نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440193
طیب‌نیا:‌ برای پرداخت یارانه نقدی 11 هزار میلیارد هم از جیب می‌دهیم
بخش اقتصادی الف، 10بهمن ماه 95
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۳
وزیر اقتصاد درباره درآمدهای متفاوتی که از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی و هدفمندی یارانه‌ها مطرح می شود واکنش نشان داد و گفت: اگر کسی کار کارشناسی بلد باشد و دو دوتا چهار تا بلد باشد،تردید نکنید درآمد دولت از این محل 31 هزار میلیارد تومان است.

علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد و دارایی در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سوال که شما درآمد هدفمندی یارانه‌ها را 30 هزار میلیارد تومان و آقای نوبخت این درآمد را 50 هزار میلیارد تومان اعلام کرده اما از سوی دیگر مرکز پژوهش مجلس و رئیس کمیسیون تلفیق می‌گویند درآمد حاصل از قانون هدفمندی 80 هزار میلیارد تومان است. با این حال آمار کدامیک درست است و این 50 هزار میلیارد تومان اختلاف آمار بین دولت و مجلس دقیقا کجا رفته است، گفت: اینکه درآمد ما 31 هزار میلیارد تومان است تردیدی نکنید، ما چیزی حدود 31 هزار میلیارد تومان از محل افزایش قیمت حامل‌‌های انرژی درآمد داریم و از سوی دیگر چیزی حدود 42 میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت می‌کنیم.

وی تأکید کرد: مابه‌التفاوت این رقم از محل بودجه دولت تعیین می‌شود یعنی به جای اینکه اصلاح قیمت حامل‌های انرژی به منابع دولت اضافه کند چیزی حدود 11 هزار میلیارد تومان از درآمد دولت هم در این زمینه هزینه می شود.

وزیر اقتصاد در پاسخ به این سوال که با توجه به توضیحات شما پس چرا مرکز پژوهش‌های مجلس در بررسی‌های خود از درآمد 78 هزار میلیارد تومانی قانون هدفمندی خبر می‌دهد، گفت: این را از آنها سوال کنید زیرا اگر کسی کار کارشناسی بلد باشد و دو دوتا چهار تا بلد باشد مطمئنا این عدد اصلا درست نیست و تأکید می‌کنم که ما تنها از این محل 31 هزار میلیارد تومان درآمد دولت است.
 
کلمات کلیدی : هدفمندی یارانه ها + یارانه + پرداخت یارانه نقدی
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۱۲:۴۱:۲۸
اقا قیمتها رو برگردونید سر جاش و یارانه ندید حله؟ چی فرض کردید ملت رو ؟
همه چیز 10 برابر شده اونوقت 40 تومن میدید منت سر مردم میزاری؟ (4141637) (alef-9)
 
France
۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۱۲:۴۸:۰۳
ایشان داره علنا خلاف آماری که مرکز پژوهشها و رئیس کمیسیون تلفیق دادن آمار میده..درباره بدهی های دولت هم ایشان هر روز یک آمار متفاوت میده..وقتی بدون شناخت به نمایندگانی که کاندید مجلس شده اند رای میدیم و با توصیه این هنرمند یا اون سیاستمدار رای میدهیم نتیجه اش همین مجلسی میشه که وزیر اقتصاد کشور با فراغ بال هر آماری که میخواهد میدهد و هر عملکرد ضعیفی هم داشته باشد هیچ نگرانی ندارد..بیکاری،رکود،ورشکستگی،چک برگشتی و ابهام در اقتصاد کشور بیداد میکنه ولی هیچ مجلس انگار نه انگار...واقعا چه کسی باید از ایشان بابت عملکرد و آمارهای متفاوتی که نسبت به مراکز پزوهشی یا نمایندگان مجلس میده توضیح بخواهد؟یک امام جمعه در یک شهر کوچک یک صحبت بکنه دوساعت بعدش فضای مجازی و رسانه ها میترکه ولی وزیر اقتصاد مملکت با این عملکرد و با این آمارها دادنهای مختلف هیچ عکس العملی صحبتهاش وعملکردش نداره..همینه که وضعمون اینه (4141650) (alef-9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۱۲:۵۹:۰۳
بسیار خوب قبوله. عقل سلیم میگه قیمت ها رو به قبل برکردونید و یارانه رو قطع کنید تا دولت متضرر نشود مردم هم مثل سابق زندگی کنن. (4141664) (alef-9)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۱۴:۰۳:۳۷
بله ایشون درست میگن، اگه دقت کنید مگه فقط از محل اصلاح قیمت حامل های انرژی 31 هزار میلیارد تومان بدست میاد ، نه از کل منابع شامل اب ، برق ، گاز (4141773) (alef-9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۱۴:۳۸:۳۱
شاید شما اشتباه کنید یا اشتباه به نظرتان رساندند گاز 5000 تومانی شده 200000 تومان برق 800 تومانی شده 18000 تومان دلار 400 تومانی شده 4000 تومان (4141827) (alef-9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۱۴:۵۳:۵۵
ازجیب خودتون؟! خب بیت المال است ومال مردم را می دهید به خودشون (4141847) (alef-9)
 
مسعود
Netherlands
۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۱۵:۴۸:۵۷
افزایش حاملهای انرژی روی قیمت سایر خدمات و محصولات هم اثر مستقیم و غیر مستقیم داشته، این قضیه سبب افزایش کل ارقام فروش و به طبع افزایش ارقام مالیات میشود. بنابراین یک مقایسه دو دوتا چهارتا فقط روی افزایس قیمت حامل های انرژب مقایسه معتبر و کاملی به نظر نمیرسد. (4141923) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۱۶:۱۴:۳۷
دلار ١٠٠٠ تومان بود يارانه ٤٥٠٠٠ تومان بود يعني ماهي ٤٥ دولار يارانه ميگرفتيم اكنون دلار ٣٨٠٠ تومان شده است يعني ماهي ١٢ دلار ميكيريم (4141964) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۱۶:۵۴:۵۵
یارانه نمییییییییییییییییییییییییییییییییییییی خواهیم.ارزانی و کار وآرامش اعصاب میییییییییییییییییییییییییییییییییییییی خواهیم.بفهم وزیر (4142042) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۱۷:۳۹:۲۱
لطفا صریح بگید چرا فقط یارانه تهرانی ها رو قطع می کنید؟؟؟ (4142099) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۰۷:۵۱:۲۶
درمد حاصل هدفمندی یارانه 90 هزار میلیارد تومان است در حالی یارنه پرداختی 45 هزار میایلرد تومان! (4142753) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.