توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417611
بادامچیان: نامه روحانی درباره لغو سخنرانی مطهری در شان رئیس‌جمهور نبود
تاریخ انتشار : جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰
نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه متاسفانه رئیس جمهور در رابطه با لغو سخنرانی مطهری نامه ای تند به آیت الله آملی لاریجانی نوشته و موضع‌گیری تقابلی، جناحی و سیاسی کرده است، خاطرنشان کرد: این نامه به هیچ وجه در شان ریاست جمهوری نیست.

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، اسدالله بادامچیان نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به ماجرای لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد حاشیه سازی که در پی این مساله در کشور رخ داده است، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها سفارش کرده اند که موضوعات فرعی را بزرگنمایی نکرده و آنها را بعنوان مسائل اصلی جامعه مطرح نکنید.

وی افزود: آقای مطهری در مشهد می خواستند سخنرانی کنند که دادستان محترم مشهد آن را به مصلحت نداستند و دستور لغو این سخنرانی را صادر کردند. مطهری می‌توانست نظر دادستان را که مدعی العموم است رعایت کرده و سپس با ذکر دلایل منطقی سخنرانی را به موعد دیگری غیر از روز اربعین موکول کند.

نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: متاسفانه مطهری این موضوع را تبدیل به یک مساله سیاسی و جناحی کرده و به تقابل برخاسته است و بجای نامه به ریاست محترم قوه قضائیه که مسئول اصلی قضات و دادستان ها در کشور هستند، به ریاست قوه مجریه نامه ای کاملا سیاسی و جناحی نوشته است.

بادامچیان به نامه اخیر روحانی در ارتباط با لغو سخنرانی مطهری نیز اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور می‌توانست نامه مطهری را به ریاست محترم قوه قضائیه ارجاع داده و موضوع را با آرامش فیصله دهد.

وی با بیان اینکه متاسفانه رئیس جمهور نامه ای تند به آیت الله آملی لاریجانی نوشته و موضع‌گیری تقابلی، جناحی و سیاسی کرده است، خاطرنشان کرد: این نامه به هیچ وجه در شان ریاست جمهوری نیست.

نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: رئیس جمهور این موضوع را بستن دهان ها دانسته است در حالی که آقای مطهری دهانش و قلمش بسته نیست. وی در مجلس بلندگوی مجلس را در اختیار دارد و غیر از آن در مصاحبه ها نیز آنچه را می‌خواهد گفته و می‌گوید.

بادامچیان تصریح کرد: نامه تند ریاست جمهور موجب سخنرانی رئیس محترم قوه قضائیه شد که نوعی تقابل و اعتراض را بهمراه داشت، درحالی که وی برحسب اختیارات قانونی می تواند این مساله را پیگیری کند و دستوری را نیز برای پیگیری این مساله به معاون اول خود صادر کرده است. اگر محرز شود دادستان رعایت قوانین را نکرده، باید جبران کند و از طرفی هم اگر مطهری قانون را پاس نداشته است، رفتارش باید مورد پیگیری قرار گیرد.

وی گفت: درحالی که امروز توجه جامعه به راهپیمایی عظیم اربعین و تاثیرگذاری آن به سیاست های منطقه ای و جهانی معطوف است و مشکلات اقتصادی و حتی مسائل مربوط به برجام با تغییر رئیس جمهور آمریکا دچار مشکلات فراوان شده است و باید ملت و مسئولان وحدت و انسجام خود را حفظ کنند و دربرابر جهان بهترین جلوه اتحاد را داشته باشند، طرح این نوع مسائل چیزی جز ضرر برای کشور نخواهد داشت.

نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: بهترین راه همان است که مسئولان سه قوه طبق قانون اساسی و وظایفشان، همراه یکدیگر تدبیر کنند تا مسائل جناحی، سیاسی و فرعی موجب ایجاد فضای منفی در جامعه نشود.
 
کلمات کلیدی : بادامچیان+روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.