توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495912
هشدار فرانسه دربارۀ تحریم‌های آمریکا علیه ایران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۴
سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه روز چهارشنبه در واکنش به وضع تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه و ایران، درباره اجرایی شدن این تحریم ها در اروپا هشدار داد.

به گزارش ایرنت به نقل از رادیو بین المللی فرانسه (R.F.I)، رومن نادال گفت: اقدام روز گذشته آمریکا مبنی بر تصویب تحریم های جدید، نیازمند بحث و گفتگو با نهادهای جهانی به ویژه با کمیسیون اروپا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. نهایی شدن و اجرای مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا که شب گذشته صورت گرفت، به اتخاذ تدابیری علیه شخصیت های حقیقی و حقوقی اروپایی منجر خواهد شد و این موضوع نگران کننده است.

نادال تاکید کرد: دامنه فرامرزی تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه، کره شمالی و ایران از منظر حقوق بین الملل غیرقانونی به نظر می رسد.

در همین ارتباط، کمیسیون اروپا نیز امروز نگرانی عمیق خود را پس از تصویب مجازات های جدید نمایندگان آمریکا علیه روسیه اعلام کرد.
کمیسیون اروپا در بیانیه ای که به همین مناسبت منتشر کرد نگرانی خود را نسبت به آثار این تحریم ها بر استقلال اروپا در زمینه انرژی و پیامدهای منفی سیاسی محتمل آنها اعلام و بر اهمیت هماهنگی سیاست تحریم ها میان کشورهای عضو گروه هفت قدرت اقتصادی جهان تأکید کرد.

کمیسیون اروپا تصریح کرده است که اگر نگرانی اروپا توسط نمایندگان آمریکا مورد توجه قرار نگیرد، اروپا آماده است تا از منافع خود دفاع کند. کمیسیون اروپا در بیانیه اش یادآوری کرده است که مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا در نظر دارد تحریم های خود را به تمام شرکت ها از جمله شرکت های اروپایی سرایت دهد که می خواهند در توسعه، نگهداری، نوسازی و ترمیم خط لولۀ انتقال گاز روسیه به اروپا شرکت کنند.

شماری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان شدیداً نسبت به مجازات های اخیر آمریکا ناخرسند هستند، زیرا، معتقدند که این تحریم ها به ترامپ امکان می دهد تا شرکت های فعال در خط لولۀ انتقال گاز روسیه را از بازارهای عمومی آمریکا محروم کند.

مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته (سه شنبه) تحریم هایی را علیه آمریکا، ایران و کره شمالی تصویب کرد که هنوز البته به تصویب سنای آمریکا نرسیده است. اتحادیۀ اروپا می گوید که تحریم های یکجانبه آمریکا شرکت های اروپایی نظیر شرکت فرانسوی 'انژی' Engie را هدف مجازات قرار می دهند که در طرح خط لولۀ گاز روسیه به آلمان شرکت دارند.

دولت برلین پیش از این نارضایتی خود را نسبت به مجازات های یکجانبه آمریکا علیه روسیه اعلام کرده و گفته بود که هدف واشینگتن از این تحریم ها پشتیبانی از شرکت های آمریکایی در مقابل شرکت های اروپایی در طرح خط لولۀ انتقال گاز روسیه است.
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۲:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۹ ۱۹:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۱ ۲۲:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۱۳:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۰۷:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۷ ۱۰:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۱۰:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۵ ۰۹:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۱۱:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ۱۷:۲۵
 
 
کلمات کلیدی : فرانسه+آمریکا+تحریم ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.