نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 319495
فرودگاه کابل این بار عاشقانه نفس کشید+ عکس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۸
در حالی که این روزها اخبار افزایش ناامنی در افغانستان فضای رسانه‌ای داخل و خارج این کشور را پر کرده است اما هنوز زندگی در رگ‌های افغانستان جریان دارد و شاید برای نخستین بار خواستگاری از دختری سبب شد فرودگاه کابل عاشقانه نفس بکشد.

به گزارش تسنیم، شنیدن و دیدن یا خواندن فرودگاه کابل! فرودگاه بین المللی کابل! در رسانه‌ها، در نگاه نخست تداعی‌ کننده احتمال یک ناامنی است.

تیترهایی مانند حمله به فرودگاه کابل، انفجار در ورودی فرودگاه بین المللی کابل و...، اما این بار متفاوت است. نام فرودگاه بین المللی کابل با «عشق» پیوند خورده است و برای نخستین بار خواستگاری از دختری سبب شد این «میدان هوایی» در کابل عاشقانه نفس بکشد.

تصویر زیر در شبکه‌های اجتماعی افغانستان منتشر شده است. اولین خواستگاری علنی در فرودگاه بین المللی کابل (فرودگاه حامد کرزی).
 
کلمات کلیدی : خواستگاری، افغانستان
 
مرتضی
۱۳۹۴-۱۰-۰۲ ۱۷:۲۰:۵۱
خیلی خوشحال شدم که این خبر شادکننده را شنیدم . امیدوارم همیشه این خبرا را از این کشور بشنویم. به امید شادی همه انسانها در هر جای زمین (3409999) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۲ ۲۰:۵۴:۱۱
وای وای وای این یارو تازه خواستگاری کرده بعد دستشو تو دستش گرفته و بوسیده! (3410337) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۲ ۲۱:۱۴:۰۷
امنيت افغانستان بهترين خبر براي ماست ،
همانطور كه عراق از نظر ديني براي ما مهم است ،
افغانستان هم از نظر وطني اهميت بسياري دارد ، يقينا"‌ عراق و افغانستاني امن و دوست ، ثمرات بسياري براي ما دارد . (3410359) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۲ ۲۱:۳۳:۵۳
از این مدلهای لوس بازی خارجی هاست که معلومه از برنامه های ماهواره ای یاد گرفتند در حالی که طرف میتوانست با ادب و احترام و رعایت رسوم ملی و مذهبی و محلی خودشان و مثل بچه آدم بره خواستگاری نه این مدلی اووه مای گاااد (3410389) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۳ ۰۸:۳۷:۱۸
وقتی افراد بجای دیدن مراسم سنتی خود و شنیدن موسیقی سنتی خود دائم در معرض تماشای مراسم غربی از خواستگاری تا ولنتاین و هالووین و ... و انواع رقص و موسیقی غربی و غذاها و ... قرار میگیرند باید همین انتظار را هم داشت.

در کوتاه زمانی موسیقی های محلی و رقص های محلی و غذاهای سنتی و رسوم سنتی و ... به فراموشی سپرده میشود و چیزهایی جایگزین میگردند که موجب آه و افسوس مخالفین با موسیقی و رقص و سنت های جامعه کهن بوده اند. البته نه آنکه هرچه سنتی است خوب است اما به یکباره تمامی داشته ها را از دست دادن و مسحور فرهنگ بیگانه شدن عیب است. (3410933) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.