توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490115
فالون: تا بررسی گزینه نظامی علیه کره‌شمالی فاصله زیادی داریم
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹
مایکل فالون، وزیر دفاع انگلیس گفت، هنوز تا در نظر گرفتن گزینه‌های نظامی علیه کره شمالی "فاصله‌ای زیاد" داریم.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایکل فالون، بعد از دیدار با جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا و در یک سخنرانی در اندیشکده‌ای در واشنگتن، در پاسخ به این که آیا کشورهای همپیمان در ناتو از آمریکا در بازدارندگی در برابر برنامه تسلیحاتی کره شمالی حمایت خواهند کرد، گفت: در درجه اول ما هنوز فاصله‌ای طولانی با بررسی گزینه‌های نظامی درباره کره شمالی داریم.

وی با اشاره به تقویت اجرای تحریم‌ها علیه کره شمالی گفت: این تهدید تنها علیه کشور آمریکا نیست و نباید هم انتظار داشت که فقط آمریکا با اتکا به خودش با این تهدید تعامل کند. این یک تهدید علیه جامعه بین المللی است.

این در حالی است که جیمز ماتیس پیش از دیدار با فالون در پنتاگون به خبرنگاران گفت، در حال حاضر اولویت تلاش‌ها برای متوقف کردن برنامه موشکی حکومت کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی متمرکز بر فشارهای اقتصادی و دیپلماتیک است.

ماتیس اظهار کرد، قابلیت‌های پیونگ یانگ در زمینه موشک‌های بالستیک لزوما قرار نیست که ما را به جنگ نزدیکتر کند.

فالون به ماتیس در پنتاگون گفت: خطرات ناشی از کره شمالی در حال فزونی است و اقدام تحریک‌آمیز اخیر کره شمالی لزوم تحمیل کردن هزینه‌ای بالاتر به این حکومت خودسر را نمایان می‌سازد و این مشکلی نیست که تنها برای آمریکا باشد بلکه مشکلی برای همه است.

در همین حال فالون اظهار کرد که از هر گونه آتش‌بس برای جنگ داخلی سوریه استقبال می‌کند اما خواهان مشاهده نتایج عملی در میدان است.

فالون خاطر نشان کرد: در تاریخچه اخیر جنگ داخلی سوریه چندین آتش‌بس وجود داشته و البته این خوب خواهد بود که یک روز آتش‌بسی در سوریه داشته باشیم.

وی مدعی شد: "هیچ یک از آتش‌بس‌های اعلام شده در نهایت آتش‌بس نبودند و به شکلی مداوم نقض شدند و این آتش‌بس‌ها از سوی حکومت سوریه و در حقیقت با فعالیت‌های روسیه نقض شدند. بنا بر این ما از هر گونه آتش‌بسی استقبال می‌کنیم اما باید نتایجش را در میدان جنگ ببینیم."
 
کلمات کلیدی : انگلیس + آمریکا + کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.