توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491439
داروی مالاریا از جنین در مقابل عفونت زیکا محافظت می کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۷
عوارض ناگوار ویروس زیکا از رحم آغاز می شود جائیکه ویروس می تواند موجب اسیب مغزی و گاهی اوقات مرگ شود.

به گزارش مهر، محققان دانشگاه واشنگتن با مطالعه موش های باردار دریافتند که ویروس زیکا با تکثیر مانع عادی بدن در مقابل عفونت موجب آلوده شدن جنین به ویروس زیکا می شود.

همچنین انها نشان دادند که داروی مالاریا با تداخل در این فرآیند از جنین در مقابل عفونت ویروسی محافظت می کند. این دارو در حال حاضر برای استفاده در زنان باردار برای سایر اهداف پزشکی تایید شده است.

ایندیرا مایسوریکار، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما دریافتیم داروی مالاریا موسوم به "هیدروکسی کلروکین" به شکل موثری موجب توقف انتقال ویروس به جنین می شود.»

وی در ادامه می افزاید: «درحال حاضر این دارو برای درمان مالاریا در زنان باردار استفاده می شود و ارزیابی ما این است که برای نابودی خطرات عفونت زیکا و بیماری در جنین در حال رشد تضمین کننده است.»

درحال حاضر هیچ دارو یا واکسنی برای استفاده در زنان باردار به منظور محافظت آنها یا جنین شان در مقابل عفونت زیکا تایید نشده است.
 
کلمات کلیدی : ویروس زیکا + تومور مغزی + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.