نظر منتشر شده
۵۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464494
سخنی با برادران اصلاح طلب
محمد حسن حائری شیرازی، ۱ اردیبهشت ۹۶
تاریخ انتشار : جمعه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۸
اعلان نظر شورای نگهبان در مورد کاندیدا های حایز شرایط وعدم احراز شرایط محمود احمدی نژاد موجب موجی از فعالیتهای تخریبی علیه این شورا گردید ازیک سو طرفداران این نامزدواز سوی دیگر اصلاح طلبان که مدعی هستند پیش از اینها که هشدار داده بودند راجع به عدم صلاحیت احمدی نژاد با چوب بی بصیرتی نواخته شده اند وعدم احراز شرایط فعلی نشان از بی بصیرتی خود حضرات است اما نکاتی را به طیف انقلابی اصلاح طلب بایست یاداور شد

الف)اینکه اعضای محترم شورای نگهبان ومقام منصوب کننده این شوری  دلخوری هایی که طبقات فرو دست جامعه که علاقه مند به کاندید احراز صلاحیت نشده هستند را به جان میخرند  شایسته دست مریزاد است نه شماتت

ب) نهال نوپای مردم سالاری اگر با تکیه گاه محکمی چون ولایت فقیه حفظ وحراست نشود یک روز با رفتار تحکم امیز وقلدر ماب میرحسین موسوی که خواهان ابطال بی دلیل انتخابات میشد تهدید میشود وروز دیگر با قابلیت های یک فرد جسور وکاریزماتیک چون احمدی نژاد در کشور های در حال توسعه کم نیستند افراد اینچنینی که با قدرت سخنوری ورفتار مردم فریب وجلب ارا عوام فاتحه مردم سالاری راخوانده اند نمونه ان همین کشور ترکیه یا ونزوئلا

ج) از اصلاح طلبان بعضی باژست روشنفکری خواستار تایید صلاحیت احمدی نژاد بودند واینکه مردم با رای منفی اورا رد صلاحیت کنند!! حال انکه عقل سلیم چنین ریسکی را رد میکند ایا اگر تایید میشد ورای می اورد همین اقایان شورای نگهبان را به چالش نمیکشیدند که چرا تایید صلاحیتش کردید مگر یکی از دلایل اقای میرحسین موسوی بر ابطال انتخابات ۸۸ همین مخدوش بودن انتخابات بواسطه تایید صلاحیت احمدی نژاد نبود!!

د) در مجموعه جناح اصلاح طلب خیر اندیشانی هستند که با توجه به مقبولیت شان در این جناح میتوانند سیل نیش وکنایه به شورای نگهبان را به فضای همدلی و تشکر وتقدیر   از این رفتار بجا تبدیل کنند اگر اقایان میراث امام راحل را قبول دارند در حفظ جایگاه این شوری بایست بکوشند اگر چه قبلا وبعدا انتقاداتی به عملکردها باشد
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۲۲:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۱۱:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۷ ۰۷:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۷ ۱۱:۳۹
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۶ ۱۳:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۶ ۰۸:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۷ ۱۱:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۴ ۱۱:۴۹
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۴ ۱۱:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۴ ۱۰:۳۴
 
