نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410834
آب‌ معدنی‌های ۶۰ هزار تومانی در سوپرمارکت‌های تهران/ وزارت بهداشت: احتمالا تقلبی‌اند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۲
هرچند هنوز هم آب‌های بسته‌بندی لوکس با قیمت‌های ۶۰ هزار تومانی در سوپرمارکت‌ها و رستوران‌های شمال شهر تهران عرضه می‌شوند، اما رییس سازمان غذا و دارو به طور صریح نسبت به تقلبی بودن این محصول هشدار می‌دهد.

چندی است که شاهد انتشار اخباری در زمینه عرضه آب معدنی‌های وارداتی لوکس و گران‌قیمت در برخی رستوران‌ها و سوپر مارکت‌های شمال شهر تهران هستیم؛ آب‌های بسته‌بندی که بعضا بین ۱۸ تا ۶۰ هزار تومان به مردم فروخته می‌شوند و این در حالی است که نمی‌توان درباره سلامت این آب‌های بسته‌بندی مطمئن بود.

البته در این میان دستگاه‌های متولی امر نظارت بر بازار و واردات، اظهارات ضد و نقیضی درباره ورود آب بسته‌بندی به بازار کشور دارند؛ به طوریکه چندی پیش نیره پیروز بخت، رئیس سازمان ملی استاندارد در این باره به ایسنا، ‌ گفت: اگر آب‌ها از مبادی گمرکی و مرزهای رسمی وارد کشور شوند، مورد بازرسی و بررسی قرار می‌گیرند و اجازه ورود به بازار را پیدا می‌کنند. بر این اساس مواردی بوده که مجوز برای واردات آب‌های معدنی و آشامیدنی صادر شده است و ما هم بر مبنای استانداردهای آب معدنی و آب آشامیدنی آنها را کنترل کردیم.

این اظهارات در حالیست که مسوولان سازمان غذا و دارو و گمرک اعلام می‌کنند که این آب‌های گران‌قیمت خارجی مجوز ندارند و به نوعی قاچاق محسوب می‌شوند و به گفته پیمان فروهر، دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی، گمرک و سازمان غذا و دارو، دو نهاد مرتبط با این موضوع هستند که هر دو ارائه هرگونه مجوز برای واردات این آب‌ها را به شدت تکذیب می‌کنند.

در این راستا دکتر رسول دیناروند، رییس سازمان غذا و دارو نیز در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این آب‌های معدنی گران‌قیمت و وارداتی بیشتر در برخی از سوپر مارکت‌های شمال شهر تهران دیده می‌شوند، گفت: این هم مانند سایر کالاهای قاچاقی است که وجود دارد. البته باید توجه کرد که سهم قاچاق آنها بویژه در زمینه آب‌های بسته‌بندی و وارداتی آنقدرها زیاد نیست.

وی با تاکید بر اینکه در عین حال این آب‌ها مورد تایید سازمان غذا و دارو نیستند، ‌ ادامه داد: بنابراین این آب‌ها جزء کالاهای قاچاق محسوب می‌شوند و باید توجه کرد که احتمال تقلب در کالاهای قاچاق بسیار زیاد است.
 
کلمات کلیدی : آب معدنی
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۶ ۱۴:۰۹:۲۴
آخه تو این آبمعدنیا چی ریختن که اینقدر پول بابتشون میدین؟ چرا اینقدر کفران نعمت میکنید؟ (4003789) (alef-11)
 
نيم نگاه
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۶ ۱۹:۱۴:۴۴
علت آن :

پولهاي مفت و بادآورده است. (4004221) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۶ ۱۹:۴۸:۰۴
لایک. تو این آب معدنیا عنصر اصلی و مهمی وجود داره به نام "فخر فروشی" که بصورت غنی شده در آب حل شده. (4004272) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۶ ۱۹:۰۰:۰۹
ماهی دویست وسی و چهار میلیون تومن حقوق چجوری باید خرج بشه برادر جان!!!!؟؟؟؟ (4004203) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۸-۱۶ ۱۹:۴۱:۰۱
اینا رو مسئولین میخورند. حضورشون تو بازار ضروریه (4004257) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۶ ۲۱:۴۹:۱۱
پول مفت و دزدی منجر بخرید این نوع خریدها میشه (4004409) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.