توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419718
شبیه سازی حمله به سئول در رزمایش گسترده کره شمالی
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۱
رهبر کره شمالی در پی اعلام تحریم‌های جدید از سوی سئول و توکیو، رزمایش گسترده‌ای را که در آن حمله به پایتخت کره جنوبی شبیه سازی شده بود، برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این مانور نظامی شامل یگان‌های مسلح به تسلیحات سنگینی بود که پنج منطقه مرزی را در اقدامی شبیه سازی شده مورد هدف قرار دادند. همچنین در این رزمایش یگان‌های واکنش سریع در مقابل سئول و سایر شهرها مورد آزمایش قرار گرفت.

این مانور روز گذشته پنجشنبه تنها چند ساعت پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای اعمال تحریم‌های جدید شدیدتر علیه پیونگ یانگ برگزار شد. بر اساس قطعنامه جدید سازمان ملل که پس از پنجمین آزمایش هسته‌ای کره شمالی در ماه سپتامبر و به سرکردگی آمریکا اتخاذ شد، صادرات سالیانه ذغال سنگ کره شمالی مورد تحریم قرار گرفت؛ صادراتی که مهمترین منبع درآمد خارجی این کشور است.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی همزمان با آغاز این رزمایش هشدار داده است اگر یک جنگ آغاز شود چنین حملات مرگباری علیه نیروهای کره جنوبی صورت خواهد گرفت؛ حملاتی که به صورت کامل اقدامات متقابلانه آنها را خنثی خواهد کرد و این کشور را به صورت کامل پاکسازی می‌کند.

این رهبر جوان در ادامه اظهاراتش عنوان کرد: هیچ کس و هیچ چیز در این حمله زنده نخواهند ماند.

کره جنوبی جمعه گذشته تحریم‌های یک جانبه‌ای را علیه پیونگ یانگ اعلام و اعمال کرد و در این اقدام ده‌ها تن و شرکت‌های دیگر را که به هر نحوی احتمال همکاری آنها با برنامه هسته‌ای کره شمالی وجود دارد، تحت محدودیت‌هایی قرار داد.

سئول همچنین یک شرکت چینی را که مظنون به حمایت از برنامه هسته‌ای کره شمالی است در لیست تحریم‌های خود قرار داد. ژاپن نیز در اقدامی مشابه تحریم‌های یکجانبه خود علیه پیونگ یانگ را تشدید کرد و محدودیت‌ها را در بنادر و کشتی‌هایی که به کره شمالی سفر می‌کنند، افزایش داد.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی+کره جنوبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.