 
کلمات کلیدی : احمدی نژاد، رد صلاحیت، انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات ۹۶،نهی رهبر انقلاب
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۳:۲۵:۱۴
همه ثبت نام کنندگان باید در معرض رای مردم قرار گیرند. (4273324) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۲۲:۴۵
قبول دارم ولى شرايط ثبت نام بايد كمى سخت تر شود مثلا تحصيلات و شرط سنى بالاتر گنجانده شود. هزينه اى هم براى ثبت نام اخذ شود (4273552) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۴۵:۱۱
آیا سران فتنه 88 و عوامل میدانی آنها، به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اهانت نکردند؟ وجود مبارک حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا له الفداء را انکار نکردند؟ روز قدس به نفع اسرائیل شعار ندادند؟ روز 31 آبان به حمایت از آمریکا عربده نکشیدند؟ به ساحت ملکوتی امام راحل(ره) اهانت نکردند؟ و تصویر مبارک ایشان را پاره پاره و لگدمال نکردند؟ آشکارا از فرمول دیکته شده مثلث آمریکا، اسرائیل و انگلیس برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران پیروی نکردند؟ آیا با منافقین، بهایی ها، سلطنت طلب ها، گروهک های کومله، دموکرات، پژاک، عبدالمالک ریگی دست به ائتلاف آشکار و بی پرده نزدند؟! فلان خانم چادری را به جرم این که چادر بر سر دارد و حامی اسلام و انقلاب است، با اسلحه سرد و گرم مورد حمله قرار ندادند و پیکرش را با قمه و قداره و در حالی که شعار مرگ بر ... سر داده بودند، از هم ندریدند؟ فریاد مرگ بر بسیجی! سر ندادند؟ مسجد را به آتش نکشیدند؟ فلان بسیجی موتورسوار را با قمه تکه پاره نکردند؟ فلان مرد دارای محاسن را وادار به سردادن شعار مرگ بر ... نکردند؟ و هنگامی که از این شعار خودداری کرد، آیا او را در مقابل چشمان نگران و اشکبار همسر و فرزند خردسالش به قتل نرساندند؟ آیا نتانیاهو با افتخار! و آشکارا از فتنه گران به عنوان «بزرگترین سرمایه اسرائیل در ایران» یاد نکرد؟ آیا اوباما، حمایت مالی و سیاسی از آشوبگران را یک هدف استراتژیک برای مقابله با ایران اسلامی معرفی نکرد؟ جرج بوش آنها را پیاده نظام آمریکا در ایران معرفی نمی کرد؟ آیا تمامی دشمنان اسلام و انقلاب و امام و ایران در حمایت آشکار از سران فتنه به میدان نیآمدند؟ و... و...
اکنون سؤال این است و پرسش بسیار ساده ای نیز هست که پاسخ آن کمترین نیازی به ذهن های پیچیده ندارد. آیا دو سردار شهید ما - نستجیربالله و با پوزش از روح بلند و ملکوتی آنها- دشمنان امام حسین(ع) و امام زمان(عج) بودند؟! از اهانت به حضرت امام(ره) و پاره کردن و لگدمال کردن تصویر مبارک ایشان خشنود می شدند؟! از منافقین و بهایی ها و سلطنت طلب ها و پژاک و کومله و سایر اراذل و اوباش حمایت می کردند؟! به نفع اسرائیل و آمریکا شعار می دادند؟! مسجد آتش می زدند، به همراهی و پیروی از آمریکا و اسرائیل و انگلیس افتخار می کردند؟! و... (4273625) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۰۷:۳۸
اگر احمدی نژاد به واسطه ی تخلفات گسترده و نداشتن صلاحیت اخلاقی(دروغگوی متجاهر) از سوی شورای نگهبات رد صلاحیت شده, جای تقدیر و تشکر از شورای نگهبان دارد اما باید زودتر به تخلفات وی رسیدگی می شد تا عدم صلاحیت وی به شکل روشن اعلام می شد... (4273733) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۱:۴۴:۲۰
فقط باید به تخلفات احمدی نژاد رسیدگی بشه؟
از نظر شما فساد فقط مخصوص جریان سیاسی رقیب است و بس؟؟؟
با این دیدگاه همان بهتر که اصلا با فساد مبارزه نشود (4274731) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۱:۰۶:۲۵
نویسنده این مقاله، محمدحسن حائری‌شیرازی ، فرزند آیت الله حائری شیرازی، مردم را به بخش فرودست ( که حتما توی سرشان زدن مجاز است!) و اصلاح طلب ( که حتما همیشه و در هر حال دنبال شر میگردند ) تقسیم میکند و هر چه دلش میخواهد میگوید. وصله حذف دکتر احمدی نژاد را به ریش اصلاح طلبان نبندید! و در ادامه القا نکنید که اصلاح طلبان نسبت به طبقه ضعیف، بی تفاوت هستند. این شما هستید که طبقه ضعیف را فرودست مینامید، نه اصلاح طلبان !!! (4274615) (alef-3)
 
