توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424316
واکنش قطر به اتهامات قاهره درباره انفجار کلیسا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۰
وزارت خارجه قطر با صدور بیانیه‌ای به اتهامات قاهره علیه این کشور در خصوص دست داشتن در انفجار تروریستی کلیسای قبطی‌ها در مصر که به کشته 25 نفر منجر شد، واکنش نشان داد.
به گزارش فارس، وزارت خارجه قطر با صدور بیانیه ای اتهامات قاهره علیه این کشور در خصوص دست داشتن در انفجار تروریستی کلیسای قبطی ها در منطقه العباسیه به بهانه سفر یکسال قبل یکی از مظنونان این حادثه تروریستی به قطر را رد کرد.

وزارت خارجه قطر ضمن تسلیت به خانواده های قربانیان حادثه تروریستی انفجار کلیسای قبطی ها، بر موضع مخالف قطر با هر گونه عملیات های تروریستی صرف نظر از هر انگیزه و بهانه آن، تاکید کرد.

خبرگزاری قطر با اعلام این خبر افزود که در این بیانیه آمده است که مهاب مصطفی یکی از مظنونان این حادثه در سال 2015 مطابق با قوانین مرسوم وارد قطر شده است در حالیکه مسئولان قطر هیچ درخواستی از مقامات امنیتی مصر و یا پلیس جنائی عربی یا بین المللی درباره عدم اجازه به این فرد جهت ورود به کشور دریافت نکرده بود.

وزارت کشور مصر به دنبال انفجار روز یکشنبه در منطقه العباسیه که کلیسای قبطی ها را هدف قرار داده و در جریان آن 25 نفر کشته شدند، بیانیه ای صادر و طی آن جماعت اخوان المسلمین و قطر را به دست داشتن در این انفجار متهم کرد.

در این بیانیه آمده بود که یک پزشک مصری به نام مهاب مصطفی السید قاسم که طراح این عملیات است از رهبران اخوان المسلمین در قطر آموزش و حمایت لجستیکی و مالی دریافت کرده است تا با اجرای این عملیات ها ثبات کشور را بر هم زده و در آن فتنه و آشوب ایجاد کند.

همچنین عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر طی سخنانی در مراسم تشییع جنازه قربانیان این حادثه «محمود شفیق محمد مصطفی» جوان 22 ساله مصری را عامل انتحاری این انفجار معرفی کرد.
 
کلمات کلیدی : انفجار در مصر+انفجار کلیسا در مصر+قطر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.