توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439536
آیت‌الله موحدی کرمانی: وزیر خارجه عربستان باید خجالت بکشد
تاریخ انتشار : جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۵
به گزارش فارس، آیت‌الله موحدی کرمانی خطیب نماز جمعه تهران گفت: وزیر خارجه عربستان به ایران سفارش می‌کند در کشورهای منطقه از جمله یمن، عراق و سوریه دخالت نکند. واقعاً باید خجالت بکشند، این شمایید که در کشور یمن دخالت کرده و سیل خون راه انداخته و کشور یمن را به ویرانه‌ای تبدیل کرده‌اید که ناله مظلومان به آسمان بلند است. این شمایید که در سوریه دخالت می‌کنید و می‌گویید موضع ما در قبال بشار اسد هیچ تغییری نکرده، چه از راه نظامی و مسالمت‌آمیز کناره‌گیری کند. آیا این دخالت نیست؟

موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: به رژیم آل سعود و حکام بحرین می‌گویم  مطمئن باشید ناله مظلومان یمن و بحرین پایه‌های حکومت ظالمانه و ننگین شما را می‌لرزاند و ساقط می‌کند و به مردم مظلوم یمن و بحرین می‌گویم مقاومت کنید.

امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم تأکید کرد: مهم‌ترین مسئله ما امروز این حادثه ساختمان پلاسکو بود که سقوط کرد. این حادثه دلخراش و غمبار پلاسکو که منجر به شهادت تعدادی از خادمین واقعی نظام،‌یعنی آتش‌نشانانی که خودشان را  آماده کرده بودند، شد. آنها جان خود را در ازای نجات جان مردم داده‌اند که بنده این مصیبت را به مقام معظم رهبری و مردم تسلیت عرض می‌کنم. خداوند متعال این عزیزان را با شهدا محشور گرداند. از مسئولان انتظار می‌رود که دقت بیشتری به کار بگیرند تا دیگر چنین حوادثی اتفاق نیفتد.

موحدی کرمانی در ادامه با اشاره به روی کار آمدن دولت جدید در آمریکا، افزود: آقای ترامپ شما با شعار «خدمت به مردم آمریکا و احیای کشورتان، ترمیم خرابی‌های جامانده از حکومت‌های قبلی، نجات مردم آمریکا از فقر و گرسنگی و فلاکت و دخالت نکردن در امور سایر کشورها و مبارزه با تروریسم» به کاخ سفید آمده‌اید. بکوشید به وعده‌هایتان عمل کنید، مبادا خناسان عزم شما را تغییر دهند. بدانید عمل به این وعده‌ها در متن دین مقدس اسلام است.

وی اضافه کرد: بکوشید برخلاف اسلاف خود که پیمان ‌شکن بودند به پیمان با مردم وفادار باشید که شرف انسانی همین اقتضا را دارد، البته در تشخیص تروریست اشتباه نکنید. آنانی که در مقام دفاع از جان و ناموس و کشور خود هستند،‌تروریست نیستند. دولت‌های قبلی با جنگ‌افروزی و حمایت کردن از جنگ‌افروزان و مسلح کردن جلادان و خون‌ریزان، آبروی خود را بردند، بودجه و سرمایه آمریکا را به باد دادند.

خطیب نمازجمعه تهران گفت: شما وارث کشوری فقیر و گرسنه هستید، راهتان را از آنها جدا سازید و اشتباهات آنها را تکرار نکنید. بکوشید فرهنگ غلط ستیز و جنگ و حمایت از ظالمان که تاکنون حاکم بر کشور آمریکا بوده، به فرهنگ خدمت به مردم آمریکا و مردم جهان و خدمت به کشورتان تبدیل کنید، البته کار خیلی سختی است. تغییر خوی استکبار و زورگویی مسئولان قبلی کار آسانی نیست، اما با همت بلند هر کار به‌ظاهر محالی، ممکن می‌شود.آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌ اول نمازجمعه امروز تهران طی سخنانی با تأکید بر حفظ کرامت انسان اظهار داشت:‌ قرآن به کرامت انسان توجه ویژه‌ای دارد و انسان را تکریم می‌کند و مقام عظیمی برای او قائل است و آیات مبارکی نیز در این زمینه وجود دارد.

وی در  ادامه افزود: می‌دانیم و باید بدانیم که انسان دارای مقام رفیع است و باید مواظب باشیم این مقام رفیع را پس از اینکه شناختیم، مفت و به‌راحتی از دست ندهیم. لذا در مقابل دادن جان، بهشت نصیب‌مان شود زیرا هرچه غیر از آن به دست آوریم، ضرر کرده‌ایم.

خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: انسان می‌تواند حقایق عالم هستی را بشناسد و خداوند این استعداد را به همه انسان‌ها داده است و از این رو امروز ما بخشی از حقایق دنیا را شناخته‌ایم و آیندگان‌مان نیز حقایق بیشتری از عالم هستی را خواهند شناخت.

موحدی کرمانی با طرح این سوال که انسان باید با چه هدفی زندگی و کار کند، خاطرنشان کرد: حدیث قدسی می‌گوید؛ «این انسان تمام این عالم هستی مسخر شده ‌اند برای انتفاع تو و هرچه خلق کرده‌ایم برای بهره‌گیری تو از آن است و انسان تو را خلق کرده‌ایم و فطرت توحیدی را در درون تو قرار دادیم که این فطرت تو را به سوی خدا حرکت دهد تا خدایی شوی و قلبی داشته باشی که ذات مقدس الهی در آن جای بگیرد».
 
کلمات کلیدی : آیت‌الله موحدی کرمانی + نماز جمعه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.