محمدرضا
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۹:۱۸:۵۶
یعنی واقعا انتظار دارید همه این هایی که ثبت نام کردند و بعضا حتی در ثبت نامشان هم موجبات خنده و تمسخر نظام را فراهم کردند در معرض رای مردم قرار گیرند؟ (4275497) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۳:۱۷:۰۱
پس شما هم فرزندانت رو در معرض تمام خلافها و فسادها و خطرات قرار بده و بزار خودشون تصمیم بگیرن. (4276064) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۳:۱۹:۴۱
مگه سرنوشت کشور بازیه که به مسابقه بذاریمش؟ (4277886) (alef-3)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۳:۲۷:۰۰
طیف انقلابی اصلاح طلب خخخخخ جوک سال (4273333) (alef-3)
 
صادقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۸:۳۲:۱۳
در کشور ما اگر مو به مو طبق قانون عمل می شد، تقریبا همه مشکلات و تنش ها بر طرف می شد. منتها و با کمال تاسف چیزی به اسم «مصلحت نیست و یا مصلحت اندیشی» گاهی اوقات جای قانون را می گیرد. و لذا مبانی مردم سالاری دینی و یا به عبارتی مفهوم دموکراسی اساسا به چالش کشیده می شود.

ضمن احترام به تصمیمات همه مسئولین عالی کشور. (4274316) (alef-13)
 
Seychelles
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۳:۳۱:۰۱
از اصلاح طلبها بترسید..مدام در حال شبهه افکنی در مورد ارکان نظام هستند به هر طریق ممکن..اگر احمدی نژاد تایید صلاحیت هم میشد اینا برای سمپاشی علیه شورای نگهبان سراغ پلنهای بعدیشون میرفتن..برید سخنان آقای عرب سرخی را بخوانید که دیروز فرمودن..مثل آب خوردن روز را شب جلوه میدهند وبرعکس..برید سخنان محمد رضا جلایی پور را درباره مناظرات زنده و اینکه چه کسی مخالف مناظرات بوده را بخوانید.از حجم وقاحت و دورویی انسان شوکه میشه.پناه به خدا میبریم.اینا اگر قدرت مطلقه در کشور داشتند چه کارهایی که علیه مخالفان خود نمیکردند.خدا سایه رهبری را بر سر ما مردم نگهداره وگرنه خدا میدونه چه دیکتاتوری وحشتناکی بوسیله همین مدعیان دموکراسی در کشور راه می افتاد. (4273349) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۱۰:۳۲
دقیقا . افرین. اگر احمدی نژاد تایید می شد ، به شورای نگهبان حمله می کردند ، حالا که رد شده ، ژست دور اندیشی گرفته اند که دیدید ، سطل اشغال اتش زدن ما در سال ۸۸ ، بی دلیل نبوده و حق با ماست!!! (4273503) (alef-13)
 
خداوکیلی سری قبل به روحانی رای دادم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۳:۳۲:۵۹
اگر محمود تائید میشد ؛ بالای 20 میلون رای داشت و البته رئیس جمهور . (4273357) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۳۵:۲۵
همان واحدی که به کار بردی!
میییییییلون! (4273845) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۳:۳۳:۲۳
کاملا با متن مخالفم (4273360) (alef-3)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۳:۳۵:۱۰
نصف اوقاتی که اصلاح طلبها برای طراحی وفکر وبرنامه ریزی برای تخریب رقبا و نهادها وشخصیتهای نظام میکنن اگر برای سازندگی ورفع مشکلات مردم و تحبیب قلوب میان مردم میکردن الان ایران گلستان بود.حیف وصد حیف (4273373) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۶:۲۶:۰۷
بر اساس چه سند و مدرکی این حرف رو می زنی؟ جز این است که بر اساس هوا و هوس خودته؟ اصلاح طلبها که فرد اصلی شون ممنوع التصویره و هیچ رسانه ای نداره و این همه محدودیت براشون وجود داره. چی میگی عزیز برادر؟ (4274004) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۶:۴۲:۵۹
رسانه ندارن،؟!! امروز همه شبکه ها از بهایی و وهابی و سلطنت طلب و بی بی سی و.. ، تریبون اصلاح طلبان شده اند. (4274048) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۸:۰۷:۴۳
قبل از ممنوع التصویری چه گلی زدن (4275373) (alef-3)
 
