توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 340699
گزارش روسیه از تلفات داعش در حمله هوایی به تدمر
تاریخ انتشار : جمعه ۶ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹
مرکز هماهنگی آتش بس مستقر در پایگاه هوایی روسیه در سوریه روز پنجشنبه در گزارشی که توسط بخش مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه منتشر شد، خاطرنشان کرد: در سه روز اخیر بر اثر عملیات نیروی هوافضای روسیه در منطقه تدمر بیش از ۳۲۰ تروریست داعشی کشته شدند.

به گزارش ایرنا، هواپیماهای نظامی روسیه در این مدت، در منطقه تدمر ۴۱ پرواز رزمی انجام داده و ۱۴۶ مرکز تروریست های داعشی را بمباران کردند.

در جریان این عملیات در منطقه تدمر، شش مرکز فرماندهی تروریست ها نابود، پنج تانک و شش عراده توپ و دو انبار مهمات و تسلیحات و ۱۵ دستگاه خودرو متعلق به تروریست ها منهدم شد.

مرکز هماهنگی آتش بس مستقر در پایگاه هوایی روسیه در سوریه، خاطرنشان کرده است که هواپیماهای روسیه و سوریه هیچ گونه حمله ای به مراکز تحت کنترل گروه های مسلح مخالف دولت سوریه که آتش بس را پذیرفته اند انجام نداده اند.

در این گزارش گفته شده است که بامداد روز پنجشنبه شهر تدمر تحت کنترل ارتش سوریه در آمد و در جریان حمله ۹ تروریست اقدام به حمله انتحاری کردند.

مرکز هماهنگی آتش بس در سوریه همچنین اعلام کرد که در شبانه روز اخیر شش مورد آتش بس در این کشور نقض شده است.

در همین حال به گزارش رسانه های روسی، روز گذشته یک افسر روس در جریان زد و خوردها با تروریست ها در منطقه تدمر کشته شد.

مقامهای روس اعلام کرده اند علاوه بر پشتیبانی هوایی ارتش سوریه توسط نیروی هوافضای روسیه، گروهی از نظامیان این کشور به عنوان مستشار نظامی در سوریه حضور دارند و به نیروهای ارتش این کشور استفاده از تسلیحات و تجهیزات نظامی ساخت روسیه را آموزش می دهند.
 
کلمات کلیدی : داعش، روسیه، تدمر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.