نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500537
پیشنهاد دو نماینده برای تامین خسارت سپرده‌گذاران کاسپین از سوی دولت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴
دو عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار پیشنهاد کردند دولت و بانک مرکزی نسبت به تامین خسارت سپرده‌گذاران کاسپین اقدام کند.

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با ایسنا ، اظهار داشت: من و آقای حضرتی به عنوان دو عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار از شش ماه گذشته از هیچ گونه تلاشی برای احقاق حقوق سپرده گذاران کاسپین و سایر موسسات مالی فروگذار نکرده‌ایم. حتی پیشنهاد داده ایم دولت و بانک مرکزی برای بازپرداخت سپرده های کوچک به مردم تامین خسارت کنند. به نحوه محاسبه بازپرداخت سپرده های مردم هم معترضیم.

وی با بیان اینکه این کار جنبه قضایی هم دارد، افزود: با توجه به ورشکستی و انحلال این تعاونی ها و اینکه افراد موثر آن‌ها در زندان هستند هیچ تصمیمی بدون تائید مقامات قضایی قابل اجرا نیست.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: در آخرین جلسه ۲هفته قبل مجلس با محوریت دکتر پزشکیان بر احقاق حق همه سپرده گذاران  تاکید و صورتجلسه شد که اصل سپرده با پرداخت سودقانونی، و با اولویت سپرده های کمتر و تا یکصدمیلیون تومان برای همه و در مراحل بعدی سپرده های بالاتر به این روش محاسبه و مسترد گردد. بنده هم مجددا برای تایید صورتجلسه توسط رییس قوه قضاییه با رییس مجلس صحبت کردم که امیدوارم با کمک دولت و بانک مرکزی و قوه قضاییه رضایتمندی سپرده گذاران تامین و با غارتگران حقوق مردم قاطعانه برخورد شود.

تابش با اشاره به جلسه اخیر شورای پول و اعتبار و اعلام تعیین تکلیف 98 درصد سپرده گذاران کاسپین گفت: آمار اعلامی از سوی معاونت نظارت بانک مرکزی بوده و مسئولیت صحت و سقم آن نیز به عهده آن‌ها است.
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۵:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۷ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۰۷:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۷ ۱۰:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۱۱:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۰۹:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۱۵:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۱۵:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ۱۰:۱۷
 
 
کلمات کلیدی : موسسه اعتباری کاسپین ، سپرده گذاران ، بانک مرکزی ، مجلس شورای اسلامی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۱:۰۴:۲۷
مردم کشورچرابایدتاوان ندانم کاری ویا حیف ومیل عده ای فرصت طلب وحرام خوارراازجیب بیت المال بپردازند این دو نماینده باچه توجیهی چنین پیشنهادی راداده اند برای اموال مصادره شده درخارج ازکشورکه کاری انجام نمیدهند برای اموال داخل مملکت هم حکم مصادره به نفع عده ای قدرتمند را می دهند (4513378) (alef-11)
 
درخواست رفع مشکل سپرده گذاران کاسپین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۷:۵۲:۱۱
چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار
مشکل 2 میلیون سپرده گذار محترم کاسپین که در موسسه ای با 20 سال قدمت و مجوز شورای پول و اعتبار طی قرارداد رسمی سپرده گذاری کرده اند و بانک مرکزی عامدانه برایشان مشکل ایجاد کرده بطوریکه هیچ دسترسی به سرمایه و اندوخته شان ندارند مشکل همه مردم ایران است و ما دو میلیون هم وطن خود را که خواسته ای جز رسیدن به حق و حقوق خویش ندارند تنها نمی گذاریم.
بنی آدم اعضای یکدیگرند. (4516932) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.