جلال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۹:۱۴:۲۰
اینکه یک زمانی همه اصولگرایان پشت ایشان ایستادند در حالی که منتقدین مستند و جدی موافق ایشان نبودند،اکنون طرفداران ایشان بعد از هشت سال زینبار براحتی از ایشان برائت میجویند قابل قبول نیست شما که قدرت پیش بینی و استدلال ندارید اکنون باید از خودتان برائت بجویید (4275488) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۳:۴۸:۳۲
قبول كنيد در مورد احمدى نژاد اشتباهات بزرگى انجام شد وطرفداريهاى از او شد كه اصلاً لياقتش را نداشت (4273418) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۳:۴۸:۵۸
شورای نگهبان به صورت کاملا سلیقه ای عمل میکنه . مثلا غرضی از 4 سال پیش چی کار کرده که رد صلاحیت شده ؟ (4273421) (alef-13)
 
Abed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۲۴:۵۶
کاملا در مناظره های انتخابات قبل نشان داد، صلاحیت نداره
امکانات تبلیغاتی که در اختیار داده میشود، برای خودنمایی و ابراز وجود نیست. (4273800) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۵۳:۱۷
کهولت سن مربوط به گذر زمان است نه عملکرد (4273905) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۵۴:۴۶
چیزی رو که نمیدونی نگو. غرضی شرط سنی رو از دست داده (4273909) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۰:۳۱:۳۰
شرط سنی ؟ اگر شرط سنی هست پس چرا از اول نمیگویند تا طرف ثبت نام نکند . (4274548) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۰:۴۷:۰۸
مگر در قانون اساسی شرط سنی داریم؟ (4274584) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۲:۰۶:۱۵
پس خودتم به حرف خودت عمل کن. چیزی رو که نمیدونی نگو. شرط سنی برای ریاست جمهوری وجود نداره (4274790) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۶:۰۲:۳۶
سنش بالا رفته و قانون هست در این مورد (4273938) (alef-13)
 
