌کاری و کارانه" باهدف الگوسازی و حساس شدن کارکنان در جهت کاهش وزن و تشویق عملی برای اجرای برنامه‌های طرح نظام سلامت بود.

به گزارش «گر چه برای دستیابی به یک اندام موزون، تغذیه متعادل و متنوع لازم است» اما فقط این روش کافی نبوده و برای رسیدن به وزن مناسب باید با انجام تحرکات و ورزش کردن اصولی همراه با برنامه به آن اهداف خود رسید.
افرادی که قصد کاهش وزن دارند می‌توانند در این ماه مبارک رمضان با گرفتن روزه، از خوردن و آشامیدن خودداری و از الگوی غذایی صحیح و سالم پیروی کنند و به آن اهداف خود برسند.
نکته جالبی که در این گزارش می‌خواهیم به آن اشاره کنیم این است که در مرکز بهداشت شهرستان بانه برای کاهش وزن همکاران از روش‌ها و ترفندهای جدیدی همچون "قطع اضافه‌کاری و کارانه کارکنان" استفاده کرده‌اند!!
علی شالباف در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، در پاسخ به این سوأل که آیا قطع اضافه‌کاری و کارانه هر کدام از همکاران و کارکنان مرکز بهداشت شهرستان بانه که نتوانند وزن خود را به رنج مطلوب برسانند صحت دارد یا خیر، اظهار اشت: بله، اما به‌دلیل انعکاس منفی نامه منتشر شده در 27 خردادماه، امروز عملاً محتوای نامه اصلاح شد!
وی گفت: ابلاغ قطع اضافه‌کاری و کارانه به همکارانی که نتوانند وزن خود را به رنج مطلوب برسانند باهدف الگوسازی و تشویق عملی برای اجرای برنامه‌های طرح نظام سلامت بود!
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بانه تصریح کرد: ملاک ابلاع این نامه در واقع "قطع اضافه‌کاری و کارانه همکاران" نبود بلکه صرفاً حساس کردن همکاران برای کاهش وزن و اجرای طرح نظام سلامت بود و واقعاً همین هدف را نیز داشتیم اما متأسفانه با برداشت‌های متفاوت و انعکاس منفی مواجه شد و امروز نامه را اصلاح کردیم.

وی گفت: همانطور که برنامه‌های طرح نظام سلامت در حوزه بهداشت در کشور اجرا شده؛ عملاً آیتم‌ها و اهداف‌هایی بزرگی دارد که یکی از آنها کاهش بیماری‌های غیرواگیر در هم‌وطنان، همشهریان و شهروندان است که دست‌یابی به این امر مهم نیز به اقدامات اساسی و کاهش وزن بستگی دارد.
شالباف افزود: سال گذشته در شهرستان بانه نیز اقداماتی در این راستا انجام شد اما عملاً با گذشت یکسال شاهد نتایج خوبی نبودیم و اگر بخواهیم به اهداف تعیین شده برسیم باید پیش‌قدم و الگو شویم.
 
کلمات کلیدی : چاقی+اضافه وزن+کارکنان مرکز بهداشت بانه+اضافه کاری
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۰۳:۲۹:۳۰
خوب مجبوری عمو جان؟ ! (4434461) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.