توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 342390
افزایش ۵۰ درصدی واردات بنزین در فروردین ماه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۳
حجم واردات بنزین در فروردین ماه سال ۹۵ از حدود ۹ میلیون لیتر در سال ۹۴ به ۱۵ میلیون لیتر رسیده است که نشان از رشد ۵۰ درصدی واردات این فراورده پرمصرف می‌دهد.

به گزارش فارس، همزمان با افزایش مصرف بنزین در تعطیلات نوروزی و کاهش حجم بنزین ذخیره شده در مخازن واردات بنزین در فروردین ماه جاری با رشد ۵۰ درصدی مواجه شد.

این گزارش حاکی است مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی در آخرین نشست خبری خود در اسفند سال ۹۴ اعلام کرد در تمامی فرآورده‌های نفتی به‌جز بنزین مازاد بر میزان مصرف، تولید داریم و این تولید مازاد را به بخش صادرات اختصاص داده ایم.

سجادی تصریح می کند در سال ۹۴ به‌طور متوسط روزانه ۷۰.۶ میلیون لیتر مصرف بنزین در کشور داشتیم که از این رقم به‌طور متوسط ۹ میلیون لیتر در روز را وارد کرده‌ایم؛ در حالی که میزان متوسط واردات روزانه بنزین در سال ۹۳ حدود ۴.۵ میلیون لیتر بوده است.

همان طور که سجادی مدیرعامل رکت ملی پخش فروارده های نفتی نیز اعلام کرده بود، در سال گذشته به طور متوسط روزانه ۹ میلیون لیتر بنزین وارد کشور شده است.

اما در فروردین ماه سال ۹۵ حجم واردات این فراورده پرمصرف به ۱۵ میلیون لیتر رسیده است.

پیش از این وزیر نفت و برخی از مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی اعلام کرده بودند با وارد شدن یک ردیف از پالایشگاه ستاره خلیج فارس تولید بنزین در کشور حدود ۱۲ میلیون لیتر اضافه می شود و دیگر نیازی به واردات نخواهد بود اما با افزایش حجم واردات بنزین در سال ۹۵ به نظر می رسد، اگر در حالت خوشبینانه بخش اول این پالایشگاه در مهرماه ۹۵ نیز به مدار وارد شود هنوز نیاز کشور به واردات بنزین برطرف نخواهد شد.
 
کلمات کلیدی : مصرف بنزین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.