واقع بین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۰:۳۱:۳۱
اگر در سال 92 رئیس جمهور شده بود و امسال مجدداً کاندید میشد باز هم به بهانه ی کهولت سن رد می شد. من که بعید می دونم شمار رو نمی دونم. (4274549) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۳:۵۵:۱۷
مشکل اصلی در بحث صلاحیتها اینه که بیشتر معیارهای تایید صلاحیت مبهم و سلیقه ای هستن مثل بحث مدیر و مدبر بودن که نمیشه با معیارهای دقیق و مشخص و سند و مدرک اونها رو تایید یا رد کرد.
مشکل دوم اینه که شورای نگهبان دربرابر عملکردش به اندازه پاسخگو نیست. شورای نگهبان هم مانند دولت و مجلس و قوه قضاییه باید دربرابر هرتصمیمی که میگیره پاسخگو باشه و اشتباهاتش رو برعهده بگیره.
مشکل سوم اینه شورای نگهبان که وظیفه تفسیر قانون اساسی رو بر عهده داره همیشه تلاش میکنه قانون رو جوری تفسیر کنه که به نفع شورای نگهبان باشه.
مثلا اینکه تصویب کردن که بعد از مهلت 10 روزه مشخص شده در قانون اساسی میتونن قوانین رو از نظر تطبیق با شرع رد کنن کنار گذاشتن یک اصل در قانون اساسی به نفع یک اصل دیگه است که به نفع شورای نگهبانه. همینطور این تصمیم اصل وجود مجمع تشخصی مصلحت رو که میتونه مواردی که شورای نگهبان خلاف شرع یا قانون اساسی شناخته رو تایید بکنه رو زیر سئول میبره. (4273447) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۳:۵۶:۰۲
هنوزم ميگم حق با اصلاح طلبان است. به همين دليل هم به كانديداى انها راى ميدهم. عاقلانه است كه انكس را كه باهوش تر است انتخاب كنيم نه اینکه افرادی که با تاخير دوازده سيزده ساله به اشتباهش پى برده اند. انهم بعد از اينهمه خسارت كه به كشور وارد شد (4273451) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۱:۰۰:۱۵
در مورد رد صلاحیت هاشمی را هم همین حرف را می زدی آقای باهوش یا نه ؟ (4274609) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۰۰:۵۵
در مورد بند دال مقاله :
به نظرم اصولگرایان اینقدر از احمدی نژاد حمایت کرده اند که بند دال رو دچار اشکال میکنه یعنی قابل هضم نیست و بند دال برای بنده تعجب اور بود (4273467) (alef-13)
 
امیر حسین سلطان/تهران
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۰۴:۵۷
8 سال 1384 الی 1392 را چه کسانی پاسخگو هستند؟ مسائل به مرانب فراتر لز همسویی و یا عنادورزی با اصلاح طلبان است.جناب حائری لطفا پاسخ دهید. و من الله التوفیق. (4273479) (alef-13)
 
سلیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۲۰:۲۸
کاش در دوره قبل بعضی از اعضای شورای نگهبان خویشتنداری می کردند و به نفع یکی سخن نمی راندند. (4273540) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۰۰:۵۵
برخی اصلاح طلبها واقعا دست همه دیکتاتورهای عالم رو ازپشت بستن.اول میگن اگه احمدی نژاد بخواد بیاد حاضریم خون بدهیم.این سخن رو جناب اقای خرازی فرمودند وکاملا مستند است.دوم اقای عثمانی نماینده اصلاح طلب بوکان تهدید کردند درصورت تایید احمدی نژاد استعفا میدن.
بعد که کار تموم میشه و ایشون تایید نمیشه میگن ما میخواستیم تایید بشه.
اخه شماها چرا اینجوری هستید زمان هاشمی هم تا قبل از اینکه سال۸۴انتخابات به دور دوم بره هاشمی رو مظهر استبداد میدونستند فردا که نتایج اعلام شد ایشون مظهر ازادی بیان و ازادی خواهی بودند. رفرنس این مطلب در سرمقاله روزنامه شرق روز یکشنبه ۲۹خرداد۸۴ قابل دیدن هست. سران اصلاحات به طرفدارنشون هم دروغ میگن.اونا فقط رو موج سوار میشن تا به قدرت برسند!
اگه دکتر احمدی نژاد وارد انتخابات شده بود شک نکنید ایشون در دور اول روحانی رو شکست میداد و خیلی از مسایل این چند سال برای مردم شفاف میشد (4273702) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۸:۱۹:۳۰
به افراد اشاره نکن .اصلاحات خواسته قلبی هر انسان شریفی است.اصلاح بهتر از افساد است این را بچه هم می فهمد. (4274274) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۰:۴۸:۵۱
نظر اصلاخ طلب ها فقط از دهان محمد خاتمی خارج می شه. گیریم که خرازی و عثمانی چیزی گفته باشن. این نظر شخصی آنهاست (4274587) (alef-3)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۰۶:۲۰
لطفاً به این صفات و تعبیراتی که نویسنده محترم بکار برده دقت بفرمایید ببینید مغرضانه نوشته است یا خیر:


""رفتار تحکم امیز وقلدر ماب میرحسین موسوی""


