توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 372413
واکنش پاپ به عملیات تروریستی فرانسه
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰
پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها، عملیات تروریستی شب گذشته در نیس فرانسه را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، 'فدریکو لومباردی' سخنگوی واتیکان در پی واقعه تروریستی شب گذشته در نیس فرانسه که موجب مرگ ۸۴ تن شد، اظهار داشت: پاپ با نگرانی اوضاع را دنبال می کند و ضمن دعا برای قربانیان و بازماندگان آنها، با قاطعیت هر حمله علیه صلح را محکوم کرده است.
وی افزود: ما شب گذشته با نگرانی اخبار وحشتناک نیس را دنبال کردیم و پاپ ضمن همبستگی با درد و رنج قربانیان و مردم فرانسه، با قاطعیت هر حمله علیه صلح را محکوم کرد. ما هرگونه تظاهر به جنون مرگبار، نفرت، تروریسم و هر حمله علیه صلح را محکوم می کنیم و این فاجعه را با همبستگی با دوستان فرانسوی دنبال می کنیم.
متئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا نیز از طریق شبکه اجتماعی توئیتر به حمله شب گذشته در شهر نیس واکنش نشان داد و با فرانسوا اولاند و مردم فرانسه ابراز همبستگی و نزدیکی کرد.
حمله تروریستی در مراسم شب گذشته جشن ملی فرانسه در شهر نیس در جنوب این کشور، تاکنون به مرگ ۸۴ تن و مجروح شدن ۱۰۰ نفر انجامیده و حال ۱۸ مجروح وخیم است.
 
کلمات کلیدی : حمله تروریستی نیس+فرانسه+پاپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.