نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496499
دولت یارانه‌ای بابت بنزین نمی‌پردازد/ منتفی‌شدن برنامه ساخت پمپ‌بنزین توسط خارجی‌ها
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۵
رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت گفت:« علت افزایش مصرف بنزین،افزایش تولید خودرو و واردات است.»

بیژن حاج محمدرضا رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت در گفت و گو با خبرآنلاین گفت:« در حال حاضر قیمت بنزین تولید داخل تقریبا با قیمت فوب خلیج فارس برابر است؛ به طوری که در امارات متحده عربی هم هر لیتر بنزین به قیمت یک درهم که حدود هزار تومان است به فروش می رسد.»

او افزود:« قیمت بنزین داخلی با فوب خلیج فارس ۲ سال است که برابر شده است.» 

حاج محمدرضا با اشاره به افزایش مصرف قیمت بنزین در کشور گفت:«در پیک مصرف حتی تراکمی در جایگاه وجود ندارد و هر ساعتی از شبانه روز می توان به سهولت سوخت کرد؛ آماری که شرکت ملی نفت برای افزایش مصرف بنزین در کشور اعلام می کند،به دلیل افزایش تولید داخل خودرو و افزایش  واردات خودرو در این سال هاست.»

او عنوان کرد:« در حال حاضر دولت هیچ یارانه ای بابت فروش بنزین به قیمت هزارتومان نمی پردازد؛ زمانی که قیمت بنزین حدود ۴۰۰ تومان بود،دولت یارانه می داد، اما اکنون که با قیمت هزار تومان عرضه می شود،با قیمت های فوب خلیج فارس برابری می کند. درواقع از سال۹۴ یارانه های بنزین جمع شده است.»

حاج محمدرضا در رابطه ورود خارجی ها به ساخت جایگاه بنزین در کشور گفت:« این موضوع یک کار برندسازی بود و چون در چارچوب قوانین کشور نبود، به طور کامل از دستور کار خارج شد.»

او اظهار کرد:« خارجی ها بیشتر علاقه دارند که در تولید و استخراج نفت از میادین نفتی سرمایه گذاری کنند؛در حال حاضر هیچ خارجی در بخش پمپ بنزین سرمایه گذاری نکرده و حضور ندارد.»
 
کلمات کلیدی : بنزين + پمپ بنزین + مصرف سوخت
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۹:۲۸:۱۹
اگر ارزش دلار تغییر کند انوقت قیمت بنزین داخل کمتر از خلیج میشود! و راه افزایش قیمت بنزین باز میشود. (4537577) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.