""قابلیت های یک فرد جسور وکاریزماتیک چون احمدی نژاد"" (4273728) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۰۷:۳۸
اصلاح طلبان دیشب خوب خوابیدن با خیال راحت چون تنها فردی که می توانست بدون دغدغه آنها را شکست دهد دکتر محمود و محبوب مردم دکتر احمدی نژاد بود.
حالا باسیاست بازی می خواهند ادا در بیاورند. (4273732) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۰:۲۵:۱۵
محبوب مردم رو خوب اومدی! محبوب ما مقام معظم رهبری و دکتر روحانی هستند. (4274531) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۱۵:۱۳
دستشون درد نکنه ریشه فتنه جدید خشکید (4273764) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۵۰:۰۳
با عرض سلام و خسته نباشید
اصولگرایان حدود ۸ سال با جان و دل از احمدی نژاد حمایت کردند و جلو اقدامات مخرب وی را نگرفتند, او ضربات جبران ناپذیری به مردم و کشور وارد کرد, ارزش پول ملی را به یک چهارم کاهش داد, با سخنان بی هوده, بقیه ی کشورها را بر علیه ما متحد کرد, مجلس باید او را خلع می کرد, الان هم به جای اینکه به جرمش رسیدگی شود, جرات می کند و کاندیدا می شود, باید هر چه زودتر محاکمه شود, چون او یک مجرم است (4273892) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۱:۱۴:۳۰
به نظر شما الان از دوره احمدی نژاد بهتر ه؟ (4274627) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۱:۳۳:۴۹
خداروشکر که احمدی نژاد رد صلاحیت شد. در انتخابات احتمال هر چیزی هست. (4274696) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۱:۳۸:۳۲
انصافا همین طور است باید از شورای نگهبان تشکر کرد کار خوب باید گفت (4274716) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۱:۴۰:۰۵
عملکرد سلیقه ای اعضای شورای نگهبان، اظهار نظرهایی که جناحی بودن آنها آشکار است توسط اعضای شورا، عدم ارائه دلیل محکم برای تصمیمات شورا، تفسیر به رأی نمودن قوانین، عدم پیروی از یک خط مشی روشن و شفاف، عدم تبعیت از یک سیاست ثابت و دائمی، حمایتها غلنی اعضای شورا از برخی کاندیداها و ... موجب نارضایتی مردم از این شوراست. (4274723) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۸:۰۷:۱۳
پاينده باد ايران!زنده باد روحاني! (4275370) (alef-3)
 
علی کریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۸:۴۵:۴۹
آقای محمد حسن حائری شیرازی

بر اساس اظهارات شما آقای احمدی نژاد با قدرت سخنوری خود نه تنها مردم را فریب و آرا عوام را به سوی خود جلب کرد بلکه بسیاری از نخبگان سیاسی ، مذهبی و نظامی را نیز فریب داد و حمایت تمام عیار آنها را در دو دوره به سوی خود جلب کرد. لذا شورای محترم نگهبان یا باید از تایید صلاحیت ایشان در دو دوره انتخابات ریاست جمهوری عذر خواهی کند و یا دلایل عدم تایید صلاحیت ایشان را در این دوره به افکار عمومی توضیح دهد. (4275447) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۴:۰۶:۳۸
نظرم به نظر رییسجمهور نزدیک است (4276176) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۲۱:۰۷:۴۱
عجب حکایتیه ۲۴ میلیون رای کجا (با همه اما واگر و حواشیش).خوشحالی خرسندی چپ,راست,میانه,توده های مردم و....بابت رد صلاحیت. واقعا زندگی چه بازی های که نداره. از عرش (...........) تا فرش چه کوتاهست.محبوب راستها اصول گرا بودن تا منفور چپ و راست. (4279606) (alef-3)
 
حاجی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۰۷:۵۹:۰۰
چه عجب
اندک مقبولیتی برای اصلاح طلبان قائل شده اند (4280213) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.