توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481313
وزیر ارتباطات خبر داد؛
رجیستری موبایل باز هم به تاخیر افتاد/ اجرای طرح پایان تابستان
بخش دانش و فناوری الف،20 خرداد96
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اجرای عملیاتی طرح رجیستری موبایل که قرار بود تیرماه انجام شود به پایان تابستان موکول شده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۶
به گزارش خانه ملت، محمود واعظی گفت: پیمانکار اجرای طرح رجیستری دو ماه برای عملیاتی کردن آن فرصت خواسته، لذا این طرح تا پایان تابستان عملیاتی می شود.

وی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر رجیستری تلفن های همراه از اول تیر ماه سال جاری گفت:اقدامات برای اجرای طرح شناسه دار کردن گوشی های تلفن همراه در حال پیشرفت است و پیمانکار داخلی برای اجرای این طرح انتخاب شده، البته پیمانکار فرصت بیشتری برای عملیاتی کردن اجرای طرح خواسته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود:رجیستری تلفن همراه برای اینکه تمام مردم دچار مشکل شوند، کار پیچیده ای است، لذا مقرر شده بود که اواخر تیرماه اجرایی شود، اما پیمانکار دو ماه فرصت خواسته تا این کار اجرایی شود، که تا پایان تابستان طرح رجیستری تلفن همراه عملیاتی می شود.

وی در مورد حجم خوری بسته های اینترنتی با تاکید براینکه این موضوع صحت ندارد نیز گفت: مردم تا ماه های قبل متن یا عکس دانلود می کردند، اما در حال حاضر ویدئوهای مختلف دانلود می کنند، که حجم هر ویدئوی سه دقیقه ای هزار برابر یک عکس است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد:سامانه ای توسط سازمان تنظیم مقررات رادیویی راه اندازی شده است، تا هر شخصی در هر زمانی بتواند با مراجعه به این سامانه از میزان مصرف اینترنت و نوع دانلود خود مطلع شود.

پیش از این مهر به نقل از سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا از عملیاتی شدن طرح ثبت و شناسه دار کردن گوشی های موبایل از اول تیرماه خبر داده بود. با اجرای این طرح، گوشی هایی که از مبادی غیرقانونی وارد کشور شوند در شبکه اپراتورهای موبایل، امکان استفاده نخواهند داشت و شناخته نمی شوند.

 
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ رجیستری موبایل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.