توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 373511
هشدار ترزامی‌ در پی‌ افزایش‌ تهدید هسته‌ای
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۱
نمایندگان پارلمان انگلیس امشب درباره به‌روز کردن پروژه بازدارندگی هسته‌ای این کشور که ۴۰ میلیارد پوند هزینه خواهد داشت، تصمیم گیری می‌کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه ایندیپندنت، قرار است ترزا می در جلسه پارلمان درباره افزایش تهدیدات ناشی از سلاح‌های هسته‌ای در اطراف انگلیس سخنانی ایراد کند.

در متن سخنان نخست‌وزیر انگلیس که منتشر شده آمده است: ما نمی توانیم درباره امنیت کشورمان مصالحه کنیم. ما نباید دربرابر مسوولیتی که برعهده داریم، شانه خالی کنیم. شانه به شانه یکدیگر برای حفظ ایمنی مردمان کشومان تلاش می‌کنیم.

می در ادامه این بیانیه با هشدار به جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر که یکی مخالفان جدی وجود تسلیحات هسته‌ای است، آورده است: نه تنها تهدید هسته‌ای از بین نرفته است بلکه افزایش یافته است.

جرمی کوربین طرح نوسازی پروژه بازدارندگی هسته‌ای انگلیس را مغایر با پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای می داند.

طرح نوسازی پروژه بازدارندگی هسته‌ای انگلیس قرار است امشب در مجلس عوام به بحث گذاشته شود، کوربین مخالفت جدی خود را با این طرح اعلام کرده است.

هم چنین "حزب ملی اسکاتلند" یکی از مخالفان اصلی این طرح است و قرار است علیه به روز کردن این پروژه رای دهد.

با این حال دولت محافظه کار انگلیس تصمیم دارد تا بازدارنده هسته‌ای انگلیس را که شامل چهار زیردریایی مجهز به موشک‌های تریدنت است، حفظ کند
 
کلمات کلیدی : انگلیس+ترزا می
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.