توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 172092
بازدیداعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از زندان اوین
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس از بازدید اعضای این کمیسیون طی هفته جاری از زندان اوین خبر داد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۱۴
به گزارش فارس، محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه) در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: اگر مسائل مطرح شده در خصوص نسرین ستوده واقعیت داشته باشد، کمیسیون امنیت ملی، وزیر دادگستری و رئیس سازمان زندان‌ها را به مجلس فرا می‌خواند و از وزیر دادگستری می‌خواهیم تا در خصوص این پرونده به کمیسیون توضیح دهد.وی افزود: اعضای کمیسیون امنیت مجلس این هفته از زندان اوین بازدید خواهند کرد و البته این بازدید شامل موارد خاصی نیست؛ اگر در این بازدید موارد خلاف قانون مشاهده شود، در ابتدا به صورت کتبی به مسئولان تذکر می‌دهیم و در صورت تکرار مسئولان را به مجلس فرا می‌خوانیم.
آصفری ادامه داد: هرچند که ممکن است نمایندگان به صورت خصوصی بازدیدهایی را از زندان‌ها و بازداشتگاه‌های حوزه انتخابی خود داشته باشند، ولی بازدید این هفته کمیسیون امنیت به صورت رسمی انجام می‌شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بازداشتگاه موقت با زندان فرق دارد، گفت: بازداشتگاه موقت برای انجام مراحل بازپرسی است که در همه کلانتری‌ها وجود دارد و کمیسیون امنیت ملی مجلس هم قرار است به صورت سرزده از این بازداشتگاه‌های موقت بازدید کند. تا در صورت مشاهده تخلف برابر قانون برخوردی صورت گیرد.
 
کلمات کلیدی : زندان اوین