توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425315
درخواست "طالبان" از همسایگان افغانستان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹
طالبان با اشاره تحولات اخیر افغانستان اعلام کرد که در تشکیلات این گروه افراد خارجی وجود ندارد و علیه هیچ کشوری نیز اقدام نخواهد کرد در عین حال اجازه مداخله در این کشور را نیز به کسی نمی‌دهد.

به گزارش میزان، طالبان در وبسایت رسمی خود با اشاره به تحولات اخیر افغانستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که این گروه به پروژه‌های عام‌المنفعه و ملی همچنین مدارس حمله نمی‌کند و این تبلیغات مقامات دولت کابل است.
 
در این بیانیه آمده است که طالبان بر خلاف ادعاهای مقامات دولت افغانستان، افراد خارجی در این گروه ندارند و نیز به کسی اجازه فعالیت خارج از تشکیلات امارت اسلامی را نیز نمی‌دهد.
 
به گفته طالبان، دیپلماسی این گروه فعال شده و خواستار روابط صلح‌آمیز با همسایگان افغانستان است.
 
بر اساس این بیانیه، طالبان برای افغانستان مستقل تلاش می‌کند همچنین در امور داخلی هیچ کشوری دخالت نمی‌کند و اجازه مداخله در افغانستان را به هیچ کسی نمی‌دهد.
 
طالبان اظهارداشت که دولت کابل از طریق رسانه‌ها علیه آنها تبلیغات منفی انجام می‌دهد در حالی که در فهرست فاسد‌ترین کشورهای جهان قرار دارد.
 
بیانیه می‌افزاید که این گروه بدنبال پایان اشغال است در حالی که برخی منافع خود را در ادامه اشغال و جنگ می‌بینند.
 
الوقت نوشت: چندی قبل نیز طالبان در بیانیه‌ای خطاب به کشورهای منطقه از جمله کشورهای آسیای مرکزی گفته بود که عملیات این گروه محدود به مرزهای جغرافیایی افغانستان بوده و احتمال سرایت آن به کشورهای دیگر تبلیغات دشمن است.
 
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز پیش از این در گزارشی اعلام کرده بود که شیوه جنگی جدید طالبان افغانستان تغییر کرده است و جنگ، فیلم و توئیت از ابزارهای این گروه است.
 
کلمات کلیدی : افغانستان + طالبان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.