توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494699
واکنش وزارت خارجه ایران به تداوم اقدامات رژیم صهیونیستی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۸
سخنگوی وزارت خارجه گفت: فلسطین مظلوم همچنان مساله اول جهان اسلام است و رژیم صهیونیستی به عنوان مظهر، منبع و منشاء اصلی تروریسم دولتی و وحشت پراکنی در منطقه عمل می نماید.

به گزارش خبرآنلاین، «بهرام قاسمی» سخنگو رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه کشورمان تداوم اقدامات تجاوزکارانه و سرکوب وحشیانه مردم مظلوم فلسطین در قدس اشغالی را که به بهانه ممانعت از ورود نمازگزاران فلسطینی به مسجدالاقصی برای ادای فریضه نماز آغاز شده را به شدت محکوم و افکارعمومی، رسانه ها و همه آزاداندیشان و ملت ها و دولت های جهان را به حمایت از ملت مظلوم فلسطین و مقابله با تجاوزات و اقدامات ضدانسانی ِصهیونیست های غاصب دعوت کرد.

قاسمی با ابدی خواندن تعلق قدس شریف و مسجدالاقصی به عنوان قبله اول مسلمین به همه مسلمان جهان و ملت فلسطین بعنوان صاحبان اصلی این سرزمین، افزود: استمرارسرکوب گسترده مردم فلسطین از سوی صهیونیست های غاصب و جنایات، تجاوزگری ها و نقض حقوق اولیه فلسطینیان، بخصوص تحدید آزادی های مذهبی و تضییع حقوق مسلمانان فلسطینی در دسترسی به اماکن مقدس در قدس شریف نشان می دهد که فلسطین مظلوم همچنان مساله اول جهان اسلام است و رژیم صهیونیستی به عنوان مظهر، منبع و منشاء اصلی تروریسم دولتی و وحشت پراکنی در منطقه عمل می نماید.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با انتقاد از سکوت و بی عملی برخی کشورهای منطقه که داعیه اسلام مداری و محوریت جهان اسلام را دارند، اظهار داشت: از مجامع بین المللی بخصوص سازمان ملل متحد می خواهیم به فوریت به بررسی تحولات تاسف بار در سرزمین های اشغالی پرداخته و با قاطعیت در برابر سرکوبگری و سیاست های تبعیض نژادی و تبعیض مذهبی رژیم صهیونیستی بایستند. همچنین از مجامع بین المللی و نهادهای حقوق بشری از جمله شورای حقوق بشر سازمان ملل و سازمان علمی و فرهنگی و آموزشی ملل متحد (یونسکو) می خواهیم تا با عمل به وظایف خود به مقابله و محکومیت جدی و قاطع ِسیاست های ضدانسانی، ضدفرهنگی و مخالف قواعد و مقررات حقوق بشری رژیم صهیونیستی پایان دهند.
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۰۹:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۹ ۱۳:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۰:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۰۸:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۴:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۰:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۰:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۰۷:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۱۶:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۱۵:۳۷
 
 
کلمات کلیدی : رژیم صهیونیستی + مسجدالاقصی + اسرائیل + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.